Избор на 4x4

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Избор на 4x4

Мнениеот marianchev » Съб 03 мар 2018 8:49


Привет колеги, обмислям в близките месеци да сменя стария пасат б5 афн с нещо по-високо и проходимо. Имам и втори пасат б6 бкп та няма да се лишавам от лека кола.
Избора обаче изобщо не е лесен като гледам пазара, а и нищо освен ВАГ не ми е познато.
Заглеждам се по форестър като бюджета <макс 15к> позволява дизел ръчка. Нищо незнам за боксера като цяло. От субитата може и аутбек пак дизел. Предпочитам газ/бензин ама надхвърлят финансите.
Гледам ефтини са Греат Уолл разни там хувъри, искам автомат ама май нямат с такава кутия.
Ситроен има модел ц-кросър или нещо такова също е вариант, дачии мачии.............
Та объркан съм. Тавана на бюджета е макс 15000 без обслужвания, като се търси по висок автомобил от пасата, 4х4, автомат ако е възможно. За горивото зависи, ако не е дизел то ще е задължително да има газ. Като година 2009-2010 и насам.
Ако имате други предложения и съвети ще съм благодарен.
И честит празник :flag_bulgaria




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на 4x4

Мнениеот Vlad777 » Съб 03 мар 2018 9:40


Ако можеш да приемеш дървената обстановка в купето - Honda CR-V. Не съм гледал цените напоследък, но вероятно може и да се намери около този бюджет 2008 г.

Преди 2 години ходихме за такова жипче до Германия и до ден днешен се оказва добър избор:
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=87&t=453745


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Избор на 4x4

Мнениеот drotomir » Съб 03 мар 2018 10:23


КАрам служебен ситроен ц-кросър 2.2 дизел ръчка , колата от нова 2009 година се кара служебна във фирмата т.е карана здраво в момента е на 240 000 км , в тази кола ако човек преглътне кекавата предница която се ремонтира почти всяка година то други болежки няма. Разхода е твърдо 10 , без значение градско или изву=ънградско , проходима е .


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Избор на 4x4

Мнениеот group® » Съб 03 мар 2018 10:32


Освен CR-V (всички), mazda CX 5 (тук не знам много, освен че са читави), toyota RAV4(всички опции стават), mitsubishi outlander ( само бензин и ръчка), пежо имат същото като митсубиши и ситроена и за трите важи това с бенз. и ръчка.

Повечето са с халдекс. Митсубиши (пежо,ситроен) са с тяхна си система, която също е читава и лично за мен по-добра.

Рав-а и CR-V са, според мен, най-безгрижни.

Сузуки Витара не става да се сложи до горните.

П.с. Ц-кросър, пежото и оутлендъра са есно и също. Предницата не е толкова кекава, просто е на лека кола и ако се кара като джип е кекава - да. Това важи за всички в този клас


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на 4x4

Мнениеот tdi fen » Съб 03 мар 2018 10:35


volvo xc 90 D5 или santa fe 2.2


(bubsa)
Мнения: 234
Регистриран на: Пет 16 фев 2018 19:56
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003г
Местоположение: София

Re: Избор на 4x4

Мнениеот (bubsa) » Съб 03 мар 2018 11:03


Аз бих ти препоръчал нещо различно и малко по-старо като години,но много по-качествено от изброените консерви до сега.
БМВ Х5 Е53 фейслифт или Х3.Задължително 3.0д.В пъти по-здрави и непретенциозни от разните му ситроени и субарута.
Двигателите и на 2-те са адски здрави и идиотоустойчиви.Автоматика на фейсовото Х5 е без проблеми и като цяло е ОК.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на 4x4

Мнениеот tdi fen » Съб 03 мар 2018 11:11


волвото е задължително ръчни той колегата е написал в началото на темата че търси ръчка


(bubsa)
Мнения: 234
Регистриран на: Пет 16 фев 2018 19:56
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003г
Местоположение: София

Re: Избор на 4x4

Мнениеот (bubsa) » Съб 03 мар 2018 11:12


tdi fen написа:волвото е задължително ръчни той колегата е написал в началото на темата че търси ръчка

Не четеш внимателно :mhihi


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на 4x4

Мнениеот tdi fen » Съб 03 мар 2018 11:16


автомат е рисковано,ремонта излиза солено без значение от марката на колата


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Избор на 4x4

Мнениеот viksanlg » Съб 03 мар 2018 11:18


(bubsa) написа:Аз бих ти препоръчал нещо различно и малко по-старо като години,но много по-качествено от изброените консерви до сега.
БМВ Х5 Е53 фейслифт или Х3.Задължително 3.0д.В пъти по-здрави и непретенциозни от разните му ситроени и субарута.
Двигателите и на 2-те са адски здрави и идиотоустойчиви.Автоматика на фейсовото Х5 е без проблеми и като цяло е ОК.

И кое му е по здравото на тази бмв-та и непретенциозността им спрямо субарутата?


(bubsa)
Мнения: 234
Регистриран на: Пет 16 фев 2018 19:56
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003г
Местоположение: София

Re: Избор на 4x4

Мнениеот (bubsa) » Съб 03 мар 2018 11:19


viksanlg написа:
(bubsa) написа:Аз бих ти препоръчал нещо различно и малко по-старо като години,но много по-качествено от изброените консерви до сега.
БМВ Х5 Е53 фейслифт или Х3.Задължително 3.0д.В пъти по-здрави и непретенциозни от разните му ситроени и субарута.
Двигателите и на 2-те са адски здрави и идиотоустойчиви.Автоматика на фейсовото Х5 е без проблеми и като цяло е ОК.

И кое му е по здравото на тази бмв-та и непретенциозността им спрямо субарутата?

Всичко общо взето.А за двигателя 3.0д няма съпоставка просто!


(bubsa)
Мнения: 234
Регистриран на: Пет 16 фев 2018 19:56
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003г
Местоположение: София

Re: Избор на 4x4

Мнениеот (bubsa) » Съб 03 мар 2018 11:20


tdi fen написа:автомат е рисковано,ремонта излиза солено без значение от марката на колата

Това са разни митове и легенди.Автомата при правилна експоатация изкарва пробега на 2 комплекта съединители и маховици,а тяхната цена не е хич малка :wink


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Избор на 4x4

Мнениеот viksanlg » Съб 03 мар 2018 11:25


И кое е това всичко ако моежеш да бъдеш с поне 5 неща контретен без да говориш така на ангро! Някога като втора работа карах такси в продължение на 8 години и над 80 процента от заявките са за сервиза на БМВ и хората бяха потресени от проблемите там и един мой приятел работи още в БМВ Варна и знам много за какво иде реч ...специално пък за тези X5.Колегата търси по-малка проходима кола и тази 5-а не мисля ще му отърва.Второ за предпочитане той търси газ-бензин.


(bubsa)
Мнения: 234
Регистриран на: Пет 16 фев 2018 19:56
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003г
Местоположение: София

Re: Избор на 4x4

Мнениеот (bubsa) » Съб 03 мар 2018 11:33


viksanlg написа:И кое е това всичко ако моежеш да бъдеш с поне 5 неща контретен без да говориш така на ангро! Някога като втора работа карах такси в продължение на 8 години и над 80 процента от заявките са за сервиза на БМВ и хората бяха потресени от проблемите там и един мой приятел работи още в БМВ Варна и знам много за какво иде реч ...специално пък за тези X5.Колегата търси по-малка проходима кола и тази 5-а не мисля ще му отърва.Второ за предпочитане той търси газ-бензин.

Еее с това изтрепа рибата.Викаш адреси на 80% за бмв сервиза :bowdown
Предложил съм и Х3.
Комфорта на субаро и бмв можеш ли да го сравниш?
Двигателите са в пъти по-здрави.
Скоростите също.
Субарата едвам се движат,а харчат за страх и са в пъти по-чупливи.(само СТИ-тата вървят,но за кратко)
Имам приятел ремонтиращ предимно субарута и съм се нагледал.Гарнитурите по мотора се сменят на 2 смени на маслото :mhihi )
БМВ-та карам от 15 години и знам какво говоря,а също така знам,че повечето хора които не са се докосвали до тях ги ненавиждат.Но съм забелязъл и друго.Един път качили се повече не искат да чуят за друго :wink


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Избор на 4x4

Мнениеот viksanlg » Съб 03 мар 2018 11:47


Не колега Отивам да взема клиента от сервиза защото тъпото му БМВ 5 ми светнали за 2 път всички светлини (кола на 20 к км) и я вземат за 2 път на платформа да я оправят в сервиза.Имал съм десетки такива случаи.Това за гарнитурите е на Субару е вярно но когато мине 200 к ,незнам ти на колко км сменяш масло и единствения кекав ужасен недостатък на японците е дизела до 2008 година включително защото ако не си смениш износения демферен маховик има опасност да ти счупи коляновия вал.След това тази глупост я отстраняват.Ако се спре натази марка 2,5 мотора е вечен.За харченето има си аутодата и тем подобни сайтове и всеки средно интелигентен може да погледне.
https://www.auto-data.net/bg/subaru-for ... -4at-16211
https://www.auto-data.net/bg/bmw-x3-e83-3.0d-204hp-9782
https://www.auto-data.net/bg/subaru-for ... 49hp-16662
И като гледам икономичният ти дизел гори колкото бензина почти така че.....



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта