Избор на 4x4

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
(bubsa)
Мнения: 234
Регистриран на: Пет 16 фев 2018 19:56
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003г
Местоположение: София

Re: Избор на 4x4

Мнениеот (bubsa) » Съб 03 мар 2018 11:56


viksanlg написа:Не колега Отивам да взема клиента от сервиза защото тъпото му БМВ 5 ми светнали за 2 път всички светлини (кола на 20 к км) и я вземат за 2 път на платформа да я оправят в сервиза.Имал съм десетки такива случаи.Това за гарнитурите е на Субару е вярно но когато мине 200 к ,незнам ти на колко км сменяш масло и единствения кекав ужасен недостатък на японците е дизела до 2008 година включително защото ако не си смениш износения демферен маховик има опасност да ти счупи коляновия вал.След това тази глупост я отстраняват.Ако се спре натази марка 2,5 мотора е вечен.За харченето има си аутодата и тем подобни сайтове и всеки средно интелигентен може да погледне.
https://www.auto-data.net/bg/subaru-for ... -4at-16211
https://www.auto-data.net/bg/bmw-x3-e83-3.0d-204hp-9782
https://www.auto-data.net/bg/subaru-for ... 49hp-16662
И като гледам икономичният ти дизел гори колкото бензина почти така че.....

В реални условия нещата нямат нищо общо с данните ти от ауто дата.Имам комшия със субару 2.5 с газ.Това е жив труп и харчи 25 :eek Автоматика му е доста първобитен и му дава много проблеми също така.Както и да е,всичко е въпрос на каква кола ще попаднеш.Има и патили с бмв много.
Не мисля,че уместно изобщо да се сравняват,че няма нищо общо между двете.
Убеден съм,че ако покараш и двете по един ден ще запееш друга песен.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на 4x4

Мнениеот Stivi » Съб 03 мар 2018 12:53


OFF: В тази тема ще стане страшно :Mr Green Fun Записвам се с пуканките :c010 И за да не съм капо да кажа и аз нещо по въпроса. Не си казал каква ще е експлоатацията на колата,ако няма да се пътува на дълго а основно се търси проходимост,един Дъстър dCi е добро и безпроблемно решение,но това определено не е кола за дълги пътувания ! Иначе ето едно сравнение в снежен офроуд с Субару :wink


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Избор на 4x4

Мнениеот viksanlg » Съб 03 мар 2018 14:31


(bubsa) написа:
viksanlg написа:Не колега Отивам да взема клиента от сервиза защото тъпото му БМВ 5 ми светнали за 2 път всички светлини (кола на 20 к км) и я вземат за 2 път на платформа да я оправят в сервиза.Имал съм десетки такива случаи.Това за гарнитурите е на Субару е вярно но когато мине 200 к ,незнам ти на колко км сменяш масло и единствения кекав ужасен недостатък на японците е дизела до 2008 година включително защото ако не си смениш износения демферен маховик има опасност да ти счупи коляновия вал.След това тази глупост я отстраняват.Ако се спре натази марка 2,5 мотора е вечен.За харченето има си аутодата и тем подобни сайтове и всеки средно интелигентен може да погледне.
https://www.auto-data.net/bg/subaru-for ... -4at-16211
https://www.auto-data.net/bg/bmw-x3-e83-3.0d-204hp-9782
https://www.auto-data.net/bg/subaru-for ... 49hp-16662
И като гледам икономичният ти дизел гори колкото бензина почти така че.....

В реални условия нещата нямат нищо общо с данните ти от ауто дата.Имам комшия със субару 2.5 с газ.Това е жив труп и харчи 25 :eek Автоматика му е доста първобитен и му дава много проблеми също така.Както и да е,всичко е въпрос на каква кола ще попаднеш.Има и патили с бмв много.
Не мисля,че уместно изобщо да се сравняват,че няма нищо общо между двете.
Убеден съм,че ако покараш и двете по един ден ще запееш друга песен.

Колкото коли съм карал колега,толкова коса сигурно нямаш на главата...,а ония с 25 литра разход на газ,на негово място аз лично щях да си хвърля колата от Аспаруховия мост , ако беше толкова злекато разход ,която и да е марка.. и да горят толкова колкото ги пише, а на газ разгода е с окло 1,2 до 2 литра отгоре ,ако не вярваш ела до Варна ще те повозя безплатно!


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Избор на 4x4

Мнениеот group® » Съб 03 мар 2018 15:30


Не се карайте - нито субару, нито БМВ са безгрижни коли. И двете са марки за или нови, или за маниаци, за които си струва разправията.

Волво е на кантар - хем, хем. Струва си, ако се попадне. Ама ХС 90 си е сериозен висок клас и не ми се вписва в концепцията '2ра кола 4х4' за ей така.
Още повече което и да е БМВ, Субару.
А за БМВ дори няма да има и прилично 4х4 (е са ще стане мазало с фена на марката, ама то си се знае и ще е излишно да спори :bishop )

В тази връзка, колегата да каже защо му е 4х4 и какво очаква. Споменатите от него коли са в различни класове?!


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Избор на 4x4

Мнениеот marianchev » Съб 03 мар 2018 15:42


Няма да се кара по черни пътища (само няколко пъти годишно за пикник като и пасата се справя на местата в които ходя). Не търся и много голям мотор (много данъци, застраховки и разход). Харесва ми волвото ХС90, но 2009+ не се вмества в бюджета, хондата е вариант за който ще попрочета, за субарутата дизел разбрах че трябва да е след 2009, там се вписвам в бюджета, ама на дизела им няма автомат, пък бензиновите са скъпи. Аутлендъра е красив, но казвате само бензин (мисля че дизела 2.0 му е от фолксваген). Някакси не се виждам в дъстър незнам защо. Очакваният пробег ще е около 15000км на година, колкото навъртам на стария пасат. Причината поради която искам да го сменя е че годинките му са вече повечко и тепърва ще почват проблемите а и че вече ми се иска нещо по високо. Зимите тука (североизток) са принципно по заснежени а снегопочистването некачествено и по малките улици е тегаво с пасата. Пък и на риба ходя чат-пат.
Досега колите ми са били все ръчка, а жената не може да кара кола с ръчни скорости, та ако е автомат още по-добре (като сме на гости да може да ме прибира :mhihi ), лично аз предпочитам ръчната де.
Има нисани, каптива......избор голям, но никакви впечатления от тях. Става все по-объркано.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Избор на 4x4

Мнениеот vanesto » Съб 03 мар 2018 16:03


Есента един приятел ме вози около 500км в СР-В 2009г на газ. Той е заклет хондаджия, обаче беше много разочарован от тази кола. По предницата каза съм сменил всичко преди няколко месеца, а хлопаше пак сериозно. 2.0 150кс на газ беше, на баир си беше чист късмет дали ще успее да изпревари тировете, не вървеше хич. На равното по-бива. Не ми хареса и обема на багажника.Разходът беше 10 /100.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Избор на 4x4

Мнениеот bayspiro » Съб 03 мар 2018 16:27


За колегата с мерак за кола за пикник и тънка кесия, препоръчвам да погледне корейците!
Аз бях със същата дилема и накрая взех един Хюндай Туксон 2008 ЦРДИ 140 ешека с предно предаване на много добра цена (за това и преглътнах 2Wd)
Резултата: Разход 6,5-7,5 л /100 , части - цени средни , майстори - голям дефицит! Вървеж - набира добре, но при обороти над 1500(имам съмнение, е намесен ЕГР-ра ). Интериора - малко дървен, но се търпи. Багажник - за 3ма, за (малко малък ми се вижда).
Малко друслив ,заради по твърдото окачване, но балонните гуми компенсират доста. И т.н....
Препоръчвам на колегата да погледне близнака - Киа Спортидж. 4х4 Силовата установка е същата, само багажника е мааалко по - голям. За това пък модела го произвеждат до 2014 мисля - т.е. може да вземеш по - нова.
Санта фе-то е друга бира, но бюджета е друг, особено за малката капачка...
Ако иска да прави лупинги из гората - моят любимец е Нисан Терано 2 (а пък ако е от бройките демултипликатор...). но там работа става още по дебела.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Избор на 4x4

Мнениеот hooligan_sk » Съб 03 мар 2018 16:37


Един Скаут 4х4 ще ти е достатъчен. :th_up


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на 4x4

Мнениеот tdi fen » Съб 03 мар 2018 16:49


santa fe е в бюджета едва ли ще 2009 може би е най-евтин за поддръжка от всички изброени


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Избор на 4x4

Мнениеот inspektora » Съб 03 мар 2018 17:09


И аз обмислям подобна покупка, макар и по-нататък и съм се спрял на Nissan Qashqai 1,6 dci 4x4.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на 4x4

Мнениеот Stivi » Съб 03 мар 2018 18:04


marianchev написа: Някакси не се виждам в дъстър незнам защо. Очакваният пробег ще е около 15000км на година, колкото навъртам на стария пасат.

Щом ще се навъртат такива километри значи Дъстъра не е за теб,а така както описваш за какво ще го ползваш не знам защо изобщо търсиш 4Х4 ,нещо с по-висок клиренс ще ти е напълно достатъчно :a045 4Х4 в твоя случай ще си е живо набутване с цена,разход и поддръжка !


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Избор на 4x4

Мнениеот group® » Съб 03 мар 2018 19:01


Stivi написа:4Х4 в твоя случай ще си е живо набутване с цена,разход и поддръжка !


Тук не съм съгласен.
Цена - Може да е малко повече, но е еднократно и по-добре да го има, отколкото да го няма.
Разход - пренебрежителна разлика в колите от тези години. Особено при бензин/газ.
Поддръжка - не се изисква почти никаква поддръжка на дискутираните модели. Отново пренебрежимо.


@marianchev - предвид пробег и локацията ти, по-добре научи жената да кара ръчка :mhihi
Повечето модели от дискутираните, ако са бензин, са с обикновени съединители, които са относително евтини за смяна. Дизел, освен че ти е малко пробега за дизеляк, повечето са и с демпфер, което прави по 3 смяната на този възел. Автоматите са с потенциално скъп ремонт, който ако не ти е належаща екстра, по-добре да си спестиш.

Сведеш ли всичко до бензин и ръчка (което, според мен, най-добре отговаря на пробег/нужда, освен за жената :icon_lol ), остава да решиш какво ниво на лукс искаш и с какво можеш да направиш компромис. По малко и ново СУВче (РАВ/Аутлендър etc) или голямо (XC90, Аутбек etc. близо 5 метрови коли). Тук вече разликата в разход/поддръжка е голяма - естествено и комфорта.

Каптива, Дъстер, Грейт Уол (или както там се пише), etc. евтини не са подходящи, ако обичаш да караш по-дълго една кола и не си по смените.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Избор на 4x4

Мнениеот ssssl » Нед 04 мар 2018 1:45


hooligan_sk написа:Един Скаут 4х4 ще ти е достатъчен. :th_up

:th_up https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=6c9r7y


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Избор на 4x4

Мнениеот Mishonti » Нед 04 мар 2018 10:19


(bubsa) написа:Аз бих ти препоръчал нещо различно и малко по-старо като години,но много по-качествено от изброените консерви до сега.
БМВ Х5 Е53 фейслифт или Х3.Задължително 3.0д.В пъти по-здрави и непретенциозни от разните му ситроени и субарута.
Двигателите и на 2-те са адски здрави и идиотоустойчиви.Автоматика на фейсовото Х5 е без проблеми и като цяло е ОК.


Абсолютно съгласен съм с това мнение, всичко написано от колегата в тази тема е вярно. Аз също се оглеждам за подобен модел.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на 4x4

Мнениеот tdi fen » Нед 04 мар 2018 11:23


според мен въпросът е не в поддръжката или разхода а в това какво му се кара на колегата примерно rav 4 и cr-v и др не са по-добри от volvo xc 90 но в някой отношения поддръжката им е и по скъпа



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта