Мнения за бензиновите двигатели

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот pe6kata » Съб 23 юни 2018 18:30


ФВ спря да може да прави бензинови двигатели. Иначе произвежда бензинови коли.




Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1526
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот Кайзен » Съб 23 юни 2018 19:49


stefan4o написа:Съвременните турбинирани малолитражки на ВАГ са добър вариант с оглед ниския разход на гориво. Ако избирах кола от магазина бих се спрял точно на 1.4 турбо.

Нито може да си купиш 1.4TSI от магазина, нито "съвременните турбинирани малолитражки на ВАГ" са с нисък разход на гориво.
1.2TSI, 1.4TSI и 1.8TSI са спрени от производство и ако някъде въобще все още се сглобяват, то те са остатъчни бройки, защото не могат да изпълнят изискванията на WLTP. Единствените (към момента) бензинови двигатели, които ще могат да се регистрират след 01.09.2018 са 1.0TSI, 1.5TSI и 2.0TSI и то с подобрен/изменен софтуер спрямо продаваните към момента.

П.П.1: Понеже не е коректно да се сравняват каквито и да е динамични характеристики на турбиниран двигател (напр. 1.5TSI) и нетурбиниран двигател (напр. 1.8 i-VTEC), не бих сравнявал разход и динамика. Но е факт, че 1.5TSI гори около 0,7л масло за 15 000км (собственика долива между две смени, сменя на 15 000км), а на 1.8 i-VTEC не се налага доливане на масло при смяна на всеки 15 000км (собственика не долива между две смени, сменя на 15 000км).
П.П.2: Не виждам защо трябва толкова яростно да се нахвърляте към "различните" предложения. Автора на темата сам е написал, че
momchil.milev написа:8. <Приемам-предложения-и-мнения>

П.П.3: Тойота Аурис хибрид може би няма да покрие изискванията за обем на багажника, заради батериите.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19138
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот stefan4o » Съб 23 юни 2018 19:55


Кайзен написа:
stefan4o написа:Съвременните турбинирани малолитражки на ВАГ са добър вариант с оглед ниския разход на гориво. Ако избирах кола от магазина бих се спрял точно на 1.4 турбо.

Нито може да си купиш 1.4TSI от магазина, нито "съвременните турбинирани малолитражки на ВАГ" са с нисък разход на гориво.

Не бях в течение за тая подробност, че 1.4 вече не се предлага в магазина. А относно ниския разход - информацията ми от първа ръка сочи доста интересни цифри, аз лично не съм карал 1.4тси и нямам лични наблюдения за разход. Иначе звучи интересно да имаш всичкия въртящ момент от 1500 до 4000 об/мин...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12788
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 23 юни 2018 21:05


1.0=1.2
1.5=1.4
1.8 спрян.
2.0 подобрен.
Това е от миналата година.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот pe6kata » Нед 24 юни 2018 14:40


бензинови мотори масово по 1.0 - 1.4 литра, че ги и монтират на големи купета... сбъркана работа :dummy

под 2 литра лимонада не си купувам, камо ли кола.

един бензинов мотор не си ли смени 3 пъти гласа преди да стигне до прекъсвач, и отчетливо да се развърта след 3.5-4 хил оборота, въобще не е трябвало да се създава като бензинов. Тоя, дето измислил даунсайзинга е за убиване. Точка.


Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот Voluminer » Нед 24 юни 2018 20:02


На CR-V то от втория линк му дават че върви с бензин А92 :eek :gruebel


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот apa6o » Пон 25 юни 2018 11:01


След 2 години колебания накрая се реших на новия Супърб L&K 2.0TDI 190кс.
Като цяло в диапазона в който гледаш бих стоял на страна от Honda поради ред причини (дразни ме интериора да е направен като от кутийки за кисело мляко...).
Мазда също не бих си взел - 2.5 бензин 192кс гори твърде много и не върви, може би все още има складови бройки с N1 сертификат за комби обаче.
Новата Инсигния е страхотна спрямо старата, но все още се усеща евтина и пластмасова отвътре.
Пасат е твърде скъп с високо ниво на оборудване, а Ауди А4 или BMW 3 или Mercedes C-class е чисто безумие.
KIA Optima не бих погледнал дори, не и за тези цени...
Renault Talisman е направо трагичен във всяко отношение.

Ако бюджета е ограничен - бих заложил на Seat Leon / Leon X-PERIENCE. Цените са по-разумни от Октавия, външния вид е далеч по-добър. Другия вариант е Octavia 1.8 TSI. В момента има коли на склад N1 с добра отстъпка.


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот escrime » Пон 25 юни 2018 11:11


Кайзен написа:защото не могат да изпълнят изискванията на WLTP


Кои марки и двигатели покриват WLTP в текущите си варианти?

Кайзен написа:Ако аз сега трябва да избирам ново бензиново комби, бих си купил Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC.
Много добър двигател, който се използва от над 10г без да са известни проблеми. Няма турбо, няма ЕГР, ..
При нужда може да се газифицира без проблем.
Ако не се бъркам това е единствения автомобил към момента на пазара, който не е с малолитражен турбо двигател.


Най-евтиният Сивик Турер с 1.8 е 43 хил. лв. в ценовата листа на Бултрако.
Аз ли не съм наред или това е с близо 9 хил. лв. повече от най-евтиния Леон комби?


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот Spas » Пон 25 юни 2018 12:37


Кайзен написа:Но е факт, че 1.5TSI гори около 0,7л масло за 15 000км (собственика долива между две смени, сменя на 15 000км), а на 1.8 i-VTEC не се налага доливане на масло при смяна на всеки 15 000км (собственика не долива между две смени, сменя на 15 000км).


Ама всичките 1,5 TSI ли горят 0,7л масло? Защото аз не съм съгласен, ама хич :c020

п.п. Специално до колегата Кайзен:

https://www.topgear.com/car-reviews/honda/civic-tourer

Моля, виж този линк, там горе, още в началото си е записано: The Civic Tourer’s all about one thing: space. Want more than one thing? Consider a Golf Estate. в буквален превод: При Civic Tourer става дума за едно нещо: Пространство. Искате ли повече от едно нещо? Помислете за Golf Estate. :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот hooligan_sk » Пон 25 юни 2018 13:14


Кайзен написа:Ако аз сега трябва да избирам ново бензиново комби, бих си купил Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC.
Много добър двигател, който се използва от над 10г без да са известни проблеми. Няма турбо, няма ЕГР, ..
При нужда може да се газифицира без проблем.
Ако не се бъркам това е единствения автомобил към момента на пазара, който не е с малолитражен турбо двигател.


Актуалния модел Сивик 10та генерация се предлага само с 1.0Т, 1.5Т и 2.0Т бензинови мотори колега. Турър все още не е получил наследник и е Сивик 9та генерация, която от своя страна е фейслифт на 8ма генерация. Освен това Хонда иска за тази "модерна" техника от 2005г. доста пари. Това е несериозно предложение. :arrow


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19687
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот Vlad777 » Пон 25 юни 2018 15:05


pe6kata написа:бензинови мотори масово по 1.0 - 1.4 литра, че ги и монтират на големи купета... сбъркана работа :dummy

В началото на годината във фирмата на брат ми купиха чисто нов Туран с 1.5 TSI двигател. Решихме да пътуваме с него до Германия, за да го разработим по магистралите на дълъг път.

След близо 4000 км с него останах приятно изненадан, както от динамиката, така и от разхода, въпреки че актуалният Туран е доста голям и просторен.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1526
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот Кайзен » Пон 25 юни 2018 18:44


Голямо активизиране на "вишняви", "червени" и "зелени" потребители .. Човек може да си помисли, че има конспирация. :biggrin

escrime написа:Кои марки и двигатели покриват WLTP в текущите си варианти?
Като основа може да следиш изследването на ADAC: https://www.adac.de/infotestrat/umwelt- ... fault.aspx
escrime написа:Най-евтиният Сивик Турер с 1.8 е 43 хил. лв. в ценовата листа на Бултрако.
Аз ли не съм наред или това е с близо 9 хил. лв. повече от най-евтиния Леон комби?
Най-евтиния Сивик Турер с 1.8 в Германия е 16 890 € и е с камера за задно виждане, темпомат, нави, отопляеми седалки и т.н.
Когато се сравняват автомобили, е добре да се видят с какви двигатели, какви екстри и т.н., иначе става - ябълки с круши.

Spas написа:Ама всичките 1,5 TSI ли горят 0,7л масло? Защото аз не съм съгласен, ама хич
Без да искат твоето съгласие, много потребители споделят разход на масло > 0,5л. Справка - доста теми в немски форуми.
Специално за теб: аз споделих лично мнение. Английските журналисти имат друго, ти - може би трето.

hooligan_sk написа:Турър все още не е получил наследник и е Сивик 9та генерация, която от своя страна е фейслифт на 8ма генерация. Освен това Хонда иска за тази "модерна" техника от 2005г. доста пари. Това е несериозно предложение. :arrow

До кокото ми е известно Сивик 8 няма комби вариант, следователно няма как Сивик Турер да е фейслифт на нещо. Ако не се лъжа Сивик Турер се произвежда от 2013, та в тази връзка не виждам смисъл от споменаване на 2005 и техническото развитие тогава. Продаваните Сивик Турер са фейслифт 2016.:arrow
И ако трябва да вляза в тона ти - бих казал, че твоето мнение е несериозно :c020

П.П.: Пак казвам - това си е лично мое мнение. Ако аз СЕГА ще купувам бензиново комби за около 40 000лв, то бих избрал простата доказала се техника, а не нововъведен малолитражен турбиниран мотор с ЕГР и цяла камара екологични възли, които е ВЪЗМОЖНО да създадат скъпо струващи ремонти. Напълно е вероятно след няколко години да имам друго мнение и тогава да заложа на напр. 1,5 TSI хибрид. Погледнато исторически последните 10г VW няма надежден бензинов двигател - от TFSI, през веригите и маслените сегменти на TSI до актуалните еко-проблеми.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот hooligan_sk » Пон 25 юни 2018 18:54


Да, Сивик турър по същество е модел от 2005г, удължен и преминал през няколко фейслифта. Това е 13 годишна платформа, със същата торсионна греда отзад. И със същия мотор. :th_up

ПС: Аз не вярвам, че ако имаш 40 000лв за харчене, ще отидеш и ще ги дадеш за една outdated Хонда. Освен ако нямаш много специфични нужди, като например таксиметрови услуги - където се търси максимално опростена техника + газификация.


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот escrime » Пон 25 юни 2018 19:22


Благодаря за линка към ADAC.

Не съм се интересувал от цените на автомобилите В Германия. При цена ~17 хил. евро е различно. Обаче 17 хил. евро изобщо не са 43 хил. лв. Тук в цената не влизат и седалките с подгрев - доплащат се 780 лв., Honda Connect е 4000 лв., навигацията е 2200 лв., а ADAS е 3200 лв. Да не говорим, че май и камерата не видях в списъка с екстрите, но да кажем, че съм я пропуснал.

Подгрев на седалките и камерката на задния капак са 1100 лв. за Леон ST, който в ниво XCELLENCE (най-високо по отношение на комфорт) със задвижване 1.4 ACT е 37 хил. лв.

6 хил. лв. разлика са много неща - Full LED, "голямата" навигация, Пакет DCC, панорама и вероятно още някоя глезотия. И ще е по-динамичен, по-комфортен и по-икономичен автомобил.
Хонда Сивик Турер на цената си в България ми изглежда абсолютно неконкурентна. Има автоматични чистачки и светлини иначе си е голчо в най-ниското си оборудване.

Последна промяна от escrime на Пон 25 юни 2018 19:32, променено общо 1 път.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12788
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Мнения за бензиновите двигатели

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 25 юни 2018 19:31


АСТ не е ли при 1.5 ТСИ само.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта