2.0TDI 140кс или 1.6 105кс и каква е разликата в автомат. кутия?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
kingarthas
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 04 яну 2018 19:01
Автомобил:
Двигател:

2.0TDI 140кс или 1.6 105кс и каква е разликата в автомат. кутия?

Мнениеот kingarthas » Чет 01 мар 2018 3:46


Здравейте,

Избирам кола за жена ми. Двоумя се между много автомобили с цени в широк диапазон, в малкия до среден клас (3900 до 4250мм).
Двата автомобила които гледам са също и с различен лост за автоматичните скорости. Едната е с копче от страни (кат щамбайн) , а другата от пред.

До колкото разбирам двата двигателя са CR:
1.6TDI 105кс е с код CAYC и скоростна кутия DQ200
2.0TDI 140кс е с код CBAB или CBDB и скоростна кутия DQ250


Кой двигател е по надежден 2.0TDI 140кс или 1.6TDI 105кс? Каква е разликата в кутиите, чувал съм че са доста проблемни?
Не съм карал роботизирана, жена ми е карала и е против :11 . Иска конвенционален автомат, но при малките автомобили много рядко се намира (с изключение на А-клас W169).




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 2.0TDI 140кс или 1.6 105кс и каква е разликата в автомат. кутия?

Мнениеот VWGT » Чет 01 мар 2018 10:55


Изображение

чак проблемни не знам ... единственото за което се сещам за първите dq200 (7скоростни) че имаха проблем с прегряване в градски условия, поне руснаците бяха пропищели по форумите при ползване в московските задръствания. за мен DSG си е класи на обикновения автоматик, но това всеки си го усеща индивидуално.

двигателите са ок, може да имат проблем с дюзите заради хубавите ни горива, при CAYC е малко по-изразен като че ли.

Като цяло тези комбинации не бих казал, че са проблемни. Е всичко си зависи от поддръжката на конкретната кола, но ако не попаднеш на някой кош не би трябвало да имаш някви драми ...
двата мотора до 100км/ч вървят прилично, разхода също е много сходен, разликата е в данъци, застраховки и тн.


kingarthas
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 04 яну 2018 19:01
Автомобил:
Двигател:

Re: 2.0TDI 140кс или 1.6 105кс и каква е разликата в автомат. кутия?

Мнениеот kingarthas » Пет 02 мар 2018 3:22


До колкото разбрах след малко ровене в нета DQ200 минава под надслов икономия. Така че варианта 1,6тди отпада.

Някой знае ли каква е разликата между нормалното 2.0TDI и 2.0TDI GTI при GOLF VI. Освен визуалната разлика при фаровете за мъгла. ОК изглежда добре, но после като потрябват части да не стане проблемно?

Имам една вектра 1,9цдти 150кс, предната броня е по специфична струваше 1000лв. Каското (Булстрад) бяха поръчали нормална (за 300лв) която не ставаше заради различните въздуховоди. И отказаха да купуват нова каквато трябва. Принудиха доверения сервиз да залепят старата въпреки някой липси на части от тези въздуховоди.


ПП
Edit: явно такъв модел TDI GTI няма, вероятно е сменяна предна броня за визуален тунинг. GTI е само бензин, дизела е GTD.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта