Питане за Сеат Леон Купра ST 300

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
ostavime
Мнения: 555
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:40
Автомобил: Мазда
Двигател:
Местоположение: София

Питане за Сеат Леон Купра ST 300

Мнениеот ostavime » Нед 25 фев 2018 17:17


Тъй като форум на Сеат е меко казано замрял, може би тук ще има кой да сподели 2-3 думи за въпросният автомобил.
В момента съм с Мазда 6 и мисля да я сменям. Насочил съм се към въпросния модел и тъй като Сеат е свързан по някакъв начин с VW, може би ще има кой да каже нещичко. Тази седмица ще ходя до Аутотехника. Те нямат такъв наличен за тесдрайв, но поне да поговорим и обсъдим нещата.
Благодаря.

Иначе, на мен ми харесва, защото има мощен двигател, много нови неща, като изцяло дигитално табло, изцяло лед светлини, андроид свързаност и не на последно място приличен багажник, което за мен е важно. Има и екстрите, които в момента имам като следене на лентата и корекция при напускане, мъртва зона мисля че има, подгрев седалки и т.н., може би с малки изключения. Да, Маздата е малко по-голяма, но няма пълно щастие. Цената също е доста добра поне според мен.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Питане за Сеат Леон Купра ST 300

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 25 фев 2018 19:06


От Шкода отказа ли се?


Потребителски аватар
ostavime
Мнения: 555
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:40
Автомобил: Мазда
Двигател:
Местоположение: София

Re: Питане за Сеат Леон Купра ST 300

Мнениеот ostavime » Нед 25 фев 2018 20:23


Не. Просто проучвам и правя избор. :)
В Шкода бях в Надежда, но умишлено не казват нищо за новите двигатели, за лед фарове, за дигитално табло, за очакван фейслифт... Кога ще ги въведат стандартно или дори като избор. За бензиновите двигатели не казват за филтъра за твърди частици. Цената как ще върви нагоре. Абе не беше сговорчив човека. Но си е негово право. Не го съдя. Може би са си прави като цяло, за да продават това, което имат налично. Когато отидох, нямаха наличен бензинов автомобил за тестдрайв, само дизели. Човека ми каза, че били почти еднакви като вървеж. WTF?! :)
Иначе не съм се отказал, но все ще трябва да опитам някак си Сюпърба с 280 к.с., за да разбера какво представлява.
Тази седмица ще отида да говоря в Сеат, защото и те нямат тестова Купра.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Питане за Сеат Леон Купра ST 300

Мнениеот hooligan_sk » Пон 26 фев 2018 8:44


Никой дилър на ВАГ не поддържа спортните версии за тест драйв, търсил съм. Фейслифтове на тази генрация ВАГ минаха току що, не се знае кога ще излезне Леон 4, Октавия 4 и Голф 8, нито кога ще се появят филтри за твърди частици за 2.0ТСИ. Да разпитваш по тези въпроси един обикновен дилър е наивно, сигурно някой във Волфсбург знае... Купрата е хубава, доста по-тясна и по-твърда е от Мазда 6. :th_up


Потребителски аватар
ostavime
Мнения: 555
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:40
Автомобил: Мазда
Двигател:
Местоположение: София

Re: Питане за Сеат Леон Купра ST 300

Мнениеот ostavime » Пон 26 фев 2018 10:26


За двигателите се знае и инфото е официално. Регламента е в сила... вече.

ostavime написа:Ето и последната информация, която потвърждава въвеждането на филтър за твърди частици и при бензиновите двигатели от средата на 2018 г., което е свързано с този регламент:

https://www.smmt.co.uk/2017/11/emission ... -vehicles/

Production stops 1.8 TSI 132 kW (KW26)
Production stops 1.4 TSI 110 kW (KW26)
Production stops 2.0 TSI 162 kW (KW26)
Production stops 2.0 TSI 206 kW (KW26)
New motor 1.5 TSI 110 kW (KW36)
New motor 2.0 TSI 140 kW (KW48)
New motor 2.0 TSI 200 kW (KW36)

All new petrols will have a particle filter.

PS. KW is a build week.

Това са новите двигатели, които ще влязат в гамата на VW, а и като цяло в концерна, но по-скоро няма да бъдат обвързани с очаквания фейслифт на Сюпърб. Поне за сега.
Иначе в Женева със сигурност ще стане ясно какво точно предстои и ще има повече яснота.

Иначе в сайта на чехите и в момента може да се поръча дигитален километраж, но уви, само за Октавия, не и за Сюпърб, което е странно.

digi.jpg

Грубо идва към 700 лв., което си мисля не толкова зле.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта