Предстои ми покупка на Passat CC 3.6

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
haho15
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 28 сеп 2015 17:51
Автомобил: VW CC
Двигател:

Предстои ми покупка на Passat CC 3.6

Мнениеот haho15 » Пон 23 апр 2018 14:37


Привет,
След 4 дена ми предстои покупка на въпросния пасат, нов внос 2010 година на 190хил км., доста съм изчел по чужди сайтове но има неща които все още не са ми ясни и търся мнение от фенове. Запазил съм си час в сервиза на VW в Пловдив, освен диагностика и общо състояние за какво друго да гледам или да ги накарам да проверят, може ли да се провери състоянието на скоростната кутия без да се сваля? Също така знам, че от към защита против кражба нещата не са много надеждни, четох за аларми CAN-BUS и за някакви други които застрахователите ги поставяли но също не съм много запознат, някой ако може да даде повече инфо. Понеже колата няма номера, не ми позволиха да я покарам свободно и да и дам газ, карах я само по една малка улица защото за да се извадят номера означавало че вече ще стане на мое име. Ще се радвам на всякакви мнения!




Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Предстои ми покупка на Passat CC 3.6

Мнениеот Mishonti » Пон 23 апр 2018 22:01


Ти как ще си купиш кола, която дори не са ти дали да пробваш?


Потребителски аватар
haho15
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 28 сеп 2015 17:51
Автомобил: VW CC
Двигател:

Re: Предстои ми покупка на Passat CC 3.6

Мнениеот haho15 » Вто 24 апр 2018 14:35


Не че не са ми дали просто ми казаха, че е на моя отговорност ако ме спре полиция и карах по една малка улица само на 1-ва 2-ра. И аз не посмях да я извадя на шосето. До колкото ми обясниха нямало механизъм по който да се изварят номера, защото този който ги извади ще стане собственик. Но съм решил след като я прегледат в сервиза и сложим номера и я покарам за да видя че няма нищо фрапантно тогава да я платя.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Предстои ми покупка на Passat CC 3.6

Мнениеот Vlad777 » Вто 24 апр 2018 14:48


Няма как, защото ще те прекарат през врътката, че все едно италианския/немския бивш собственик ти е продал директно на теб колата, а реалния продавач, който ти я продава дефакто няма нищо общо :mhihi

Според мене може да се изкарат транзитни номера на тяхно име, но нали се сещаш, че тогава ще трябва да й платят ЕКО такса, гражданска и официално да я придобият, а после да ти я продадат през нотариус, което още оскъпява.

Сервизна книжка има ли? Нещо снимки? История, брой собственици?

Това е рядък двигател и обслужването му не ежедневна задача на всеки сервиз...


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Предстои ми покупка на Passat CC 3.6

Мнениеот 110afn » Вто 24 апр 2018 15:25


Всяка една уважаваща себе си автокъща има транзитни номера. Дори продавача да е частно лице, плащаш си на някоя автокъща Лек проблем е, че само притежателят на номерата може да управлява, но пак е нещо. Отиваш в сервиз и т.н.


Потребителски аватар
haho15
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 28 сеп 2015 17:51
Автомобил: VW CC
Двигател:

Re: Предстои ми покупка на Passat CC 3.6

Мнениеот haho15 » Вто 24 апр 2018 15:38


Това е https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522945922810547&slink=6umvh0 обявата. Склонен съм да дам 100 кинта на някого в района който да услужи с едни номера за 30 минути. Има книжка за първите 2 години явно докато е била в гаранция и беше на 59 хил до 2013-та, сега показва 190 което се връзва.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Предстои ми покупка на Passat CC 3.6

Мнениеот 110afn » Вто 24 апр 2018 15:48


Щом е от Швейцария се предполага да е истинска колата. Поинтересувай се на какви километри какво предстои да се обслужва точно по този мотор. Карам нови дизели, не знам дали и при бензиновите е така, но всички скъпи неща идват на около 200 000км.


Потребителски аватар
genevaboy2
Мнения: 330
Регистриран на: Вто 17 апр 2012 22:00
Автомобил: Volkswagen CC
Двигател: CUVC 2016
Местоположение: Конфедерация Хелвеция
Контакти:

Re: Предстои ми покупка на Passat CC 3.6

Мнениеот genevaboy2 » Вто 24 апр 2018 15:51


Тази малка рамка за предна табела и зелената винетка за 2017, веднага издава че е внос от Швейцария. И в обявата си пише. :Mr Green Fun
Ако има печати от автокъщи в Швейцария, по номер на рама може ли да се провери точно , дали са правили това което е написано ?

И да внимаваш със снопа кабели в багажника, да не останеш без задно осветление.
Моето ЦЦ точно днес влезе при авто-електричаря за смяна на този сноп ... :banghead :death

Последна промяна от genevaboy2 на Вто 24 апр 2018 16:17, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Предстои ми покупка на Passat CC 3.6

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 24 апр 2018 16:14


Vlad777 написа:Според мене може да се изкарат транзитни номера на тяхно име, но нали се сещаш, че тогава ще трябва да й платят ЕКО такса, гражданска и официално да я придобият, а после да ти я продадат през нотариус, което още оскъпява.

Аз купих кола на временни номера, издадени на собственика на авто къщата за конкретния автомобил. При регистрацията в КАТ си платих аз екотаксата. Та мисълта ми, е че екотакса не се изисква за временни номера. Дават ти голям хартиен талон без ламинат, иска се единствено да имаш сключена ГО, което за 3 месеца не е много. Аз ако съм автокъща и не искам да се набивам с разходи , а клиента е мераклия, ще му предложа да си плати гражданска за най-краткия възможен период и номерата, да му ги направя и ако се откаже пак съм напред с номера и гражданска за следващия клиент желаещ да покара колата. И вълка сит и агнето цяло. Вече риска да я удариш докато шофираш си е изцяло на мераклията и той на собствен риск го прави и си носи последствията.


Потребителски аватар
Lqlik
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 06 фев 2018 15:29
Автомобил: Passat Variant B7
Двигател: CFGC 2014 177hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Предстои ми покупка на Passat CC 3.6

Мнениеот Lqlik » Вто 24 апр 2018 16:22


Само да вметна, че плащането на ЕКО такса е задължение на вносителя


Потребителски аватар
haho15
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 28 сеп 2015 17:51
Автомобил: VW CC
Двигател:

Re: Предстои ми покупка на Passat CC 3.6

Мнениеот haho15 » Вто 24 апр 2018 16:30


По моя информация най-скъпото нещо, което евентуално ще предстои да се сменя е мехатроник на кутията. По тази схемата с директното издаване на фактурата на мое име има ли начин те да не са платили ДДС на границата, за мито знам че няма за внос от Швейцария?


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Предстои ми покупка на Passat CC 3.6

Мнениеот Водния дух1 » Вто 24 апр 2018 20:43


Кола за 20 бона и да не можеш да я пробваш???!!!


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Предстои ми покупка на Passat CC 3.6

Мнениеот Mishonti » Вто 24 апр 2018 22:00


И аз не бих дал 20хил лв за кола, която не мога да пробвам и няма реална сервизна история към нея.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Предстои ми покупка на Passat CC 3.6

Мнениеот group® » Сря 25 апр 2018 8:57


Водния дух1 и Mishonti - я прочетете пак въпросите на автора. Някъде да пита вие дали бихте ...? Едно и също си мелите и хич не ви пука, че никой не го интересува мнението ви! Защо не се ограничите в спам темата и да оставите другите за батковците?! Да не ви изчезне и тя!

haho15 - за ДДС-то трябва да имат документи. В обявата не видях да пише, че е платено - казват ли, че са платили?
Щом си запознат с разхода кутия, значи можеш само да я прекараш през сервиз и да видиш дали има признаци за проблем. Принципно и да няма, пак не си застрахован срещу този ремонт. Трябва да го приемеш и прецениш, а ако изкара повече - късмет. В офф роуд форума пишат за един сервиз за автоматици в Пловдив, който е доста тачен и много хора от София се вдигат до там за ремонти. С Google ще го намериш (виждам, че четеш) и може да идеш за една проверка.
Силно се съмнявам в пробега, но мен това не би ме отказало, предвид рядкото изпълнение. Лично аз бих обърнал внимание на ламарините, интериора, общо да е в добро състояние, а ремонти по скъпите възли са неизбежни във времето. Кола на 8г. и евентуална експлоатация в следващите 4-5г. = някои скъпи ремонти.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Предстои ми покупка на Passat CC 3.6

Мнениеот dobrin » Сря 25 апр 2018 11:22


Лично аз не бих се притеснявал за кутията, ако всичко в момента ѝ е наред. Реално всичко може да се случи на който и да е автомобил, но това не е една от основните болки на този автомобил с този двигател и тази кутия. Просто трябва да се обслужва редовно по спецификациите за вид масло и периодичност, другото е как е карана и как ще се кара.
Да чукам на дърво - тормозил съм около 100 000 км две различни такива кутии, една малко по-стария модел и не съм успял да ги счупя, пък не е като да не давам газ.
Както написа Темерута - задължителна проверка на цялостно техническо състояние, диагностика с Ваг Ком или друга диагностична апаратура (програма). Аз лично бих поискал да осигурят някакви транзитни номера, за да може да се направи една идея по-дълга пътна проба. След това вече всичко е и въпрос на малко късмет.
И да го доведеш на Калояново на 09 и 10 Юни да го видим този красавец! Успех!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 160 госта