Питане VW Caddy 1.9

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
nobreak
Мнения: 144
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 16:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България
Контакти:

Питане VW Caddy 1.9

Мнениеот nobreak » Вто 05 юни 2018 15:06


Здравейте. Понеже съм се насочил към въпросното возило Caddy Life като ежедневна кола ме интересува именно двигател 1.9 ТДИ 105 к.с Typ 2K май се водят. Стават ли за ежедневна употреба без кой знае колко товарене (не ми трябва за товарене, но ми допада багажния обем) ? Гледам обяви с автомобили около 2007-2009 г., не че не искам по нова, но съм се ограничил на около 8000 лв. Въпроса ми е всички двигатели ли са помпа дюза? Гледах и екофуел-а ама нещо не ми се нрави да седя на 200 бара, въпреки, че до сега не съм имал дизелов автомобил и почти всичко ми е било с газова уредба.




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4225
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Питане VW Caddy 1.9

Мнениеот tdi fen » Вто 05 юни 2018 15:23


здрави но трябва да намериш някоя запазена и поддържана


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Питане VW Caddy 1.9

Мнениеот Spas » Вто 05 юни 2018 15:43


Чудесна кола, най-дбрия помпа-дюза мотор, последния всъщност е това, търси запазена бройка и действай смело.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Питане VW Caddy 1.9

Мнениеот forski » Вто 05 юни 2018 19:30


Става, купувай :smile


nobreak
Мнения: 144
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 16:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България
Контакти:

Re: Питане VW Caddy 1.9

Мнениеот nobreak » Сря 06 юни 2018 9:06


От към шум в купето как е, изолирана ли е що годе, че нали помпа дюза двигателите са малко по шумни? По принцип гледам има и 1.6 двигатели по 102 к.с., но се съмнявам, че ще му е малко слабичък, още повече като се газифицира....Според вас дизела ли е по добър вариант?


Потребителски аватар
roly
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 18 окт 2011 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Питане VW Caddy 1.9

Мнениеот roly » Сря 06 юни 2018 9:48


Ако досега си карал само бензинови коли, то никога няма да свикнеш със контренето на помпа-дюзата.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Питане VW Caddy 1.9

Мнениеот forski » Сря 06 юни 2018 12:16


nobreak написа:От към шум в купето как е, изолирана ли е що годе, че нали помпа дюза двигателите са малко по шумни? По принцип гледам има и 1.6 двигатели по 102 к.с., но се съмнявам, че ще му е малко слабичък, още повече като се газифицира....Според вас дизела ли е по добър вариант?


От към шум в купето е добре, не се притеснявай. От към динамика и разход е добре, единственото по-което отстъпва пред 1.6 са евентуалните разходи за поддръжка. Ако си ОК с това, и намериш запазен автомобил, не се колебай да июбереш дизела!
Всичко зависи от това на каква кола ще попаднеш, и дали примерно едни 1000лв. биха били непосилен разход за теб.


nobreak
Мнения: 144
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 16:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България
Контакти:

Re: Питане VW Caddy 1.9

Мнениеот nobreak » Чет 07 юни 2018 10:20


1000 лв за кое колега? Така или иначе до сега съм карал само бензин и почти всички с газ, така че не съм се отказал от 1.6 мотора....лошото е, че всичко 2.0 е метан....


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Питане VW Caddy 1.9

Мнениеот lubo007 » Чет 07 юни 2018 10:36


карам такова служебно - доволен отвсякъде. Градско - извънградско е супер! Сложихме му чип и сега е 147 коня, предоволно (на 2 скорост само с газ върти гуми). Разход около 7, в зависимост тежестта на десният крак
Търси със ESP, че и ASR има


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Питане VW Caddy 1.9

Мнениеот forski » Чет 07 юни 2018 10:53


Стандартното на всеки дизел, помпа-дюза, съединител, турбо ...
Имахме служебни Кадита 1.9 и 1.6 TDI които карахме от нови, и до към 160хил.км бяха при нас преди да подменят автопарка. Повтарям че бяха служебни автомобили, и се караха абсолютно душмански с газ до ламарината, няма топла няма студена, няма пазене, няма галене.
Единствения проблем който имахме бяха два случея на срината ск.кутия на по-стария модел с 1.9 двигател. Като първия случай беше при нас, а другия при колегите в София. От Порше София казаха че било нещо като " заводски дефект "
Освен тези два случая, нямахме никакви проблеми с въпросните Кадита. Двигател, окачване, климатик/троник, ел.инсталация всичко беше ОК.
Да, колите бяха нови, но се държаха много стабилно с оглед начина на експлоатация. Хубави двигатели, приятна динамика, безпроблемно изпреварване, разход в рамките на 7/100л. смесен. Удобни за пътуване.
Колегите от В.Търново имат Кади на метан, карат го вече 5-6 години, също нямат проблеми, но динамиката му е зле, просто тази кола е за работа, или за много спокойни шофьори.
1.9 докато е студен трака малко повече, но не е болка за умиране :smile


nobreak
Мнения: 144
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 16:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България
Контакти:

Re: Питане VW Caddy 1.9

Мнениеот nobreak » Чет 07 юни 2018 13:30


То вънка да си трака, мен вътре ме интересува като сляза от него, да не ми трака главата :biggrin нали знаеш като се возих във влак първия път и като слезеш, как си тактуваш известно време...За метана....не ми се иска под задника ми да има по голямо налягане, отколкото в него :), после поддръжката на метановата уредна сякаш не е евтина, метан станцийте са по нарядко и икономия спрямо пропан бутана няма или е нищожна. Иначе бих предпочел 2.0 двигателя, но с пропан бутан, а да я купувам с мятан и да слагам газов инжекцион още 1000 лв.....Това 2.0 метановото по мудно ли ще е от 1.6 на пропан бутан? За 1.6 не знам какво да кажа...в момента съм с едно рено сценик (нарочно името е с малки букви :)), което е 1.6 90 к.с. и си върви доволно добре на газ, но то е 1200 кг....Предполагам 1.6 Caddy с тази маса, която има ще е мудно в ниските обороти и ще гори повече, но дали ще е по голям разход от този на дизела ....на 2.20 литър нафта и на 0.90 литър газ....


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Питане VW Caddy 1.9

Мнениеот forski » Чет 07 юни 2018 13:45


Ами то вече всичко опира до лични предпочитания и финансови възможности.
Аз в твоя случай бих избрал TDI, защото съм карал и ми харесва как върви, и как гори. Малък бензин в голямо купе не бих карал поради същата причина, имал съм и не ми харесва, как върви и как гори :biggrin

пп. Газта както е 0,90 така ще стане 1,10 и нагоре! Преди две години на 0,70 беше много хубаво да се кара на газ.


nobreak
Мнения: 144
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 16:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България
Контакти:

Re: Питане VW Caddy 1.9

Мнениеот nobreak » Пет 08 юни 2018 11:11


forski написа:Ами то вече всичко опира до лични предпочитания и финансови възможности.
Аз в твоя случай бих избрал TDI, защото съм карал и ми харесва как върви, и как гори. Малък бензин в голямо купе не бих карал поради същата причина, имал съм и не ми харесва, как върви и как гори :biggrin

пп. Газта както е 0,90 така ще стане 1,10 и нагоре! Преди две години на 0,70 беше много хубаво да се кара на газ.


Е то и нафтара до оня ден беше 2.22, сега е 2,32 при нас, нормално е да се колебаят цените. Ще си помисля още малко дали да не взема метаново, а като почнат проблемите с метана, да и сложа един газов инжекцион.....Лошото, е че бензинови двигатели примерно 1.6 110 к.с. имат Peugeot Partner Tapee и Citroen Berlingo (визирам 2008 - 2009 година моделите), но не знам тяхната надеждност като цяло как е, дали са безпроблемни?


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Питане VW Caddy 1.9

Мнениеот lubo007 » Пон 11 юни 2018 9:41


Колега, най добре направи едно кръгче със метаново и после със ТДИ. Сам ще си прецениш. Покарай го километър, не повече. Тук всички си даваме мнения и сега отиваме на разхода. Ако не ти е мудна - вземи си метанка, ако ти се дават 4 лева повече спрямо пропан бутан (не метана) на 100 км. взимай дизела!
Дизела ще лапа 6 - 7,5 литра (в зависимост как караш)
на газ - 12 - 14 литра (тежичка е а и със тези бутилки още повече)
метана някой да добави
Покарай и ще си прецениш за себе си сам


nobreak
Мнения: 144
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 16:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България
Контакти:

Re: Питане VW Caddy 1.9

Мнениеот nobreak » Пон 11 юни 2018 13:06


lubo007 написа:Колега, най добре направи едно кръгче със метаново и после със ТДИ. Сам ще си прецениш. Покарай го километър, не повече. Тук всички си даваме мнения и сега отиваме на разхода. Ако не ти е мудна - вземи си метанка, ако ти се дават 4 лева повече спрямо пропан бутан (не метана) на 100 км. взимай дизела!
Дизела ще лапа 6 - 7,5 литра (в зависимост как караш)
на газ - 12 - 14 литра (тежичка е а и със тези бутилки още повече)
метана някой да добави
Покарай и ще си прецениш за себе си сам


Това 6-7.5 литра извънградско ли е на дизела?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bongoo, madmen и 44 госта