VW Touran Покупка и Съвети

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
thegreyarrow
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 04 фев 2018 14:39
Автомобил:
Двигател:

VW Touran Покупка и Съвети

Мнениеот thegreyarrow » Пон 02 апр 2018 18:14


Здравейте!

Планувам да закупя VW Touran, 7 местен за бюджет от около 18,000лв. Досега не съм имал автомобил от марката и бих искал да помоля за малко препоръки и съвети относно следните въпроси:

- Ще ми се да е минимум от 2010г - препоръка за години?
-Автоматики или ръчка (някакви регистрирани проблеми)?
- Аз съм привърженик на бензиновите двигатели( поне 1.6 )и двете ми сегашни коли са такива, но вие какво ще кажете по въпроса?
- Нещо специфично на което трябва да се обърне внимание при покупка/оглед на този тип автомобил?
- На най-задния ред много ли е притеснено пространството, става ли за възрастен да пътува?
- Струва ли си да се добавят още малко пари за да се вземе Sharan, основно приоритет ми е пространството вътре - Sharan-a дава ли прилично повече в това отнопение за да се замисли човек? :c020

Благодаря ви предварително!




Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: VW Touran Покупка и Съвети

Мнениеот Ицку® » Пон 02 апр 2018 20:04


Бюджета ти е доста добър. Аз за доста по-малко взех Туран дизел 2014. Бензинките са по-рядко срещани и обикновено са и с заводски метан. Предишния ми Туран беше с ДСГ кутия(автоматик), сегашния е ръчка. Аз определено съм за автомата, но ръчката е по-икономична. На третия ред пространството е за деца, за възрастени само на кратко разстояние. Шарана е по-просторен , но най-добрия вариант като пространство и място за багаж за мен е Кади Макси.


thegreyarrow
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 04 фев 2018 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Touran Покупка и Съвети

Мнениеот thegreyarrow » Сря 04 апр 2018 18:46


За Кади Макс не се бях сетил - благодаря. Като кубатура и к.с. какъв мотор препоръчвате?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: VW Touran Покупка и Съвети

Мнениеот hooligan_sk » Сря 04 апр 2018 20:17


2.0TDI, след 2009г всички са common rail. :th_up


Потребителски аватар
greenland33
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 28 юли 2010 10:25
Автомобил: Cross Touran 2 TDI DSG
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: VW Touran Покупка и Съвети

Мнениеот greenland33 » Пет 13 апр 2018 9:53


thegreyarrow написа:Здравейте!

Планувам да закупя VW Touran, 7 местен за бюджет от около 18,000лв. Досега не съм имал автомобил от марката и бих искал да помоля за малко препоръки и съвети относно следните въпроси:

- На най-задния ред много ли е притеснено пространството, става ли за възрастен да пътува?

Благодаря ви предварително!


Здравей колега,
По отношение на най-задния ред от опит мога да ти кажа, че пътник над 80кг и над 180см ще се поизмъчи ако трябва да пътува повече от час. Все пак за кратки пътувания е поносимо а пък ако имаш деца за возене там си е идеално. Обособява се нещо като детски кът и моите се бият кой да седне най-отзад :). Мен лично ме дразни, че при ползване на задния ред се налага да свалям щората на багажника, след което няма къде да я побера в колата, освен в краката на децата, което пък е неприятно понеже я правят цялата в прах и кал.


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: VW Touran Покупка и Съвети

Мнениеот Ivo_ » Съб 14 апр 2018 21:53


Шарана е много по-просторен и удобен, но ценовата категория е друга. Третия ред седалки е удобен дори за възрастни. Втория ред може да се мести на релси на пред, което увеличава чувствително мястото за третия ред. Отделно и трите седалки на втория ред са отделни и се настройват по-отделно. Даже в седем местна конфигурация багажника е приличен, успявам да сложа обемиста детска количка, тротинетка и друг багаж. Щората се монтира на предвидено място зад третия ред. Ако пак рречи на по висок багащ, има място да се сложи на гърба на седалките под ъгъл. Плъзгащите врати са много удобни, без значение колко е тясно мястото винаги можеш да влезеш и излезеш от колата. Минусите спрямо Турана са по-високия разход при идентични двигатели. Последното е поради различното тегло на автомобилите. Ако по-големия багажник не е определящ и третия ред седалки е просто за всеки случай тогава и Туран ще върши работа. Погледни също Сеат Алахамбра, при които има 2.0 ТДИ с по-маломощен двигател, 122 к.с. ако не греша.


Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: VW Touran Покупка и Съвети

Мнениеот Ицку® » Съб 14 апр 2018 23:11


Ivo_ написа:Втория ред може да се мести на релси на пред, което увеличава чувствително мястото за третия ред. Отделно и трите седалки на втория ред са отделни и се настройват по-отделно.
И при Турана е така .
Ivo_ написа: Погледни също Сеат Алахамбра, при които има 2.0 ТДИ с по-маломощен двигател, 122 к.с. ако не греша.
Грешиш 115к.с е и го има и при Шарана. На вторични пазар Алхамбрата е по евтина.


thegreyarrow
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 04 фев 2018 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Touran Покупка и Съвети

Мнениеот thegreyarrow » Вто 09 окт 2018 20:53


Здравейте!

Много ще съм ви благодарен ако споделите мнения за следната обява: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=8fmkjo.

Нямам много опит с кокретния модел на VW, както и с марката автомобили.

- Как ви се струва цената на конкретния автомобил с рекламираните параметри?
- Какв са често срещаните проблеми, които могат да се очакват от съответния модел?
- На какво бихте обърнали внимание при покупка на този Touran, някакви специфики, слаби места?

Благодаря ви предварително :smile


Потребителски аватар
zoovanka
Мнения: 641
Регистриран на: Чет 02 май 2013 13:10
Автомобил: VW Caddy MAXI Life 1395 TGI 109
Двигател: 2016 1395 TGI метан
Местоположение: Бургас

Re: VW Touran Покупка и Съвети

Мнениеот zoovanka » Сря 10 окт 2018 16:16


Истински автомобил,на завишена цена.Нормално предвид дилъра,аз самия минах през този път.


thegreyarrow
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 04 фев 2018 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Touran Покупка и Съвети

Мнениеот thegreyarrow » Сря 10 окт 2018 17:41


Цената и на мен ми се вижда завишена. Реалната е около 20000лв по мое мнение, но уж поне знаеш какво взимаш...


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Touran Покупка и Съвети

Мнениеот Vlad777 » Сря 10 окт 2018 18:27


Бърза справка в немското мобиле показва, че Туран хайлайн на около 150 000 км започва от 11 000 евро и спокойно минава и над 13 000 E.

Не разбирам как в България може да струва 20 000 лв. и в тези пари да има и печалба за продавача.

Всъщност се досещам - има няколко варианта:
- има скрит и скъпоструващ проблем;
- удрян е жестоко и вече е платен на тотал, но е възстановен и за колкото и да се продаде пак е на печалба;
- няма доказуема сервизна история и е на незнайни километри;
- ползван е от някой мърляч и на нищо не прилича, въпреки малкото релни километри.

В DasWeltAuto поне дават гаранция - случай от тази година има със сменена скоростна DSG кутия по гаранция именно на кола от там.

Реално предполагам, че с повече търсене и дебнене би могъл да отидеш до Германия и да си купиш подобна кола на тази от обявата и вероятно ще ти излезе около 23 000 с разходите по докарването и екотаксата за нов внос. Така ще спестиш 1500 лв, но губиш гаранцията, а и все пак едно е да отидеш до Стара Загора, а друго е да обикаляш Германия.

Лично аз с Туран, но следващата генерация от 2017 г., бензинов 1.4 пътувах до Германия и обратно в началото на тази година. Ходихме да купим едно бусче и мотор за брат ми.

Много съм доволен както от пространството вътре, така и от динамиката на този малък мотор. Очаквах да не може да се мести, а той си поддържаше нормална магистрална скорост без високи обороти и шум. Със сигурност дизеловият ще върви повече, а като разход вероятно 2.0 TDI ще харчи колкото 1.4 TSI.


thegreyarrow
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 04 фев 2018 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Touran Покупка и Съвети

Мнениеот thegreyarrow » Сря 10 окт 2018 19:44


Благодаря за изчерпателният отговор. Каква гаранция получавам от Das Welt Auto, досега не съм взимал автомобил през тях?

Благодаря отново!

Vlad777 написа:Бърза справка в немското мобиле показва, че Туран хайлайн на около 150 000 км започва от 11 000 евро и спокойно минава и над 13 000 E.

Не разбирам как в България може да струва 20 000 лв. и в тези пари да има и печалба за продавача.

Всъщност се досещам - има няколко варианта:
- има скрит и скъпоструващ проблем;
- удрян е жестоко и вече е платен на тотал, но е възстановен и за колкото и да се продаде пак е на печалба;
- няма доказуема сервизна история и е на незнайни километри;
- ползван е от някой мърляч и на нищо не прилича, въпреки малкото релни километри.

В DasWeltAuto поне дават гаранция - случай от тази година има със сменена скоростна DSG кутия по гаранция именно на кола от там.

Реално предполагам, че с повече търсене и дебнене би могъл да отидеш до Германия и да си купиш подобна кола на тази от обявата и вероятно ще ти излезе около 23 000 с разходите по докарването и екотаксата за нов внос. Така ще спестиш 1500 лв, но губиш гаранцията, а и все пак едно е да отидеш до Стара Загора, а друго е да обикаляш Германия.

Лично аз с Туран, но следващата генерация от 2017 г., бензинов 1.4 пътувах до Германия и обратно в началото на тази година. Ходихме да купим едно бусче и мотор за брат ми.

Много съм доволен както от пространството вътре, така и от динамиката на този малък мотор. Очаквах да не може да се мести, а той си поддържаше нормална магистрална скорост без високи обороти и шум. Със сигурност дизеловият ще върви повече, а като разход вероятно 2.0 TDI ще харчи колкото 1.4 TSI.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Touran Покупка и Съвети

Мнениеот Vlad777 » Сря 10 окт 2018 19:55


http://www.dasweltauto.bg/uslugi/
Вашият дилър се грижи за Вашето спокойствие и сигурност на път. При закупуване на Вашия Das WeltAuto автомобил, ще получите сервизна книжка, която ще Ви бъде като сертификат за безопасност, на който да разчитате, в случай на гаранционен ремонт. В сервизната книжка е описано от какво сте защитени в случай на непредвидени щети.

Срокът за валидност на гаранцията е 6 месеца от предаването на превозното средство или до определения от дилъра достигнат пробег.

Условията на гаранцията за употребявани автомобили ще намерите във сервизната си книжка, която ще получите от Вашия дилър при закупуването на Das WeltAuto автомобил.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: no_name_bg и 68 госта