Избор на първа кола

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Божидар.Борисов
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 26 фев 2018 16:17
Автомобил:
Двигател:

Избор на първа кола

Мнениеот Божидар.Борисов » Пон 26 фев 2018 16:22


Здравейте, нов съм във форума чета тук там и реших да направя една регистрация...

Въпроса ми е следния: имам бюджет 5000лв.(+~1000 за обслужване).

За сега съм се спрял на следните автомобили: Renault Megane II Diesel(тук съм в дилема 1.5 или 1.9), Mazda 3 1.6D, Volvo S60(като цяло волво като модели по голямата част ми допадат), Alfa Romeo 147 1.9 JTD, Opel Astra 1,6.

Това, което търся в една кола е да е удобна от към интериор,да има някой екстри(климатроник,мултиволан), не търся супер мощна печка, порядъка на 110-130 коня 1.6-2.4 е достатъчно за да може и да не харчи твърде много.
За рената имам относителни знания... баща ми кара рено от както се помни и в случай, че взема рено той ще ми помагам много с поддръжката.
Алфите чувам различни мнения, някои хора казват, че са боклуци, други ми казват, че това са митове какви са вашите мнения.
За волво не знам абсолютно нищо ако някой тук може да ме светне ще съм му благодарен.

Спрял съм се предимно на дизелови двигатели и ги предпочитам, затова съм писал опела като краен вариант тъй като те вътре от към интериор не ми харесват.

Последна промяна от Божидар.Борисов на Чет 01 мар 2018 10:22, променено общо 1 път.




(bubsa)
Мнения: 234
Регистриран на: Пет 16 фев 2018 19:56
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003г
Местоположение: София

Re: Избор на първа кола

Мнениеот (bubsa) » Пон 26 фев 2018 17:12


От изброените волвото само ми допада,но то е друг клас кола в сравнение с останалите.
А защо реши да се регистрираш в този форум при положение,че нямаш интерес към тази марка?Не се заяждам,но ми е интересно.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4242
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на първа кола

Мнениеот tdi fen » Пон 26 фев 2018 17:17


в този бюджет си вземи голф4/бора,октавия,леон може и пасат или а4 1.9 tdi 110кс ако ти е слаб ще го ремапнеш,но цените на ремонтите частите с по-лесни за преглъщане


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Избор на първа кола

Мнениеот Курт Деликуртев » Пон 26 фев 2018 20:32


Божидар.Борисов написа:За рената имам относителни знания... баща ми кара рено от както се помни и в случай, че взема рено той ще ми помагам много с поддръжката.
Алфите чувам различни мнения, някои хора казват, че са боклуци, други ми казват, че това са митове какви са вашите мнения.


За Бога само Рено не си купувайте, слаби предници, ламарината ръждясва бързо. Имал съм три рена преди да попадна на пасатор и от тогава само фаувета.

Алфите са със много скъпи части, имаше някакъв сайт, където ви давам кой части от фиат пасват, понеже само като чуят алфа търговците и вадят оная голямата брадва!

Купете си Фолксваген, немска техника и евтина поддръжка! Кой модел точно за вашите пари колегата горе е дал мнение.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Избор на първа кола

Мнениеот stefarata » Пон 26 фев 2018 20:48


Направо ги задраскай тези дето си ги харесваш и си вземи кола-Мерцедес или нещо от ВАГ групата , модел според джоба и възможностите за поддръжка.


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Избор на първа кола

Мнениеот Karaboev » Пон 26 фев 2018 20:51


Мда. Рено-НИКОГА, За Мазда-само бензин задължително от Италия, Волво е голяма лъжица са първа кола(само съединителя ти е едни 2000). Понеже няма да тръгнеш да се състезаваш една Toyota corolla (verso)1.6 110 бензин 2004г.ще ти е идеален избор. В София ще ти дава над много 8.9 разход купих уж за първа коЛа на брата той въобще не иска да си помисли за друга. Обслужване-само едно масло имаш. Супер удобна кола е и се вписва в бюджета ти


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19138
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на първа кола

Мнениеот stefan4o » Пон 26 фев 2018 21:27


8 бензин по околовръстното на София ли?


Потребителски аватар
Lqlik
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 06 фев 2018 15:29
Автомобил: Passat Variant B7
Двигател: CFGC 2014 177hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на първа кола

Мнениеот Lqlik » Вто 27 фев 2018 23:01


Аз за тези пари бих предпочел бензин с газ. По-лесен за поддръжка е и по-надежден. Дори и да имаш ядове с газта можеш да караш на бензин, докато ги оправиш. Още повече, че не гониш мощност. Относно изброените варианти съм силно пристрастен. До сега съм имал 2 волва и 2 сааба и са ми много на сърце, но за 5к си е таралеж в гащите. Също гласувам против рено. ВАГ за тези пари пък ми се вижда най-надценен т.е. би получил най-малко срещу парите си. Стига съм реди "против". Може би опел или нещо корейско би бил най-удачният вариант за теб. Поразгледай и пиши какво си избрал


Потребителски аватар
Божидар.Борисов
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 26 фев 2018 16:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на първа кола

Мнениеот Божидар.Борисов » Сря 28 фев 2018 9:56


Lqlik написа:Аз за тези пари бих предпочел бензин с газ. По-лесен за поддръжка е и по-надежден. Дори и да имаш ядове с газта можеш да караш на бензин, докато ги оправиш. Още повече, че не гониш мощност. Относно изброените варианти съм силно пристрастен. До сега съм имал 2 волва и 2 сааба и са ми много на сърце, но за 5к си е таралеж в гащите. Също гласувам против рено. ВАГ за тези пари пък ми се вижда най-надценен т.е. би получил най-малко срещу парите си. Стига съм реди "против". Може би опел или нещо корейско би бил най-удачният вариант за теб. Поразгледай и пиши какво си избрал

Най-накрая отговор от който има смисъл... Благодаря!
Ок, реното го отписваме, заради много гласове против него, но защо ? Какво им има на рената, какъв е проблема при тях.
Иначе поразчетох и разглеждах Волво с60 за 5-5500 има някой много запазени 2003-2004 може и да отида на оглед за едно от тях.
При с60 има ли проблеми някакви ? Казваш, че си имал 2 волвота?


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Избор на първа кола

Мнениеот nikolay_ss » Сря 28 фев 2018 10:11


Колата не приключва до там да я купиш. Поразрови се и виж тези Волва които ги гледаш дали ще имаш възможност да ги поддържаш. Разбира се всичко е и до конкретният модел - може да намериш читав, може да попаднеш и на...
Въпреки, че си го сложил като краен вариант, Астра H 1.6 ми се струва най-удачен вариант, евтини за поддръжка и доста здрави.
Всичко зависи от теб, отиваш гледаш което ти допадне най-много - него взимаш. Само внимавай да не си вкараш трън в гащите...


Потребителски аватар
Lqlik
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 06 фев 2018 15:29
Автомобил: Passat Variant B7
Двигател: CFGC 2014 177hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на първа кола

Мнениеот Lqlik » Сря 28 фев 2018 11:08


Ами Рената просто са ненадежни - имат безброй слаби места предимно с електрониката, но не само. Волвото е друга работа - рядко се ремонтира, но си е капризно откъм части и майстори. За S60 d5 двигател само първоначалното обслужване (ремъци, ролки, масла) ще ти е 8-900 лв. А може и да има проблем, който да трябва да се оправи (бягай от автоматите). Частите по окачването не са по-скъпи от другите марки, но тези по двигател, купе, светлини са по-скъпи.
Каквото и да избреш го закарай на майстор преди да го купиш - ако въпреки съветите се спреш на Волво ще ти препоръчам човек


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Избор на първа кола

Мнениеот Asko VW » Сря 28 фев 2018 14:23


Волвото е хубава кола, но както казаха и другите колеги е с доста скъпа поддръжка, трябва да си прецениш дали можеш да си го позволиш. Алфа, покупката на такъв автомобил е емоционално, а не рационално решение, добра дума можеш да чуеш само от пристрастен собственик. Тези коли са вълнуващи, но много чупливи, както казва един познат, "на тия ако им умре художникот, нема да продадат и една кола" :icon_lol . Мазда - аз лично ги харесвам, но се твърди, че доста гният и дизелите им са ненадеждни. Рено - в този форум добра дума за тази марка надали ще чуеш, аз съм на същото мнение, много проблеми с електроника и най-вече с електрическите компоненти (имам преки наблюдения върху автомобили на мои познати). Опел Астра - това за мен е най-доброто от изброените предложения, здрав и с евтина поддръжка, 1.9 италианските дизели са доста добри като изключим вихровите клапи. Бих ти препоръчал да хвърлиш едно око на братовчедите от Шкода и Сеат, може нещо да ти хареса.


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Избор на първа кола

Мнениеот krraynov » Сря 28 фев 2018 19:00


Колега, за твоя бюджет по-добре да търсиш автомобил с бензинов двигател. Не знам какви са останалите изисквания (осен бюджета), но ако се спреш на някоя по-малолитражна кола - няма да е зле, като за първа. И все пак - когато се купува автомобил всички избираме сякаш няма да има други по-добри автомобили. Колегите по-горе са казали относно френските и италианските автомобили. Все пак тук е форум на VW и едва ли ще получиш някакъв списък от марки/модели автомобили, които би следвало да се разгледат. Мненията и тук няма как да не са пристрастни. Ако питаш във форума на Рено- там може би ще кажат че точно Рено е най-добрия избор, още повече че баща ти ще ти помага при проблеми - което не е маловажно.

Интересно е баща ти какво мнение има по въпроса?

Аз имам опит с Жигули, Фиат и VW. За твоя бюджет може да потърсиш Голф 4-5 бензинов 1.6 101 к.с....


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на първа кола

Мнениеот Stivi » Сря 28 фев 2018 20:21


И аз мисля че ако вземеш дизел за този бюджет от изброените предложения ,ще бъде смазан от каране ! По-добре някой доказано здрав бензин по-нова година,с възможност за газ ако чак толкова ти се види висок разхода !


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Избор на първа кола

Мнениеот Vidol Nikolov » Сря 28 фев 2018 20:32


Опел Астра 1.6 105(новият мотор) е колата според мен. За тия твоите 6 бонбона всичко ще спи. Вече,ако ти се види голям разхода я газираш.
За 5 бона ВолвоS60 или който и да е дизел от неговия клас и габарити ще гони 400к+. Гарантира ти рязане на главата от кръста.
При дизелов разход от 7.5 градско средно и 6 извън градско също средно, освен ако не караш като някоя костенурка не е оправдано да караш дизел. Нафната е 10-20 процента по-скъпа от бензина и по-малкия разход го изяжда тази разлика и скъпите ремонти. Астра Н няма нищо скъпо. Вътре е гадна, няма спор. Но пък е тиха и много прилична колица. Рено не ти трябва, кашкавалени скорости...3ма познавам с такива ..нема такъв кошник, иначе що годе са икономични вкл и бензиновите са доста икономични. За мен са неземно грозни. Мазда 3...женска кола.., ръждилник, няма я по моргите-демек скъпи резервни външни детайли. Астри има с лопата да ги ринеш. Волво 60ка за първа кола...кораб..за какво ти е. Успех



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта