Препоръки и мнения за Passat B5.5 или B6, бензин или дизел, плюсове и минуси?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Препоръки и мнения за Passat B5.5 или B6, бензин или дизел, плюсове и минуси?

Мнениеот silent » Нед 08 юли 2018 13:30


Курти всичко е написано чети бе момче....
Колата съм я купувал от БГ на 184к. от частно лице с регистрация подозирам че има поне още 150х. отгоре...
Че не е гробница не е....но и че не е поддържана добре е факт.
Другия път като купувам кола ще те викна ти да гледаш...ха ха ...
Това за сервизната история и за надлежно подпечатаните книжки е примамка за балъци...
Не съм я проверявал никъде и нямам намерение да я проверявам.
Не се чувствам прецакан и не ме е страх да не настина и да не се мина...все пак не съм дали милиони за тази кола.
За да не изместваме темата ...тази кола на 20години си иска подръжка и колкото и да гледаш когато я купуваш няма как да минеш без разходи за да я държиш в кондиция просто годинките са и много.Така че колегата да мисли дали може да си позволи тези разходи. Иначе е просто купуваш само най належащото. Махаш катализатора слагаш тръба, обикаляш моргите за части втора ръка и се надяваш и мислиш че караш кола.
Да не говорим че никой не си продава хубавата добре подържана кола за без пари .

Последна промяна от silent на Нед 08 юли 2018 13:43, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Re: Препоръки и мнения за Passat B5.5 или B6, бензин или дизел, плюсове и минуси?

Мнениеот doktora » Пон 09 юли 2018 9:58


УжасТ, настръхвам като чета коментарите ви.
Сегашния ми Пасат В4 в момента е на около 320 000 км., преди 14 години ходих до Германия и си го купих директно от собственик, като беше на 164 000 км. и под 10 години и на цена 2 000 евро. Сега ако отида пак в Германия надали ще мога да си взема Пасат на 9 години на тази цена.
След обслужването му и смяна на ангренажен ремък + конусовидните лагерчета на задните колелета тъй като виеха през целия път, мога да кажа че до 15 годишнината му само съм го карал и обслужвал, с евентуално някакви много дребни проблемчета. От там нататък взеха да се обаждат едно по едно разни проблеми и проблемчета, но и сега когато е вече на 24 години, мога да кажа че е железен и абсолютно елементарен и евтин за обслужване. За тези 14 години ме е оставял веднъж на пътя, като повредата беше елементарна но поради това че беше свързана с токове не успях да я локализирам веднага и на място ( бобина -комутатор ) .
Та в този ред на мисли и четейки отзивите ви взех да си мисля - в стремежа и желанието ми да взема уж по нов автомобил, струва ли си да се разделям със сегашния и да го заменя с такъв който ще бъде на евентуално много повече километри и много по амортизиран. Най-вероятно си струва това упражение, но ако инвестирам в по-нов като години и по запазен автомобил. Но, по новите автомобили вече са доста по скъпи, много по-сложни като електроника и съответно по скъпи за обслужване и ремонт... И така попадам в един омагьосан кръг в който тъкмо като се навия да закупя друг автомобил и в следващия момент действителността и не толкова доброто бъдеще което ме очаква с "новия" автомобил ме поливат със студена вода, което ме кара да се опомня и да се откажа, до момента в който не попадна отново в същия кръг, подтикван от желанието за по-хубав автомобил.


nikral
Мнения: 96
Регистриран на: Пон 07 май 2018 17:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръки и мнения за Passat B5.5 или B6, бензин или дизел, плюсове и минуси?

Мнениеот nikral » Пон 09 юли 2018 12:13


Силент, може да са плюс 250 хиляди, според мен само кола купена директно в чужбина, както доктора е направил, може да гарантира сравнително спокойна експлоатация!

И не се съблазнявайте от евтините коли, с последвалите ремонти те стават много скъпи.


donadonykr
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 01 ное 2014 15:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръки и мнения за Passat B5.5 или B6, бензин или дизел, плюсове и минуси?

Мнениеот donadonykr » Пон 09 юли 2018 15:38


doktore не винаги можеш да попаднеш на хубава кола но все още има такива.Според мен за да попаднеш на хубава кола трябва да имаш и малко късмет защото през годините хората които внасят коли се изучиха много добре да прикриват косурите на колите.Важното е като купуваш да не бързаш и да гледаш всичко по колата като тест драйва и проверката на мотора и ходовата част в сервиз да са задължителни защото ще ти спестят много ядове в бъдеще.За мен VW Passat 5.5 1.8.T - 150 k.c. с добра газова уредба е добър вариант но ако ти е писнало да караш на газ тогава търси дизел но повечето дизели които продават са за ремонт и смяна на дюзи който го прикриват с разни добавки а смяната на един комплект дюзи не е малко пари ако се стигне и до помпа за горивото тогава ще е много зле!Ако колата не е удрена и изгнила и има здрав двигател и скорстна кутия ,няма някакви виенета при движение или хъркане на скорости при превключване сменяш консомативи(масла ,филтри) плюс ангренажен ремък,ролки ,водна помпа и задължително си обръщаш внимание на спирачките и ходовата част.За конплект ангренаж плюс роски и водна помпа е от порадъка на 400 лв.Слагаш и към 100-120лв за масла и филтри и станаха 500-550 лв.После ти остава ходова част и спирачки! Затова от парите които си приготвил за покупка ,прехвърляне и регистрация задели едни 1500-2000 лв. и действай смело!Всичко останало което излесе в последствие можеш да ремонтираш по нататък!

Последна промяна от donadonykr на Пон 09 юли 2018 16:59, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Препоръки и мнения за Passat B5.5 или B6, бензин или дизел, плюсове и минуси?

Мнениеот Iezekil » Пон 09 юли 2018 15:48


Докторе,и аз съм в същия омагьосан кръг от години.Засега единствения логичен извод,който се налага от самосебе си е,да се смени марката.
А колегата с табличките за разход се е престарал.То гуми,акумулатор,данъци,прегледи е ясно,че си вървят и на стара и на нова кола,но смяна на крушки и каско примерно,втори ключ,че и диагностичен кабел си е въпрос на кеф-имаш излишни-даваш.Аптечка и пожарогасител,ключ за гуми....не знам дали трябва да са разход.Общо взето цифрата би трябвало да е малко по-друга.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръки и мнения за Passat B5.5 или B6, бензин или дизел, плюсове и минуси?

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 09 юли 2018 16:03


doktora написа:настръхвам като чета коментарите ви.


е това е проблема... не чети купуваш каквото ти е на сърце и ти се стори най-запазено... Аз ако бях чел нямаше да карам 100хил км пасат В4 , който между другото все още се кара и сигурно е минал още толкова. Нямаше да си купя В5.5 който вярно служи 130хил км и в момента баща ми не слиза от него и съм сменил две карета , един тампон на окачването отпред, два кормилни накрайника, и гарнитура на капак клапани с гумички. Като оставим настрана стандартните обслужвания. Та толко па да е страшен тоя В5.5 айде нема нужда... Нямаше да си купя и В7 1.6tdi ако четях тук. Ти която и марка и модел да си харесаш и седнеш да четеш ще се откажеш. То и жена не е имаш , знаеш ли какво съм чел какви жени има... :mhihi

Аз за себе си В6 реших да го прескоча, освен ако не е от късните с Common Rail , 1.9tdi или бос откъм екстри и почи невъзможен за откриване 1.6mpi и ако ме питаш защо ще ти кажа, четох по форумите за шестограми, глави, дюзи, маховици, турбини и се уплаших, а покрай мен бая народ не чете по форумите и си ги карат вече по 4-5 години по доста километри.

В нашия форум има едно утвърдено нещо, някой като се оплаче от нещо за по-нов модел си има една група кълвачи, дето само това им се набива в главата и започват да го препредават във всяка тема като масов и много страшен проблем, дето трябва да те откаже от тоя модел изобщо. Как само голф 2 ставал, другото е за кофата и това с всяка изминал година се измества в следващите модели...

Взимаш кола караш и каквото ти се падне. Разбира се хубаво е да попрочетеш това онова но ей така за обща представа.

За колегата с подробните сметки, аз ползвам програмка Fuelio в нея вкарвам всичките си разходи , гориво, ремонти, глезотийки... това е единствения начин да видиш този автомобил колко ти е стъпил и какво ти струва в крайна сметка.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Препоръки и мнения за Passat B5.5 или B6, бензин или дизел, плюсове и минуси?

Мнениеот Vlad777 » Пон 09 юли 2018 16:10


Iezekil написа:Засега единствения логичен извод,който се налага от самосебе си е,да се смени марката.
От кога те чакаме да я смениш тая марка с някоя великолепна и да се махнеш от този форум и да ни лишиш от умните си мисли... Ама ей го на - годините си минават, плюеш по VW, обаче нещо май продължаваш да си го караш :mhihi Що ли като е толкова гадно?

Аман от семколюпачи. Като имаш друга кола, като си поддържал и обслужвал, като си плащал - тогава давай акъл и оценки! Така като гледам обаче май не си от тия.

Донесъл чукчата свой роман в една редакция. Редакторът го прочел и му казва:
- Разберете, слабо е. Трябва да четете класика. Чели ли сте Достоевски, Толстой, Тургенев?
- Не! Чукча писател, не читател.


donadonykr
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 01 ное 2014 15:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръки и мнения за Passat B5.5 или B6, бензин или дизел, плюсове и минуси?

Мнениеот donadonykr » Пон 09 юли 2018 17:14


Iezekil написа:Докторе,и аз съм в същия омагьосан кръг от години.Засега единствения логичен извод,който се налага от самосебе си е,да се смени марката.

lezekil не е това решението защото и при другите марки положението е еднакво с това на VW.Разлика има само между по нова и запаена кола и по старите кошници които някой ги карат без да ги поддържат.В Германия отдавна спряха да се грижат за колите си защото държавата не ги следи както преди!Друго е положението в една Швейцария или Швеция.От Австрия също не са за предпочитане защото много бързо гният заради обработката с химикали на пътищата през зимата!От Италия се е случвало пък да идват от райони с наводнения където колата е била много време в тинята.Не е толкова лесно да се избере кола но то кое е лесно в този живот!Важното е този който избира кола да не бърза и да не се оповава на първото впечетление!


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Препоръки и мнения за Passat B5.5 или B6, бензин или дизел, плюсове и минуси?

Мнениеот Iezekil » Пон 09 юли 2018 18:18


Явно има да почакаТЕ :mhihi
Карам,ама по моя кошник съм сменил де що може да се счупи и смени,щото е чупливи не по 2,по 3 съм го платил само в части.Не съм ви занимавал с това,но то също подкрепя тезата,като знам колко други марки се търкалят още и то без сериозни ремонти.
Акъл и оценки давам,където се искат "препоръки и мнения".И понеже не ги искам аз,не ми давайте Вашите,моля.Вие сте предубеден,защото не обичате да ви показват грешките.
Несравнимо е да караш 17 годишна кола примерно/Б5,5/ и за придобиване,поддръжка и ремонти да се ръсиш като за нова.Това е факт,който просто няма как да се изкриви.Някои части упорито струват колкото преди 10-15 години.
Колегата,дето говори от опит не подминавайте с критиките,аз съм читателя в случая.Като не искате да си изразяваме свободно мненията,изтрийте му постовете,че подронват престижа на марката.

Дам,знам доста Опели,Тойоти,Пежо,2 БМВ и 2 Мерцедеса/все набори/, и един Нисан,дето въртят двойно на моите километри,а подръжката им е смешна прямо моята.Спрямо колегата с 5,5 ще е инфарктна.Просто някак са по-здрави ли,не знам.Да не се окаже всичко мит?


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Препоръки и мнения за Passat B5.5 или B6, бензин или дизел, плюсове и минуси?

Мнениеот Mishonti » Пон 09 юли 2018 18:31


По-интересното е, че тия Б5.5ци станаха на по 100 години и все още се хейтват колко са чупливи и най-вече - колко са им скъпи частите.
Дон Кихота много правилно го написа - и аз ако бях слушал всичките глупости, които съм прочел през годините още щях да си карам старата Джетичка.... сакън да не дам някой лев, да се набутам... Смених толкова ФВта и от всичките имам страхотни спомени, имах едни от най-оплюваните модели и двигатели - без да съм имал проблеми никога, без да са ме оставали и на пътя.
Сега карам Мерцедес, защото имах мерак към точно този, но много скоро ще си взема отново ФВ и ще му се радвам както и на другите, и няма да слушам тъпи коментари.
Не казвам, че като си купиш Б5.5 е нормално да хвърлиш 6000лв по ремонти... то това си е вече чисто недоуглеждане, не разбиране и лош късмет може би...
Но да стоиш и да се чудиш няколко години какво да си купиш, и да се дават после мнения кое какво.... айде не.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Препоръки и мнения за Passat B5.5 или B6, бензин или дизел, плюсове и минуси?

Мнениеот muns61 » Пон 09 юли 2018 18:35


Ами като са скъпи за купуване и поддръжка старите луксозни автомобили, купувайте си стари нелуксозни.
Колкото до Пасат, предпочитам нов внос пред търкалян тук.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Препоръки и мнения за Passat B5.5 или B6, бензин или дизел, плюсове и минуси?

Мнениеот Vlad777 » Пон 09 юли 2018 18:38


Iezekil написа:Дам,знам доста Опели,Тойоти,Пежо,2 БМВ и 2 Мерцедеса/все набори/, и един Нисан,дето въртят двойно на моите километри,а подръжката им е смешна прямо моята.
Господин писател - я обясни от твоя джоб колко точно пари са излезли за тия Опели, Тойоти, Пежо и т.н.? :mhihi Колко такива коли реално си поддържал лично, та имаш самочувствието да ги препоръчваш? Зад клавиатурата си много силен така като гледам... :mhihi

Iezekil написа:Несравнимо е да караш 17 годишна кола примерно/Б5,5/ и за придобиване,поддръжка и ремонти да се ръсиш като за нова.Това е факт,който просто няма как да се изкриви.
Не зная в кой свят живееш и какви са фактите на вашата планета... Вземи се приземи малко и виж колко струва една нова кола от клас Passat. :mhihi :mhihi

Най-добре иди се прегледай, преди да пишеш пак в темата. Ако разбера, че пак си писал, преди да си се прегледал - обещавам, ще ти изтрия мнението!!! icon_idea


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Препоръки и мнения за Passat B5.5 или B6, бензин или дизел, плюсове и минуси?

Мнениеот niks76 » Пон 09 юли 2018 19:02


Имам Б5.5 пд131 от 10години (90000км са по нашенско) и отдавна се отказах да го продавам-заводския му ресурс е доста по голям в сравнение с по новите модели,а и частите поевтиняха предостатъчно.все още оригиналното окачване държи на бг дупките а километража няма и 205000км-търси си нещо с истинска история и няма да те разочарова стария кораб


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Препоръки и мнения за Passat B5.5 или B6, бензин или дизел, плюсове и минуси?

Мнениеот Курт Деликуртев » Пон 09 юли 2018 23:28


silent написа:Курти всичко е написано чети бе момче....
Другия път като купувам кола ще те викна ти да гледаш...ха ха ...


Няма как да стане, ама ако искаш мога ти помогна да си купиш читава кола от Германия!

След Б5,5 качеството на ФауВе е паднало доста, имам сакъ приятел, купи си преди години Б6 лимузина за 8000 евро, сложи газова БРЦ в България за още 800 евро, за 2 години даде още 4000 евро за ремонти, включително го остави петата предавка в България, та се наложи да се връща със самолет.

Сега кара Б6 комби, купи я с монтирана газова уредба, с нея обаче няма големите проблеми, та както се случи, късмет трябва да има човек.

Аз затова когато си купувах кола гледах Б4, ама няма останали читави в Германия, затова си взех Б5,5 бензин, щото нали описах по колко се карат дизелите тук!


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Препоръки и мнения за Passat B5.5 или B6, бензин или дизел, плюсове и минуси?

Мнениеот Mishonti » Вто 10 юли 2018 6:22


Поредните глупости, които пишеш.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта