Търся първата си кола! Заложих на сигурното - VW, дайте ми съвети и мнения, моля! : )

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
gunenrist
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 15 яну 2018 8:25
Автомобил:
Двигател:

Търся първата си кола! Заложих на сигурното - VW, дайте ми съвети и мнения, моля! : )

Мнениеот gunenrist » Нед 25 мар 2018 10:38


Здравейте, имам книжка от 6 месеца, а 3 активно си търся кола. Минах през какви ли не автокъщи и частни лица, но се спрях на тази от линка по-долу. Забележките, които установих при огледа са следните: както се вижда и на снимките, частици от джантите са отчупени, от препятствия по пътищата според собственика, не иска да ги сменя защото са оригинални и все още стават, според него. Има също така лека ръжда на рамката на стъклото на задната лява врата, но никъде другаде нямаше. И най-големия ми въпрос е относно следното: колата не пали без натиснат съединител, собственика ме предупреди, но не каза защо, само спомена, че не е никакъв проблем. Моля да прегледате обявата и да ми кажете какво мислите за нея от снимките и какво мислите за забележките и най-вече за въпроса с паленето. Ако имате и други предложения за първата ми кола по следните общи показатели: да е семейна, тоест да не е с две врати, съвсем мъничка, но не и комби, не под 101 к.с., да няма ръжда или сериозни външни забележки, да е бензинова и с ръчни скорости и не повече от 200 хил. км., да е произведена след 2000 г. и да е до 5000 лв. Благодаря предварително! :c020

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=5ztazu




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Търся първата си кола! Заложих на сигурното - VW, дайте ми съвети и мнения, моля! : )

Мнениеот stefan4o » Нед 25 мар 2018 11:07


Това е американско изпълнение. Според мен толкоз дърта кола с такова оборудване не си струва тези пари, които й се търсят. Може спокойно да си потърсиш друга, според мен. Иначе като модел горе-долу добре си се ориентирал, аз бих погледнал и някоя Октавия (малко по-смотани са им салоните, разбирай пластмасови), не смятам, че е по-лош вариант. За съединителя - идея си нямам защо не пали с ненатиснат. Моята пали и при двата варианта, като е натиснат и навън е доста студено развърта по-лесно стартера просто.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Търся първата си кола! Заложих на сигурното - VW, дайте ми съвети и мнения, моля! : )

Мнениеот toraborat » Нед 25 мар 2018 13:12


Виждал съм на дърт мерцедес такъв тип афтърмаркет имобилайзер, натискаш педала, щракаш подгрева на задното стъкло и тогава пали, нещо такова да не е?


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Търся първата си кола! Заложих на сигурното - VW, дайте ми съвети и мнения, моля! : )

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 25 мар 2018 13:17


И моите критерии бяха като твоите, само дето се спрях на пасат вариант. Но се изръсих повече 2700 евро плюс 800 за газова уредба.

Тази кола я бива за парите, само се постарай да я покараш и на магистрала и задължително преглед при майстор, на който имаш доверие!


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12789
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Търся първата си кола! Заложих на сигурното - VW, дайте ми съвети и мнения, моля! : )

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 25 мар 2018 13:24


За 4 ако я даде,взимай.
За паленето,може и от версията да е,хамериканка е на 100 процента.
Но доста време е карана в България.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Търся първата си кола! Заложих на сигурното - VW, дайте ми съвети и мнения, моля! : )

Мнениеот xalerrelax » Нед 25 мар 2018 13:34


Щом ти харесва модела, смени екземпляра.
Много са и парите.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Търся първата си кола! Заложих на сигурното - VW, дайте ми съвети и мнения, моля! : )

Мнениеот Sonny_89 » Нед 25 мар 2018 15:35


Не изглежда зле колата, но поне я смъкни на 4000 лв. (няма АГУ, няма лети джанти), както беше споменато по-горе. Вътре е свежа, външно също (вероятно е боядисана).
Колкото до паленето...ами на тъста ми Тойотата пали само с натиснат съединител, но при нея предполагам е заводско (Corolla Verso AR10 D4D)


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Търся първата си кола! Заложих на сигурното - VW, дайте ми съвети и мнения, моля! : )

Мнениеот silent » Нед 25 мар 2018 15:50


Служебната ми кола пали с натиснат съединител но тя е на 1 година. Ако колата е добре я вземай ако смъкнеш малко от цената е добре ако не 4-500лв по малко няма да ти оправят живота....Читавите коли на Фолксваген от тези години за 2-3хиляди лв. отдавна свършиха.
Изупиха ги хората от форумите... все уникати коли здрави на слънце и огън при това за жълти стотинки.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Търся първата си кола! Заложих на сигурното - VW, дайте ми съвети и мнения, моля! : )

Мнениеот Stivi » Нед 25 мар 2018 16:11


Частици от джантите били отчупени....директно е за бисерите :mhihi С такива автомобилни познания вземай някой с теб дето е поне малко запознат с колите,че иначе си мечтата на джамбазина icon_idea А иначе за паленето с натиснат съединител....ми то по принцип е правилния начин за палене така че няма проблем !


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Търся първата си кола! Заложих на сигурното - VW, дайте ми съвети и мнения, моля! : )

Мнениеот w_smith » Вто 27 мар 2018 14:36


Най-вероятно защита от американци е това за съединителя.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Търся първата си кола! Заложих на сигурното - VW, дайте ми съвети и мнения, моля! : )

Мнениеот Stivi » Вто 27 мар 2018 14:40


Има логика,все пак това е държавата, в която на капачка на бутилка има надпис "Не отваряй с око" :mhihi


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Търся първата си кола! Заложих на сигурното - VW, дайте ми съвети и мнения, моля! : )

Мнениеот hooligan_sk » Вто 27 мар 2018 14:49


Защитата от палене на скорост, отдавна е факт за пазари като американския, където се карат предимно автоматици. Почти няма нови модели в Европа, които могат да запалят без натиснат съединител.


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Търся първата си кола! Заложих на сигурното - VW, дайте ми съвети и мнения, моля! : )

Мнениеот ALESYZ » Чет 29 мар 2018 9:21


Карах веднъж такъв Пасат. Бая се чудих защо тази кола не пали, после собственика ме "светна". Колата беше американска.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: imter и 163 госта