Мнения за бензиновите двигатели

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот Dagestan » Пет 22 юни 2018 18:52


forski написа:И едно малко уточнение във връзка с горното, което е допълнителен бонус, Мазда вече не е Форд, и няма нищо общо
с техните масларници дура-тек


В последните 15 години 90% от бензиновите двигатели на Форд са или директно от Мазда, или базирани на тях. Масларниците им останаха в миналия век.




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот hooligan_sk » Пет 22 юни 2018 19:55


Zdravko Zankov написа:
hooligan_sk написа:
ПС: Вижте колко приятно високо предно окачване има новичката CX-3, много яко: https://i.imgur.com/XH4kTyb.jpg

Тия сандъци кой изобщо ги купува?


Няма двигател под предния капак, Здравко... Не са 1 и 2 нови Мазди в това състояние. Коли на до 3г, ergo на малък пробег.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 22 юни 2018 20:16


Дизайна Хулигане,дизайна.
Това имах предвид.
Двигател,заеби.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот forski » Пет 22 юни 2018 21:23


Dagestan написа:
forski написа:И едно малко уточнение във връзка с горното, което е допълнителен бонус, Мазда вече не е Форд, и няма нищо общо
с техните масларници дура-тек


В последните 15 години 90% от бензиновите двигатели на Форд са или директно от Мазда, или базирани на тях. Масларниците им останаха в миналия век.


Изработвани от чистокръвни японци в заводите на Форд в Мексико, с японски бутала Колбеншмид, и японска щампа на блока ФоМоКо :biggrin


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот group® » Съб 23 юни 2018 0:05


Хулиган давай с конкретни твърдения, а не така с недомлъвки?!
Вече няколко пъти ми прави впечатление, че хвърляш изказвания, които ти пасват на тезите, но нямат общо с фактология. Назови мотор и проблем?.

Сигурно има нещо, но дай да говорим конкретно, че Мазда в последните години са сред водещите от Тойота, Хонда и т.н. по разни класации за надежност, където чат пат се вмъква и някоя Шкода. Отделно ако знаеш някой проблем агрегат в Мазда или другите, полезно за темата и четящите е да споделиш информацията си?!

Далеч съм от мисълта, че има производител без проблеми по колите, но все пак има някаква степен на вероятност и надеждност. Отделно има по-добри и по-лоши агрегати

Относно атмосферен, турбо и т.н. твои лични предпочитания - това не е довод! Има различни хора, вкусове и очаквания. Това как се усеща турбо двигателя ти и какво друго има, пък и какво иска/има нужда автора на темата, са съвсем различни неща.

Спасе сори, ама как па все на някой фен, който се качи в друга марка, все нещо му скърца? :mhihi

Много ми е интересно как определени хора скачат с често дори лъжливи информации, всеки път щом се спомене друга марка?! Този раздел е за избор на автомобили и хората често питат за трансмаркова информация. Няма нужда от фанатизъм. Да припомням ли, че тук не обиждаме други марки и фенове? Има го и в правилата, но то е в основата на форума и хората, които го създадоха! Коментар от типа 'Кой купува тези сандъци' е откровена обида! Ама ще отговоря - хора, които им дреме за твоето мнение и си карат колите, и повярвай ми - щастливи са си с тях!

Едит: сега се сещам да добавя нещо важно, което покрай цялата разправия тук ...
Към автора: не си споменал за предпочитана скоростна кутия, но при някои от коментираните марки и модели, автоматика е CVT. Обърни специално внимание при тест ако се насочиш към такава конфигурация, понеже на една част от хората не им допада този автомат. В миналото бяха и проблемни, сега се твърди, че са по-здрави, но имай едно на ум. Вече се ремонтират и не е най-голямата драма стига да ти пасне.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот Pet_rov » Съб 23 юни 2018 7:03


Изображение
Тъстът ми кара точно този модел, купена 2014 г, 2.0 турбо бензин 150 кс, автомат. Стегната возия, разход навън между 7 и 8 л, понякога 9, според крака :mhihi Има всички екстри, цена 67 хилки. Купена от Бултрако Варна. Не съм я карал, само се возих 4, 5 пъти. Направи ми впечатление обаче, че на темпомат при зададена скорост 130 км/ч, на Девненския баир посока София, включва на 3-та, за да държи скоростта. Доколкото знам, автомата е 5 степенен.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1511
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот Кайзен » Съб 23 юни 2018 10:33


Сигурен ли си, че 2.0 i-VTEC R20A 150к.с. двигателя в Honda CR-V е турбиниран?


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот vanesto » Съб 23 юни 2018 10:51


Аз мисля, че не е. Возих се в предния модел, мисля че е 140 кс, в Ришкия проход. Като види баир, почва да ги изрежда от 6-та до 3-та. Ръчни скорости беше.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот hooligan_sk » Съб 23 юни 2018 11:05


group® написа:Хулиган давай с конкретни твърдения, а не така с недомлъвки?!
Вече няколко пъти ми прави впечатление, че хвърляш изказвания, които ти пасват на тезите, но нямат общо с фактология. Назови мотор и проблем?.

Сигурно има нещо, но дай да говорим конкретно, че Мазда в последните години са сред водещите от Тойота, Хонда и т.н. по разни класации за надежност, където чат пат се вмъква и някоя Шкода. Отделно ако знаеш някой проблем агрегат в Мазда или другите, полезно за темата и четящите е да споделиш информацията си?!

Далеч съм от мисълта, че има производител без проблеми по колите, но все пак има някаква степен на вероятност и надеждност. Отделно има по-добри и по-лоши агрегати

Относно атмосферен, турбо и т.н. твои лични предпочитания - това не е довод! Има различни хора, вкусове и очаквания. Това как се усеща турбо двигателя ти и какво друго има, пък и какво иска/има нужда автора на темата, са съвсем различни неща.

Спасе сори, ама как па все на някой фен, който се качи в друга марка, все нещо му скърца? :mhihi

Много ми е интересно как определени хора скачат с често дори лъжливи информации, всеки път щом се спомене друга марка?! Този раздел е за избор на автомобили и хората често питат за трансмаркова информация. Няма нужда от фанатизъм. Да припомням ли, че тук не обиждаме други марки и фенове? Има го и в правилата, но то е в основата на форума и хората, които го създадоха! Коментар от типа 'Кой купува тези сандъци' е откровена обида! Ама ще отговоря - хора, които им дреме за твоето мнение и си карат колите, и повярвай ми - щастливи са си с тях!

Едит: сега се сещам да добавя нещо важно, което покрай цялата разправия тук ...
Към автора: не си споменал за предпочитана скоростна кутия, но при някои от коментираните марки и модели, автоматика е CVT. Обърни специално внимание при тест ако се насочиш към такава конфигурация, понеже на една част от хората не им допада този автомат. В миналото бяха и проблемни, сега се твърди, че са по-здрави, но имай едно на ум. Вече се ремонтират и не е най-голямата драма стига да ти пасне.


Чакай да видим твойте "доводи"

group® написа:Предвид кофти историята на TSI, не бих рискувал.
Опела също бих загърбил.


group® написа:Абе всичко що е без директно впръскване - става :Mr Green Fun


Сериозни, много сериозни и конкретни. :bowdown

Минавах покрай Мазда, сетих се за темата и снимах една нова такава, без мотор. Не съм се интересувал имат ли или не проблеми, като цяло по класациите минават за свръх надеждни, факт е. Както е факт и че актуалните TSI мотори нямат никакви известни характерни проблеми. Колкото до турбо/атмосферен мотор... да, въпрос на вкус е. Казало кучето...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот stefan4o » Съб 23 юни 2018 12:16


Те едно време и за Мазда 6 така казваха. Четирима мои колеги си купиха. Двама ги продадоха след няколко месеца и не искат да чуят за Мазда. Третият и той се кани да я маха, изби ръжда доста по нея. Четвъртият още я кара и твърди, че е доволен. Съвременните турбинирани малолитражки на ВАГ са добър вариант с оглед ниския разход на гориво. Ако избирах кола от магазина бих се спрял точно на 1.4 турбо. За газ няма смисъл да говорим.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот Pet_rov » Съб 23 юни 2018 16:00


Кайзен написа:Сигурен ли си, че 2.0 i-VTEC R20A 150к.с. двигателя в Honda CR-V е турбиниран?

Всъщност не съм сигурен, не съм гледал под капака. Може и да не е. Както написах, колата не е моя, а щом не е, не ме интересува особено. :biggrin . Просто споделих оскъдните ми впечатления.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот hooligan_sk » Съб 23 юни 2018 16:06


Колегата ти зададе риторичен въпрос, това не е турбо мотор.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот Pet_rov » Съб 23 юни 2018 16:18


Прочетох въпроса и отговорих. Щом не е, не е. Иначе колата има доста екстри - кожа, навигация, панорамен покрив, автоматична смяна къси-дълги, камера за задно виждане, отваряне и затваряне на багажника с бутон, двузонов климатроник, ако се брои за екстра. За друго не се сещам. :beer


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот group® » Съб 23 юни 2018 16:23


И във всяка тема трябва да преповтаряме едни и същи неща за TSI и директното впръскване на бензин ли?

За съжаление доста сайтове и линкове не работят сега заради новите регламенти, но всеки желаещ може и сам да се образова за топ 5 или 10 проблеми на TSI до края на 2ра генерация 2017г. За 3та е малко рано, но и там започва да излиза инфо.

И нека се изясним веднъж за винаги, за да не ме гониш по темите и да се обясняваме навсякъде: VW ми е на сърцето, но не мога да бъда кон с капаци и специално за бензинови мотори ме е яд много, че последните години (разбирай след ония мой пасат, който също обичаш да споменаваш), няма нещо за мен. Отделно има още куп неща, които ме дразнят, но да кажем, че там е въпрос на вкус, куче и т.н.
Та по принуда се запознах с доста други марки - Субару, Форд, Тойота, Митсубиши, Нисан ... Мога доста надълго да говоря за моделите, с които съм имал допир, но никой не ме пита. :mhihi
И да се върнем на темата - когато някой пита в този, доста важен за форума раздел, за различни марки, не е добре да се почва със сектантството и да се плюе по коли, които дори не познаваме. Да, всеки чул, видял и чел, никой няма опит с всички коли и модели, но да се отричат факти и достойнства на други марки е глупаво. Същото е и когато си хвалим нашата марка, без да го заслужава.
Няма топ модел и марка - всяка си има недостатъци. Мен в една кола може да ме дразни, че няма автоматично вдигане на 4те стъкла и да я намразя, но трябва ли да отричам, че мотор, скорости и техника са безпроблемни и надеждни? В момента имам 5 коли от 5 марки и всяка си има нещата, които ме дразнят и радват.
Затова и идваме до най-важната част на този раздел - да разберем, какво иска дадения човек и да го насочим максимално точно. Не всеки държи на престижността на VW и да дава пари за нея, може да не е най-удачното. Може и едно Рено да си вземе и да бъде щастлив, ако попадне на правилната комбинация и спести доста пари, нали? Влез във форума на дачия - виж колко доволни хора има. Ама карат 4х4 джипе с нисък разход и за 37к лв. Ми за парите са си екстра щастливи. Мен може да не ме кефи, ама трябва ли да препоръчвам на човек с видима нужда от точно такова, Ленд Круизер или нещо такова за 100к лв?
Дано ме разбереш правилно, както и другите четящи, защото за да сме полезни на посетителите на форума се иска да разбираме нуждите на питащия, а не само да лаем за нашите вкусове.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот ssssl » Съб 23 юни 2018 17:12





Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 51 госта