Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот stefan4o » Пон 28 май 2018 20:27


Предполагам е ирония това мнение на колегата Роли...




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот Stivi » Пон 28 май 2018 20:32


roly написа:Автомобил за каране на малки деца не трябва да е над 100 коня,

Това е директно за темата с бисерите :mhihi Не конските сили убиват хората,а липсата на мозък у задкормилното устройство ,и с кола 200кс можеш да си караш кротко зад някой ТИР /ако така искаш/,но с някой натоварен астматик 80кс с включен климатик щеш не щеш си все зад камиона :a045


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот pe6kata » Пон 28 май 2018 21:00


Преди близо 2 години и аз бях пред същата дилема.
Спрях се на s-max ST модификацията - 2.5 турбо бензин, петака на Волво.
Колата я кара предимно жена ми, вози децата с нея и съм много спокоен, именно щото е 220 коня - всичко става много сигурно и лесно.

Лично за мен няма по-добро като миниван от тия години, колата е абсолютно изпипана.
Трябва да се гледа, тъй като модела излиза базово с 5 места, 7 местната е като опция, макар че на пазара масово са 7 местни.

На автора - успех!


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот niks76 » Пон 28 май 2018 21:38


Галаксито 3 е малко по голямо и за мен е още по добре от SMAX,като почти всичко е еднакво без габаритите-но са други стотинки сравнени с туран и зафира,защо не се погледне и истински ван от сорта на шаран,галакси и алхамбра в този ценови диапазон


man_un
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 26 юли 2017 12:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот man_un » Вто 29 май 2018 7:33


S-max го гледах, но поне по обяви според мен си заслужава само 1 в Бургас ама 10к само за колата не ми се дават. По обявата изглежда, че всичко ок купувано от Мото-Пфое и не предполага да се дадат още 1-1,5к, но знае ли човек. Парите, които смятам да отделя са около 8 за кола и се надявам да ми стъпи макс 10. Повече не ми се дават, защото както написах по-горе такъв тип кола - комби/ван смятам да карам още макс 3-4 години и си се връщам на седан пък каквото ще да става.


Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот technopolis » Вто 29 май 2018 7:42


Ще кажа аз с две деца как си реших проблема БЕЗ закупуване на ван.
Имах голф 5 супер автомобил умаля ми. Взех пасат B6 преди CR моторите тоест PD кенеф неземен и ръжда го лови писано е много за тези двигатели НО събираше здраво. И реших малко да се махна от VAG-a взех форд фокус 2015 комби но пак е малък спрямо пасата. И за да избегна вана или по скъпите комбита (пасат,мондео и.т.н) а и по стари на повече километри взех фокуса супер съм доволен и сложих багажна кутия 700л почти и багажник общо 800лв. Слага се за 15мин заедно с багажниците на всяка кола с горен багажник може да се ползва не ме обвързва с колата специално затова подбрах кола спрямо пари,параметри и да е максимално нова за бюджета ми. Еми това чудо събира зверски много неща! Вдига разхода с 0.3/0.5 което е без значение аз не се вглеждам в тези неща толкова.


man_un
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 26 юли 2017 12:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот man_un » Вто 29 май 2018 9:04


Да, ама трябва да е 7 места или N1 това е водещото в момента заради данъчните, а баничарка не ми се купува защото няма да имам нужда от нея. Малко искам хем .... до края и душата в рая. Затова се спрях конкретно на тези 2 модела.

Последна промяна от IvanMan на Вто 29 май 2018 9:29, променено общо 2 пъти.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение! Използвай бутон "нов отговор"!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 150 госта