Избор на Голф 5 бензин подходящ за ГИ

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Избор на Голф 5 бензин подходящ за ГИ

Мнениеот forski » Вто 22 май 2018 20:21


Той ако не искаше да го тласкаме към други марки нямаше да пуска тема :biggrin А Г5 с този двигател, и този бюджет е повече от лош избор!
Всички други изброени хечбеци, в този ценови диапазон са по-добър избор от Г5.




Потребителски аватар
eng
Мнения: 1053
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Избор на Голф 5 бензин подходящ за ГИ

Мнениеот eng » Вто 22 май 2018 20:49


Колеги, идеята да пусна темата е, че две глави а в случая и повече мислят повече от една. Не оспорвам качествата на Фокуса или на Опел-а, но...........не са ми по вкуса. За моите цели и 5к. е много висок бюджет, гледах Авенсис 1 има само една две с 1,6 бензин. Гледам Ситроен Ц4 с 1,4 бензин, но за там незнам нищо. Клио 3 с 1,2 или 1,4 бензин го хвалят, като уточнявам, че е в класа на Поло, но имам чувството, че е два пъти по-голямо от него. За ФВ разбрах, ако обсъждаме други марки да не хлопнат темата? Другия вариант, който е много евтин и сравнително здрав е Мазда 323 от последните BJ мисля се води. Дори имат 1,5 бензин а аз имах преди години предния модел BA и бях много доволен, ама ръждата ги гони много.
P.S. Мисля, че това се вписва перфектно в изискванията ми ( с изключение на Голфа разбира се ) https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=744ly5 , тия не ги бях заглеждал а са опция според мен. Няма каско, нисък данък и става на газ. Абстрахирам се от дизайна и позицията на скоростния лост. Мисля, че и поддръжката ще бъде поносима.

Последна промяна от eng на Вто 22 май 2018 21:02, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на Голф 5 бензин подходящ за ГИ

Мнениеот muns61 » Вто 22 май 2018 20:54


Избирай най-евтиното голфче и успех. Темата е приключена.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Избор на Голф 5 бензин подходящ за ГИ

Мнениеот forski » Вто 22 май 2018 21:18


eng написа:Другия вариант, който е много евтин и сравнително здрав е Мазда 323 от последните BJ мисля се води. Дори имат 1,5 бензин а аз имах преди години предния модел BA и бях много доволен, ама ръждата ги гони много.
P.S. Мисля, че това се вписва перфектно в изискванията ми ( с изключение на Голфа разбира се ) https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=744ly5 , тия не ги бях заглеждал а са опция според мен. Няма каско, нисък данък и става на газ. Абстрахирам се от дизайна и позицията на скоростния лост. Мисля, че и поддръжката ще бъде поносима.


Мазда BJ със здраво купе е почти невъзможно да намериш, Хондата ( като се абстрахираш от дизайна) е много по-добър и надежден вариант от Г5, конкретно в твоя случей с изискването за малолитражен бензин.
Освен че не и трябва каско, и носи на газ, части има навсякъде, и никой не се интересува от тези автомобили. В смисъл такъв че никой не ги краде, и на никой не му трябва нищо от нея. И с ключовете на таблото да я оставиш пак никой няма да я вземе :mhihi
Вътре е доста семпла, но пък за сметка на това нищо не тропа, не скърца и не се лющи.
Типична Хонда, колкото здрава толкова и грозна! Tук 1.6 е за предпочитане но данъка е друг.
1.6 е слаб двигател в купето на Авенсис, ще ти гори много! Там избора трябва да е м/у 1.8 и 2.0 като втория е за предпочитане, това не е твоята кола. Инъче и тя е пословично здрава талига.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на Голф 5 бензин подходящ за ГИ

Мнениеот Sonny_89 » Вто 22 май 2018 21:51


Няма връзка с това, че си купих Опел на скоро, просто предложение :biggrin

https://www.cars.bg/offer/c2557921


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Избор на Голф 5 бензин подходящ за ГИ

Мнениеот Bai Sando » Вто 22 май 2018 22:40


Астрата от последния линк ти е перфектна.Има си газ,регистарция и т.н.
Имаш един нотариус и смяна номера за 150 лв и си ти :wink


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на Голф 5 бензин подходящ за ГИ

Мнениеот Stivi » Сря 23 май 2018 8:57


На тази "перфектна" Астра като и гледам седалките ще е тотален кошник icon_idea


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на Голф 5 бензин подходящ за ГИ

Мнениеот Sonny_89 » Сря 23 май 2018 11:11


Обявата беше примерна, но не мисля, че салонът (тапицерията) е критерии за обективна оценка на колата. Както при Голф 4, така и тук явно има "гадни" салони, които изглеждат като о...ни, независимо от годините експлоатация.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на Голф 5 бензин подходящ за ГИ

Мнениеот stefan4o » Сря 23 май 2018 11:50


Може да си фокусираш вниманието и над Фокус.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1053
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Избор на Голф 5 бензин подходящ за ГИ

Мнениеот eng » Сря 23 май 2018 11:57


В момента изчаквам да продам старата си кола, след което ще мисля за другата, както споменах и в началото на темата не е хич спешно. От тук насетне изборът ми се свежда само до два автомобила единия е Голф 5 1,6 102 коня (като тук ще мисля дали си заслужава да плащам толккова много отгоре заради марката, данъка и каското), втория избор ще е Сивик-а от линка, който е с мноооооого по-малки данъци, БЕЗ каско и си мисля доволно надежден автомобил. Ако не стане с тия двата модела и както бях определил бюджет до 5к. за въпросния Голф и няма да успея да намеря директно ще се изсиля на ЦЕ ЕЛ КА 2,2 цди автомат (като тук и данъка ще е по-висок от на Голфа, вероятно и каското), но като ще е гарга да е рошава. Вероятно няма да му се отразят добре късите преходи както на него, така и на моя джоб. Астри,Фокус-и и т.н. може наистина да са добри, но отпадат.


Потребителски аватар
xpl0d`
Мнения: 168
Регистриран на: Вто 21 авг 2012 0:56
Автомобил: VW Passat B7 DSG
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: Gotse Delchev

Re: Избор на Голф 5 бензин подходящ за ГИ

Мнениеот xpl0d` » Сря 23 май 2018 16:49


Какво ще им стане на късите разстояние на дизелите? Те нали затова са направени, да бъдат карани във всякакви условия. И предпочиташ от тия отвратително грозните Сивици пред Фокус и Астра?


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Избор на Голф 5 бензин подходящ за ГИ

Мнениеот Karaboev » Сря 23 май 2018 18:03


Колега трябва да знаеш че Хонда хич ама хич не и понася Газ едвам изкарват 150к км и се почват страхотни драми ще снимам(клапани легла и водачи цепят и глави) някоя като дойде и цвета на косата на собственика. Един съвет от мен ако искаш кола на газ търси нещо около 2002 -05 или по старо. Новите са с ОБД и или с директно впръскване постоянно правят проблеми с ламбди сондите и разхода както е добре изведнъж отива30/100 без причина.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1053
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Избор на Голф 5 бензин подходящ за ГИ

Мнениеот eng » Сря 23 май 2018 20:16


xpl0d` написа:Какво ще им стане на късите разстояние на дизелите? Те нали затова са направени, да бъдат карани във всякакви условия. И предпочиташ от тия отвратително грозните Сивици пред Фокус и Астра?

Вярно е, че на дизайн горните две са по-красиви, но ................... не са ми интересни, нека така го нарека.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1053
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Избор на Голф 5 бензин подходящ за ГИ

Мнениеот eng » Сря 23 май 2018 20:22


Karaboev написа:Колега трябва да знаеш че Хонда хич ама хич не и понася Газ едвам изкарват 150к км и се почват страхотни драми ще снимам(клапани легла и водачи цепят и глави) някоя като дойде и цвета на косата на собственика. Един съвет от мен ако искаш кола на газ търси нещо около 2002 -05 или по старо. Новите са с ОБД и или с директно впръскване постоянно правят проблеми с ламбди сондите и разхода както е добре изведнъж отива30/100 без причина.

Колега мерси за инфото, но тези клапани нагарят от това, че много собственици на Хонда пропускат реглажа, който се прави на около 20 хиляди километра, вярно е, че са с по-тънки стебла от европейските, но помисли, че за 150к. на газ ще съм избил освен цялата кола, вероятно и още една такава. Или в най-тъпия вариант ремонта на главата ще съм го избил отдавна. Друг е въпроса, че много зависи и от монтажа и марката на ГИ, това, че е по ОБД защо трябва да ме притеснява. На другата ми кола съм с Ланди Ренцо по ОБД2 и за момента нямам грам оплаквания, вярно минал съм 40к. за година и половина не е много, но за момента се държи. Отделно, че за японците има допълнителен монтаж за омасляване на клапаните ( не знам доколко върши работа).


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Избор на Голф 5 бензин подходящ за ГИ

Мнениеот Karaboev » Чет 24 май 2018 5:57


Ами немога да се съглася с теб. Както и ти спомена стеблата на клапаните са проблемни и мазане то не решава проблема. А за 150к км имам предвид че ти ще я всемеш на толкова че и повече, а ако е с газ тогава ще разбереш защо я продава стария собственик. Да ти кажа честно си и зависи от газаджията ние работим с един който уж си разбира от работата, но понякога се получават проблеми от сорта: гледай всичко е ок а колата гори 30/100, и се почва работа на принципа проба грешка. Ползвай гугъл или търсачката във форума да видиш колко теми има за Хонда на газ и какви са решенията на проблемите им - бензин



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта