Избор на 4x4

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Избор на 4x4

Мнениеот batmit » Вто 06 мар 2018 0:03


Колега, пълен боклук е СФ-то или моето да се е случило такова, но късмет. Като се предоверих на официалния сервиз при избора така е. Интересуваха ме само реалните км а те бяха 90000. Джип не бях карал и не знаех какво да гледам, сега вече е друга работа. Голф 4 1.6 имах и за 40000км ремонтирах само предница. На МВ С200 за 20000км един носач за 140лв. Затова казвам, че СФ-то нещо не мога да го приема като разход за резервни части. Като сложиш и обслужването излиза все едно изплащаш лизинг на нов автомобил. Взех го с голям мерак, но вече се отказвам от корейчетата.
п.п. Ако колегата реши да взема СФ да драсне на лични да му кажа какво да гледа та поне маховик и полуоски да на сменя.




Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Избор на 4x4

Мнениеот Asko VW » Пет 09 мар 2018 17:03


Здравей колега, защо не погледнеш и Хюндай Туксон, Вуйчо ми и братовчед ми (синът му) живеят в Русе и си взеха по един такъв, точно заради зимните условия (братчедчето обича да ходи и на къмпинг по разни язовири, реки и т.н.) техните са 2005 и 2006 г., дизели с ръчни скорости и са много доволни, карал съм и двата и са доста прилични, стават и за града и за извънградско, вървят добре, вътре пространството е достатъчно, само багажника не е много голям (от 8 години карам все пасати комбита, та на багажник съм малко разглезен :icon_lol ), но не е и прекалено малък. Сега, пластмасите в интериора не са най-луксозните, но ако можеш да преглътнеш това мисля, че едно такова ще ти свърши идеална работа за описаните нужди. Един бърз поглед в Мобилето показа, че 2008 - 2009 г., има дизели, бензини, бензин + газ, ръчки и автоматици. Това което ми харесва при двата горепосочени екземпляра е, че двойното се задейства ръчно, т.е. спокойно си караш само на предно през повечето време и двойното го включваш само когато ти трябва и то когато ти си прецениш !, а не то да си решава.


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Избор на 4x4

Мнениеот drotomir » Нед 11 мар 2018 11:59


А как стои положението с резервните части на хюндая , всички коли се чупят и все нещо се подменя , а досколкото знам частите за японците и корейците са си скъпички.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Избор на 4x4

Мнениеот group® » Нед 11 мар 2018 12:35


Един съвет:
Влизаш в някой сайт за части онлайн (няма да правя реклама). Въвеждаш модела, който искаш. Гледаш на воля части - накладки, дискове, ангренажи, ремъци, лабда сонди, съединител и т.н. части, които се сменят сравнително често.
Така най-лесно се разбира какво те очаква и няма изненади.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Избор на 4x4

Мнениеот bayspiro » Нед 11 мар 2018 12:39


drotomir написа:А как стои положението с резервните части на хюндая , всички коли се чупят и все нещо се подменя , а досколкото знам частите за японците и корейците са си скъпички.


Беше това, сега има всичко. Проблема тук е по - скоро в липсата на майстори, особено в провинцията. Но това е обща болест.
Дори официалните сервизи се о**рат при по сложни ситуации и много често, за да са чисти се прилага пунта с отказващите цени. Имах проблем с ЕГР - и ми казаха цена 800 + за нов и 200 за смяната. Купих нов от Аутокорея 350 по спомен.. Демпферния маховик е 800 без търсене на по-изгодна оферта. На другите марки не е по-евтино. Според ЕЖК сервиза в София ставал, не съм го пробвал. Митко ДВД-то да каже - той е корифея на тези коли :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Избор на 4x4

Мнениеот forski » Пон 12 мар 2018 10:12


Стига с тея части бе хора, има всичко за всичко, части да искаш... това не го мисли.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 176 госта