Избор на кола за около 10 хил.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот forski » Вто 27 мар 2018 12:35


Колкото и да са " грозни " Авенсис си остава най удачния и добър избор за дизелов автомобил от гледна точка на надеждност и поддръжка!
От гледна точка на фасон и иглезотийки със сигурност има много по-добри предложения, въпрос на приоритети и свободни пари за харчене :biggrin
Ако аз тръгна да купувам 10 годишен дизел,не бих търсил нищо друго.




Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот alpinab » Вто 27 мар 2018 13:26


Pagemakerboy написа:
alpinab написа:За 10к аз бих взел от последните пасат Б6 2010та, който вътре има насложени прибори от следващия модел.


За 10к ще се намери B6 2010 с насложени прибори от B7, само в състояние за морга.



Пример за около 10К:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=6l4zja

Не претендирам, че колата е перфе, но поне изглежда на снимки що годе добре.


П.с. Да, знам че от Враца, Монтана, Дупница, Горубляне, да не забравиме вноса от Италия, всичко е леш за моргата. :c010


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот Stivi » Вто 27 мар 2018 13:40


Човека вече е набелязал кола,така че няма нужда от повече мнения,ако не стане сделката тогава пак ще си чешем клавиатурите :mhihi


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот Petrolhead » Сря 28 мар 2018 20:40


пежо 308 не бих пожелал и на най върлия си враг, тва е някаква антикола


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот Sarafov_03 » Чет 29 мар 2018 17:27


Особено комбито- дизайнерът му трябва да лежи до живот.


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот Вълчан » Пон 07 май 2018 19:36


ALESYZ написа:Бричката(Филип) да го назначат към форумите и да взема дейно участие в такива теми, когато хора с някакви пари в джоба, превръщат покупката на една купчина ламарини и пластмаса, в събитие от съдбовен мащаби и се почва една говорилня, спорове и накрая обикновено, нищо. Помните ли един, беше пуснал тема, за кола, която мислел да купува след година? Смешки. Пак ще кажа, отвъд цялата прагматичност и целесъобразност, колата трябва да ти харесва. Независимо дали ще в Fiat Multipla или нещо дизайнерско на Пининфарина.

Бричката е един лаладжия които като цяло не е много във час.Океи....чете малко и после споделя но като цяло много грешни мнения и съвети.Всеки може да се поинтересува какви са колите му които продава из Горубляне и да се хване за главата какви боклуци са като цяло.Има виждания за 3-4 марки а останалото е пародия...


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот Sarafov_03 » Сря 09 май 2018 16:40


Този е клоун, при това обидно бездарен.


ivan1212
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 23 мар 2018 16:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот ivan1212 » Пет 01 юни 2018 8:18


За съжаление, човекът взе че се отказа. Всичко на практика беше изяснено, но в последния момент ми се обади и ми каза, че в момента не може да продава.

И сега съм обратно в началото. Какво мислите за Skoda Oktavia Scout 2.0 TDI около 2009г.? Вървят към 11-12 хиляди, а за Октавиа съм чувал само позитиви. Наистина вече са на почти 10 години и имат поне 200-250 хил.км., но си мисля, че ще имат доста по-дълъг живот. Сигурно в шкода-форума трябва да пусна подобен въпрос, но очкавам във VW хората да са по-безпристрастни.


Потребителски аватар
roly
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 18 окт 2011 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот roly » Пет 01 юни 2018 9:05


Не вземай дизелова кола на 10 години, че ще я платиш Х2
до 3 години.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот w_smith » Пет 01 юни 2018 10:05


А бензиновата не са я изкарвали от гаража, за да я запазят за теб. Така се прави.


lordlosh
Мнения: 143
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот lordlosh » Пон 04 юни 2018 12:55


То и бензин и дизел се чупят и имат проблеми, много зависи от марка/модел/година.
Но е факт, че дизела се кара доста, доста повече.
Иначе Ц5 и Пежо 407 са доста добър избор. Дизелов Авенсис също, като и там има някои по-скъпи неща, но са много здрави автомобили.
Ако е Пежо 407, гледай автомата да е 6-степенен. 308-цата е доста добър автомобил, ама 2-рата им генерация и са почти безпроблемни, за първата обаче това не може да се каже.
На 407, най-добрите двигатели са следните:
Дизел: 2.0HDI, 2.2HDI(Biturbo), 3.0HDI 241k.s., тук вече и разхода е около 11-12градско, но ако търсиш нещо, което да върви, това е топа. 2.7HDI също битурбо - твърдо не.
Бензин - общо взето всичките са им със смешна поддръжка, с изкл. на 3.0 V6, а ако ще е 2.2 бензин, да е този след 2005г. с 163к.с., който е буквално перфектен, с изкл. на разходоа, но пък се газифицира и работи на 100% безпроблемно. Предишното 2.2 с 158к.с. си има проблеми и яде масло.
При Ситроена нещата са сходни.
А визията на Ситроена е уникална и вози убийствено. Хидравличното окачване е трепач и здраво.
А и най-много екстри за най-малка цена ще намериш в Ситроен и Пежо, бъкани са с тях.
За 7-8 хиляди ще вземеш 407-ца 2007-2009 с 1 камара екстри, като кожа, навигация, панорамен покрив, биксенон и за 2хил. ще я направиш слънце.
А това, че се чупят е факт, но то няма кола която не се чупи, а и 407-цата е яко масова кола и има части бол и парите за поддръжката и са смешни.


ivan1212
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 23 мар 2018 16:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот ivan1212 » Пет 08 юни 2018 9:32


Благодаря за подробното описание на двигателите - ще знам какво да гледам. В интерес на истината, в мобилето има най-вече дизели 1.6 и 3.0, не знам защо. Поддръжката на големия двигател (2.2 или 3.0) значително по-скъпа ли е от тази на малкия? При смяната на масло е ясно че ще има малка разлика, както и в горивото :)
Също имаш ли някаква информация за автоматиците им? Точно за техните не съм чувал нищо, а 3-литровите двигатели са все с автомат, което за мен е предимство.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот Vidol Nikolov » Пет 08 юни 2018 13:08


Като привърженик на Пежо, не ти препоръчвам 3.0 дизел и автомат нито заедно, нито по отделно.
Най-безпроблемният е 2.0 136, който в комбинация с 6 степенна ръчна е една чудесна и безпроблемна кола.
Доста просторна вътре и добре обезшумена. Колата е с доволнно заводски екстри като навигация(която може да си обновиш, ако не е обновена) а не просто да ти седи един дисплей за ей така. Кожен салон-но полукожата е по-добър избор, там мулти волан, климатроник и такива дреболии като ел седалки си ги имат почти всички и наистина си струват. Цената за придобиване и поддръжка след това е смешна на фона на конкурентите. Градски разход в Сф около 8 нафта. Цената за оригинален комплект по обслужване на мотора, от представителство на Пежо е също в пъти по ниска от тази на същите Но автърмаркет части от някоя верига за аналогична марка, напр Фв. Това изобщо не е за пренебрегване.
Масло само 5/40 елф и си ти човека, лонг лайф 15000. Почти не пипат маслото, имат си чек на мотора за ниво на маслото,отделно си има показатели също на таблото за неговата температура в реално време. Абе хубава и мислена кола. Няма да съжаляваш. Не гние никога, стига да не е удряна.Видиш ли ръжда по Пежо 407 значи е бито.
Увисва им за съжаление не рядко тавана(тапицерията) особено на италянките.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот Каспър » Съб 09 юни 2018 8:29


ivan1212 написа:Благодаря за подробното описание на двигателите - ще знам какво да гледам. В интерес на истината, в мобилето има най-вече дизели 1.6 и 3.0, не знам защо. Поддръжката на големия двигател (2.2 или 3.0) значително по-скъпа ли е от тази на малкия? При смяната на масло е ясно че ще има малка разлика, както и в горивото :)
Също имаш ли някаква информация за автоматиците им? Точно за техните не съм чувал нищо, а 3-литровите двигатели са все с автомат, което за мен е предимство.

Помисли защо в мобилето има най-много коли с най-малкия и най-големия мотор :mhihi Защото и в двата случая колата е тотално спряла и за да не гние пред блока собственикът й гледа да я разкара мигновенно. С мотор 1.6 дизел на 1550кг. кола няма смисъл да я изкарваш на пътя, а с три литровия можеш да я изкараш ако намериш пари да я ремонтираш, обслужиш и налееш нафта и ако евентуално не ти е счупен автомата. И да, поддръжката на 6-цилиндровия 3.0 е в пъти по-скъпа от тази на 1.6 Hdi.
Читавите екземпляри с правилните мотори се търсят по форумите, не в мобилето. Да, цените са други, но знаеш какво купуваш. Във форума на Пежо, 407 вече се предлага все повече за продажба защото остарява и нерядко изпадат гледани екземпляри.
Подходящите мотори за 407/Ситроен C5 са 2.2 163 бензин атмосферка и 2.2 Hdi дали biturbo или monoturbo :mhihi е въпрос на възможности и мерак за надбягване. Колата не е лека за класа си и повечко въртящ момент няма да е излишен. Бензиновия 2.0 16V който се слага на това купе идва слабичък особено под 3000об.и далеч не е безпроблемен колкото стария 2.0 16V с който съм аз на 406. Има ядове с дросел, глава и т.н. Затова печките са за предпочитане или ако има кинта 3.0 V6 бензин.
Аз също заглеждам комбара Ситроен C5 I фаза II с 2.2Hdi Biturbo 170, но мотора се монтира само 2006-2008 г. и почти не се срещат коли с него, а с ръчка още по-трудно. С автомат не ми се рискува на толкова стара кола а и PSA не се славят с добри автомати. Предимствата на С5 пред 407 съм ги изброил в друга тема, ако го интересува питащия да потърси и прочете.


lordlosh
Мнения: 143
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот lordlosh » Пет 15 юни 2018 23:31


Колегите горе-долу са дали това, което и аз щях да напиша, но не съм съгласен с няколко неща.
3.0-та и дизела и бензина действителност харчат не малко и поддръжката им е нормално е по-скъпа от другите екземпляри. Но то реално това оскъпяване е при неща, които ги сменяш веднъж и след това забравяш. Ангренажа при 3.0(бензин/дизел) е на 160хил. в утежнени условия(както сме ние в БГ), иначе е на 200хил.
Оригинален ангренаж комплект на някой от по-малките мотори е около 300 лева, на 3.0-ката е около 750, това говорим оригинални от СФА.
Цените на дисковете и накладките са смешни като цяло.
И нещото за което не мога да се съглася е автомата. Ако е 6-степения, а при 3.0-ката е точно такъв, това е изключително здрав автоматик, който ако е каран и поддържан като хората ще ти издържи 350+ хил. км. без проблеми.
Ако търсиш най-безпроблемния и евтин като обслужване вариант, то и 2.0 дизел и 2.2 ХДИ-то са перфектни за теб.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта