Audi А6 2007 г. 2.0 TFSI

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Audi А6 2007 г. 2.0 TFSI

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 16 май 2018 19:49


Този салон се води високо ниво на оборудване но е доста недолюбван сред българските потребители , такива са личните ми наблюдения. Ръчната кутия също , въпреки че за мен е плюс. Скъпия ремонт свързан с разхода на масло е въпрос на време. Като цяло повечето хора търсещи А6 търсят 3.0тди автомат куатро.




MMM1
Мнения: 176
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 20:43
Автомобил:
Двигател: Petrol

Re: Audi А6 2007 г. 2.0 TFSI

Мнениеот MMM1 » Чет 17 май 2018 10:58


Dimitar 1973 написа:Здравейте, колеги!
Публикувах обява, че си продавам Аудито А6, 2007, 2.0 TFSI.
Колага е невероятно запазена с два комплекта гуми, нов акумолатор и е на реални 147 000 км.
Две седмици никой не се обади :( Обявил съм цена от 14900 ЛВ.
Дайте някакъв съвет, парите ли са много, това, че не е 4х4 ли е проблемът или ръчните скорости.
Колата е много пъргава, изключително много ми харесва, но вече 3 години я карам и ми омръзна.


На първо място е това, че не е quattro. На второ е ръчната кутия.
Audi А6 се купува задължително quattro и с АСК. При всички модели на Audi, които са с надлъжен двигател quattro-то е задължително. Автомобилът просто е проектиран за него.
Горното го пиша от позицията на човек карал Ауди на предно и сега quattro. Много различни автомобили като пътно поведение.
А дали е пъргава зависи с какво го сравняваш. Много се разминават критериите при различните хора.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Audi А6 2007 г. 2.0 TFSI

Мнениеот hooligan_sk » Чет 17 май 2018 11:09


4х4 задвижването не мисля че е важно като екстра за повечето хора, независимо колко подходящо е за дадения модел. Продажбите на нови автомобили го показват статистически, все пак най-модерното нещо в момента е SUV на един мост. Това се диктува от клиентите. В класа на А6, аз лично бих искал колата да е автомат на първо място и след това да е с мотор с малко по-добра репутация от този.


MMM1
Мнения: 176
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 20:43
Автомобил:
Двигател: Petrol

Re: Audi А6 2007 г. 2.0 TFSI

Мнениеот MMM1 » Чет 17 май 2018 11:31


hooligan_sk написа:4х4 задвижването не мисля че е важно като екстра за повечето хора, независимо колко подходящо е за дадения модел.


Скъпа екстра ... Изключително важна с оглед на безопасността. Дори само заради старта и включването в кръгово движение си заслужава. А зимата мисля е ясно.
Безсмислено е да вземеш автомобил с надлъжно разположен двигател, който е изнесен максимално напред. Недозавиването в завоите е отвратително. Като сложим и съвсем нелеката поддръжка на Ауди. То Quattro-то е нещото което си заслужава усилията. Audi A6 4F и нагоре с предно предаване е определено погрешна покупка.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Audi А6 2007 г. 2.0 TFSI

Мнениеот Stivi » Чет 17 май 2018 11:32


Цветовата комбинация в купето е доста странна,сиво на таблото,червен махагон по средата и седалки капучино....не са много хората които ще ги грабне icon_idea За проблемите с мотора не съм сигурен ,че пречат на продажбата,масата юзъри не са толкова навътре в материята, за да знаят какво може да стане. По-скоро проблема с газификацията е основен,както каза един колега,това не е кола за богаташи /не върви достатъчно за горенето/,а тези които могат да си я позволят ,като си представят двуцифрен разход на бензин и бягат :mhihi Или трябва да убедиш бъдещия купувач,че колата е истинска и много читава,или да смъкваш цената докато някой се престраши !


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Audi А6 2007 г. 2.0 TFSI

Мнениеот VWGT » Чет 17 май 2018 11:49


точната дума наистина е "престраши" :) а тя е в пряка зависимост най-вече от цената.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Audi А6 2007 г. 2.0 TFSI

Мнениеот group® » Чет 17 май 2018 12:45


hooligan_sk написа:4х4 задвижването не мисля че е важно като екстра за повечето хора, независимо колко подходящо е за дадения модел. Продажбите на нови автомобили го показват статистически, все пак най-модерното нещо в момента е SUV на един мост. Това се диктува от клиентите.


Нищо от това не е вярно:
Ако говорим за статистика - http://www.acea.be/statistics/tag/categ ... enetration
Вадиш си грешни изводи от увеличените продажби на СУВ с 4х2. То не е за сметка на 4х4 коли, а за сметка на леки коли. Просто има хора, които търсят простор, видимост и висока точка на седене без да им излиза повече от лека кола. Цените на такива СУВ са съпоставими или малко по-високи от тези на леките коли. При 4х4 разликата в цената е сериозна и това е единствената причина хора да избират 4х2. Съвременните системи 4х4 не изискват почти никаква допълнителна поддръжка и не повишават разхода на гориво значително.
Каква екстра е 4х4 сочат данните icon_idea


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Audi А6 2007 г. 2.0 TFSI

Мнениеот hooligan_sk » Чет 17 май 2018 13:50


14% не ми се струва сериозен дял, въпреки че очевидно расте. Примери много - колко е масов Б8 4motion и колко редки бяха B3/4 syncro. И естествено, че почти няма поръчано А6, както тогава така и сега, без куатро. Но тогава е ставало дума за кола за около и над 100 000лв, 4х4 е must. В момента говорим за автомобил за 15 000лв, гледат го много от онези другите 86%.

ПС: Добре че е ръчка това ауди на предно, иначе с мултитрошник... съвсем непродаваема. :stumm


MMM1
Мнения: 176
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 20:43
Автомобил:
Двигател: Petrol

Re: Audi А6 2007 г. 2.0 TFSI

Мнениеот MMM1 » Чет 17 май 2018 14:02


Stivi написа: .... или да смъкваш цената докато някой се престраши !


Смъкването на цена даже е вредно. Купувачът си мисли, че колата има проблем или я чакат скъпоструващи ремонти. Който харесва колата и има интерес ще се обади независимо от обявената цена. Ще поразпита и за коментар и т.н.


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Audi А6 2007 г. 2.0 TFSI

Мнениеот Sarafov_03 » Чет 17 май 2018 14:31


Дайте линк към тази обява, да видим и ние за какво иде реч.
Сори, видях я в "братовчедите".


MMM1
Мнения: 176
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 20:43
Автомобил:
Двигател: Petrol

Re: Audi А6 2007 г. 2.0 TFSI

Мнениеот MMM1 » Чет 17 май 2018 14:46


https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=72bb7q
Досега не бях виждал този модел с халогенни фарове. Но въпреки всичко изписано до сега не бих я "подарил".


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Audi А6 2007 г. 2.0 TFSI

Мнениеот forski » Чет 17 май 2018 15:03


По-принцип за всеки влак си има пътници, и тази ще я оженим няма да остане, въпроса е за колко ... :biggrin
Kaто не и вземеш колкото и искаш, ще я дадеш за колкото ти дават.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Audi А6 2007 г. 2.0 TFSI

Мнениеот group® » Чет 17 май 2018 15:36


hooligan_sk написа:14% не ми се струва сериозен дял

Недей така! 15% (толкова са, ако издребняваме), са си сериозен дял. Махни всички служебни коли, които влизат в категорията 'пасажерска кола'. Аз бих махнал и най-ниския клас, където не се предлага 4х4, а цените са крайно далеч от тези за 4х4 и без да спекулирам с цифри, ще се окаже, че не е 1.5 човека на 10, а доста повече са предпочели 4х4.

По интересно е да се спомене този спад 2007ма - 2009та г.
Не може да се твърди на 100%, понеже е корелация, но най-вероятната причина е финансовата криза.
Тоест, ако е така - отново доказателство, че всичко опира до пари и възможност, а не желание и избор. Просто 4х4 е скъпа екстра.

По въпроса за конкретната кола и 86% (85% са - пак ще издребнея :mhihi ): това не са хора, които не искат 4х4, а такива, които не могат да си го позволят или по-точно, не са счели за нужно да си го позволят. Отделно тези 85% са хора, предпочели нова кола и не са същите хора, които са потенциални клиенти за т14900ази. Най-малко защото ако се преориентират към вторичния пазар, може да могат/искат да си позволят 4х4.
Идеята е, че трудно могат да се вадят изводи по статистика :mhihi

И съвсем по темата - всяка кола се продава рано или късно. Все пак има Надин и т.н. :Mr Green Fun

Dimitar 1973 написа:На колегата group мога да кажа, че за 3 години и половина съм дал 57 ЛВ за смяна на механичния клапан на турбото и нищо повече.

............

Между другото имам колега с Пасат 2,8 бензин 197 коня 2002-2003 и го правя див и щаслив с Аудито.

Колега тези неща не звучат добре :a045

едит: Сега видях, че колегата е свалил цената от 14900 на 13500 за два дни. Колега недей да се връзваш прекалено много на приказките тук. Ако не ти е спешна продажбата си дръж цена, а когато дойде някой сам ще ти каже колко дава и ще се ориентираш. Кола не се продава току така. Понякога може и няколко месеца да почакаш. Аз лично, когато купувам кола си преценявам кое, колко и как, правя оферта и вече е въпрос на желание от двете страни да стане работата. И в двете посоки е важно да не се бърза.


Dimitar 1973
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 15 май 2018 14:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Audi А6 2007 г. 2.0 TFSI

Мнениеот Dimitar 1973 » Съб 19 май 2018 19:50


Да, group, свалих цената, но тя е вече без коментар. Бях си харесал друга кола и затова съм се вкарал в това приключение.
Но, до седмица не се ли случи нещо си сменям маслото и задните накладки и си смъквам обявата.
Немога да спра да се чудя как може такава кола и в това състояние да не заслужава 13500.
Пак повтарям, че за тези пари немога да намеря нищо, което може да се доближи до нея.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Audi А6 2007 г. 2.0 TFSI

Мнениеот silent » Нед 20 май 2018 8:36


Проблема ти е е че това че колата ти е толкова хубава и безпроблемна си го знаеш само ти.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта