GOLF 4 Модел

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Kopitoto
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 21 май 2018 17:58
Автомобил:
Двигател:

GOLF 4 Модел

Мнениеот Kopitoto » Пон 21 май 2018 18:01


Здравейте,

Нов шофьор съм и съм решил да си купувам Golf 4 1.9 TDI. Обаче не мога да намеря адекватна информация каква е разликата между моделите от 1997-2004 и затова се обръщам към вас, ако можеше да ми обясните малко повече като на новак :mhihi .




Потребителски аватар
Jeka
Мнения: 188
Регистриран на: Чет 17 май 2012 15:13
Автомобил: Passat B5 Variant
Двигател: AJM++
Контакти:

Re: GOLF 4 Модел

Мнениеот Jeka » Пон 21 май 2018 19:20


Колега, има доста теми из форума за отделните двигатели и модификации на голфа. Като цяло, няма кой-знае-какви разлики между двигателите/екстрите от '97 до 2004 година.
Ако търсиш малък данък, малък разход, читав мотор - взимаш 90кс...
ако данъка не е определящ фактор, но търсиш малко по-опростен двигател ,(и по-идиото устойчив както се вика) - взимаш 110кс...
но ако търсиш малко повече вървеж и малко по-завладяващо усещане, взимаш помпа-дюза...
Който и двигател да избереш от ПД, ако е читав ще върви повече от двигателите с роторна помпа (дори читав 101кс ПД върви наравно с читав 110кс).
Ако те интересува само как върви колата, търсиш ARL - 150кс, но там шанса да намериш запазен екземпляр е изключително рядък.
Аз лично бих препоръчал 1,9тди ПД 101кс като за първа кола, защото хем влизаш в малкия данък, хем вървежа е доволен и разхода е нисък.
А и също да не забравяме, че с един чип може да стане около 130-140кс.
:beer



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: rossko088 и 170 госта