Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
man_un
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 26 юли 2017 12:22
Автомобил:
Двигател:

Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот man_un » Пон 28 май 2018 9:13


Здравейте, в момента съм пред дилема за избор на кола искам да попитам някой правил ли е съпоставка и/или има ли наблюдение между тези 2 модела Touran vs Zafira B. Ценово са доста близки, като клас също, а и като поддръжка мисля, че са доста сходни.. Основното нещо е голям багажник, тъй като с деца на 2,5г. и друго на 1 месец това е приоритет. Насочил съм се към бензиновите, но Зафира 1,6 не е вариант. Touran - a изглежда много добре, вътре ми се струва, че е достатъчно комфортен и с този разход, който го дават за метановите е много примамливо. Ще ми бъде полезно някой да сподели ако е имал такава дилема и каква/и са били причините за направения избор към определената кола.
ПС: В момента съм с Астра Х комби и съм доста доволен от, но данъчните не искат да ми признават разходите за нея и съм се насочил към тези 2 модела 7 местни.




Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот Mishonti » Пон 28 май 2018 9:52


Такъв тип автомобил не бих си взел никога, но ако трябваше все пак да избирам давам глас за Турана. Зафирата е доста по-дървена като цяло. Конкретният Опел с нищо не превъзхожда ФВто.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 28 май 2018 10:06


Зафирата е с по-голям багажник.


man_un
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 26 юли 2017 12:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот man_un » Пон 28 май 2018 10:29


Mishonti написа:Такъв тип автомобил не бих си взел никога, но ако трябваше все пак да избирам давам глас за Турана. Зафирата е доста по-дървена като цяло. Конкретният Опел с нищо не превъзхожда ФВто.


Никога не казвай "никога" :biggrin . Да не качвам снимките на път за морето с едно дете (астрата беше фул до горе, та и на задната седалка имаше), а сега с две. Като тръгнеш на някъде с едно или повече деца то са колички, кошари, колела, куфари и т.н. Хората с деца ще ме разберат.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот forski » Пон 28 май 2018 13:12


Колички и кошари се мъкнат, година-две ... мисли хубаво дали и какво ти трябва!
Ние примерно сме от хората които пътуват с по една раница, и още един спортен сак с багаж + детето.
Има други които за 5 дена на морето си изнасят цялата къща, ти най добре знаеш от кои си :biggrin
Като купе бих избрал Турана,като двигатели нито един от двата.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот vanesto » Пон 28 май 2018 13:32


Съжалявам, че нямам снимки да ти покажа комбито на голфа колко багаж събира. И ние сме с две деца, до миналата година носихме количка, 2 тротинетки, минимум 3 куфара и други по-дребни неща. За вътре остават само някои играчки и храна за из път. Тази година ще се отърва от количката. Колегата е прав, за година две е цялата дандания, докато пораснат. Помисли за увеличеният разход на гориво и за динамиката, не само за ДДС-то.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот tdi fen » Пон 28 май 2018 13:48


според мен на приемлива цена може да се вземе и mazda 5 което не е лош избор на бензин може би по-добър от zafira


man_un
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 26 юли 2017 12:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот man_un » Пон 28 май 2018 14:54


Количка и кошара са 2 години да, но после са куфари, колела, тротинетки и т.н. А и аз колите ги сменям горе долу през 3 години. Мазда 5 да хубава е, но до там. Малко трудно се газифицира и поддръжката не е от най-оптималните като цена качество специално за този автомобил.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот forski » Пон 28 май 2018 15:27


Ако е бензин, бих заложил на Версо ... като се замисля, и за дизелов двигател пак на него бих заложил :smile
Карал съм Кади на метан, изключително мудно се движи, не искам да си представям Турана натряскан с багаж как ще пълзи :rolleyes


man_un
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 26 юли 2017 12:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот man_un » Пон 28 май 2018 15:37


forski написа:Ако е бензин, бих заложил на Версо ... като се замисля, и за дизелов двигател пак на него бих заложил :smile
Карал съм Кади на метан, изключително мудно се движи, не искам да си представям Турана натряскан с багаж как ще пълзи :rolleyes


Да с 2 малки деца, едното даже бебе ще се правя на Шумахер. Както и да е просто исках да попитам дали някой се е колебал при такъв избор и т.н. Разгледал съм всички варианти и се спрях на тези два модела и явно ще бъде на късмет, която излезне първа да си струва спред мен тази ще е.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот Petrolhead » Пон 28 май 2018 15:55


и двете коли стават. турана е малко по-човешки направен вътре, зафирата е тотално дърво.
търси кола в добро състояние, без значение от марка и двигател.


метановите турани са с по-малки багажници и са по-тежки


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот forski » Пон 28 май 2018 16:01


man_un написа:
forski написа:Ако е бензин, бих заложил на Версо ... като се замисля, и за дизелов двигател пак на него бих заложил :smile
Карал съм Кади на метан, изключително мудно се движи, не искам да си представям Турана натряскан с багаж как ще пълзи :rolleyes


Да с 2 малки деца, едното даже бебе ще се правя на Шумахер. Както и да е просто исках да попитам дали някой се е колебал при такъв избор и т.н. Разгледал съм всички варианти и се спрях на тези два модела и явно ще бъде на късмет, която излезне първа да си струва спред мен тази ще е.


Разбрал си ме грешно, не те карам да се правиш на състезател особено когато си натоварил цялото си семейство.
Точно обратното, карам те да си купиш автомобил с който да имаш комфорт при движение, и най вече увереност при изпреварване.


Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот Ицку® » Пон 28 май 2018 16:28


Zdravko Zankov написа:Зафирата е с по-голям багажник.

Максималния обема на багажника на Зафирата е 1820 л., а на Турана е 1989 л. . Като двигател 1.8 140кс на Зафира може би е най-добрия избор, става и на газ без проблеми.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот Mishonti » Пон 28 май 2018 17:16


man_un написа:
Mishonti написа:Такъв тип автомобил не бих си взел никога, но ако трябваше все пак да избирам давам глас за Турана. Зафирата е доста по-дървена като цяло. Конкретният Опел с нищо не превъзхожда ФВто.


Никога не казвай "никога" :biggrin . Да не качвам снимките на път за морето с едно дете (астрата беше фул до горе, та и на задната седалка имаше), а сега с две. Като тръгнеш на някъде с едно или повече деца то са колички, кошари, колела, куфари и т.н. Хората с деца ще ме разберат.


Аз съм с едно дете, вече на 4 години и в купе с две врати се побираме идеално. Багажника е доста голям и побира всичко от което имам нужда. Имал съм Б6 седан, Б5.5 комби и те са ми побирали пак същото. Така че оставам твърдо на мнението, че това са супер нелогични автомобили.

А 1.8 140кс на Зафира е далеч от най-добрия избор. Опел почти нямат хубави бензинови мотори от тия години. Всичките им Екотеци са с разни проблеми и болежки.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сравнение Touran vs Zafira B и 2-те бензин.

Мнениеот Pichaga » Пон 28 май 2018 18:04


По запазената....1,8 на зафира харчи много, ама много-12/13-4 бензин, замисли се за газ.
иначе багажника е доволно голям и събира необходимото.
действително няма добри думи за бензиновите им двигатели, но важното е на какъв ще попаднеш
ако намериш читав 1,9 дизел на фиат е по-добрия вариант. не 1,7, който е исузу



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79 и 41 госта