Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
infineon
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 01 мар 2009 16:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Мнениеот infineon » Съб 14 авг 2010 19:33


Обмислям покупка на поло 1.0 AER.
Понеже в мнения на доста потребители чета че бил много проблемен мотор, но никой не казва точно какво е,
може ли някой да ми каже как са тези двигатели като здравина и кое им се чупи?
Кое да гледам като го взимам.
За това че е доста слаб съм наясно, интересува ме като здравина.

Гледах едно поло днес и като му отворих капачката на маслото отвътре че чуваше периодичен шум от въртенето на разп вал, нещо като шумолене.
Дали е проблем?

Та нека всички които са имали проблеми с тоя мотор да си кажат думата.

Благодаря предварително.




maglata1988
Мнения: 53
Регистриран на: Съб 17 окт 2009 9:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Санадански

Re: Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Мнениеот maglata1988 » Нед 15 авг 2010 7:40


колега имам поло 1000 куб карам го от 1 год вече и само масло и филтри опа излугах те :D смених и предните накладки ама това на сяка кола се сменя така че 1000 куб. са ,много добри коли и здрави е зависи от каде ше я земиш и в какво състояние просто трява малко и касмет а искам да сподела че пулна инжекция и може да се каже че вурви като 1.4 двигател еми колега касмет с избора дано съм бил полезен късмет :да: :да: :да:


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 15 авг 2010 7:45


Колега, дръж се здраво че с тая тема ще те налагат здравата! Нищо чудно да те откажат mhihi Погледни в търсачката има изписано много, точно за този мотор! По принцип тука във форума всички мразят слабите мотори 1,0 1,4 но повечето карат такива така че може да вземаш мнения от тях! Та щом това Поло което си гледал ти е направило впечетление в работата му, по-добре го подмини, коли бол! Гледай двигателя да е здрав! Ще те посъветвам когато взимаш или оглеждаш колата, дръпни щеката на маслото, ако маслото е ново, по-добре не взимай колата 100% е пълна с дубавки и после главоболията са ти малко! Иначе всичко е до късмет и до запазен автомобил, но такива трудно се намират! Нали знаеш че или ще имаш проблем с Двигателя или с Купето, така че няма да се отървиш нито от 2-те но гледай да е само 1-то :да: Жеаля ти късмет при избирането!


Потребителски аватар
lpishinov
Мнения: 74
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Смолян

Re: Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Мнениеот lpishinov » Нед 15 авг 2010 8:14


Наистина много хора имат лошо мнение за този мотор, но си мисля, че просто са случили на неподържани коли. Като цяло може да се каже едно със сигурност: мотора е капризен към условията, в които работи. Ако колата е карана с подходящо масло, което е сменяно редовно, аз лично съм обеден, че в рамките на разумни изминати километри, колата няма да има проблеми. Аз карам от 6 месеца 1.0 и лично съм си много доволен. За този период съм му навъртял около 7500 км. Всичко е въпрос на късмет и добър оглед на автомобила преди покупка. Така, че Успех колега :drunk.


infineon
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 01 мар 2009 16:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Мнениеот infineon » Нед 15 авг 2010 9:39


Пробвах в търсачката но като написах 1.0 AER нищо не излиза. Май нещо не успявам да се оправя с нея.

Ето това е колата за която става въпрос
viewtopic.php?f=53&t=158001
Интересувам се също и възможно ли е да се монтира газова уредба на този двигател?

Като се отвори капачката на маслото и се чува нещо като шум от въртенето на разп. вал. Не е тракане а по скоро като някакъв неравномерен шум.

Какво друго да му погледна преди да го купя?


kiko85
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 22 ное 2009 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СОФИЯ

Re: Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Мнениеот kiko85 » Нед 15 авг 2010 14:16


Здравей, вече 2 години и 20000 км жената кара Полото с този мотор и няма никакви проблеми- на километраж е 210000 км и е сменен само съединител.Само пустосват AER-a но при мен няма проблеми.Между другото другата кола е Вектра с 2.0 DTH мотор и на километраж е 250000 и напук на мненията но ДРУГИЯТ форум мотора е без забележки така че, според мен във форумите преобладават (естествено) отрицателните мнения , но при добра подръжка всички мотори са добри :beer


velizar987
Мнения: 119
Регистриран на: Нед 03 фев 2008 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Мнениеот velizar987 » Нед 15 авг 2010 23:55


.

Последна промяна от velizar987 на Вто 18 сеп 2012 14:50, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
mitrex
Мнения: 160
Регистриран на: Сря 04 ное 2009 21:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovidiv

Re: Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Мнениеот mitrex » Пон 16 авг 2010 9:52


здравей колега,
аз също карам AER и смея да твърдя,че не съм от най-доволните!Може би не съм случил на кола или по-скоро на предишен собственик :не: само да кажа,че вече съм с втори двигател,купих го в доста добро съсътояние и вече съм минал към 10 000 км и няма грижи,НО със стария ми двигател карах 30 000км без проблем и като каза,че не иска да върви и до там беше-дадох една шапка пари и за нищо!За това не мога да твърдя със сигорност колко е добър моторът!В съседната тема съм написал слабите места (поне за мен) на този двигател!Също да отбележа,че карам изключително внимателно,рядко превишавам ограничения,а за въртене на гуми и мъчене на двигател дума да не става,така че съм си пазил колата!Карам само със скъпи масла 10w40,не взимам некви безизвестни марки или от хранителни магазини :horror:
сам си помисли,парите са си твой!Тук всеки споделя личен опит,дано съм ти бил полезен!!!
успех с покупката :banana


gar4a
Мнения: 272
Регистриран на: Съб 31 яну 2009 10:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Мнениеот gar4a » Пон 16 авг 2010 21:57


колега аз карам поло АЕР и сам много доволен от двигателя и смея да твърдя че несам имал абсолутно никакви проблеми само консумативи съм сменил бензин в резервоара и гас ако търсиш кола за ежедневна употреба градска малка и добре изглеждашта това според мене е идеалния избор няма от какво да се притесняваш като не се поддържа двигатела както трябва и най-читавите двигатели издават багажа така че аз сам за поло 999 кубика АЕР мотор.поздрави :beer


Потребителски аватар
sain7
Мнения: 84
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 14:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Мнениеот sain7 » Пон 16 авг 2010 22:29


колега аз карам такова двигателят си е много добър както казват колегите ако не е поддържан ще дава проблеми аз го имам от 2 години и не съм имал проблеми сменяш маслото когато трябва и няма да имаш проблеми а за тжа стържене кадето викаш не мисля че можеш да го чуеш през капачката на маслото явно е нещо друго и успех с покупката покажи ни какво си взел като го вземеш :)


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Мнениеот PzKpfW » Вто 17 авг 2010 15:43


Аз също карам такова поло, като го взех пишеше 92000км, аз съм му навъртял оттогава почти 50000, проблеми по механиката на мотора не е имало, с изключение на разбити втулки на делкото и теч от картера. Наистина е капризен двигател, иска по-тънко и качествено масло. Когато я взех беше много лошо поддържана, маслото не беше сменяно много дълго и беше станало на пластелин, но въпреки това засега двигателчето се държи, трябва само да и сменя гумичките на клапаните, че нещо напоследък почна да гори масло.
Аз лично препоръчвам на колегата да си вземе 1.4 и да му сложи газ. Има моменти, когато си трябва мощност, 1.0 е слабичък, но разхода му е същия като на 1.4. Ако натовариш няколко човека и багаж колата става много тромава. Иначе за сам човек няма ядове, дори и на извънградско :wink:


stankoff
Мнения: 344
Регистриран на: Чет 03 апр 2008 17:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Мнениеот stankoff » Сря 18 авг 2010 7:37


Аз също карам 1.0 AER вече 2 години и половина. Взех я запазена и до сега никакви проблеми с двигателя и почти никакви проблеми като цяло. Като цяло е доста здрава количка, ако се гледа добре. Не мисля, че създава повече проблеми от другите двигатели.


Nikito85
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 04 апр 2011 23:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: popovo

Re: Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Мнениеот Nikito85 » Нед 15 май 2011 15:13


Колега , от 2 години карам Поло 1.0 и съм много доволен!!!


jabeto
Мнения: 241
Регистриран на: Вто 30 окт 2007 15:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ботевград

Re: Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Мнениеот jabeto » Пон 16 май 2011 9:32


Аз карам аер от близо 5 години (от италия е колата)и нямам никакви проблеми .Сменям само масло на 8000-10000км не ми гори масло и работи тихичко,но и аз не го тормозя много то 1000 кубика къде да ги тормозиш.Ако го пазиш няма да имаш проблеми.Като си взимаш поло гледай като го запалиш и после като загрее дали държи постоянни обороти,щото това си им е болежка на всички полота .


polo_j1997
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 11 дек 2009 14:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Мнениеот polo_j1997 » Пон 16 май 2011 12:56


Карам такова Поло вече 30 000 километра. Абсолютно никакви проблеми нямам с двигателя. Единствено по купето имам проблеми, но качеството на всички коли вече не е много добро.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 179 госта