Мнение за Мазда 6

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Мнение за Мазда 6

Мнениеот Mishonti » Пет 06 юли 2018 11:41


Мазда в комбинация с дизелов мотор е бомба със закъснител. Ще те остави на пътя на 100%. По-добре Форд да си купя отколкото тия недоразумения.
С колегата наскоро ходихме до В.Търново с една хубава Мазда 3, работеща като часовник. Еми остави ни на пътя - просто умря. Седмица по-късно същия този човек е с нова Тойота на изплащане.
На моя много добра позната и уреждах платформа да я взимат на 20км от Бургас - тръгнаха за почивка с Мазда 6, също без симптоми и проблеми преди това. Вече са с Е класа.
Истории, които съм чул-недочул мога да разкажа още много, но няма смисъл, споделих това, което касаеше и мен.
Аз изводите съм си ги направил много отдавна относно тази марка.




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за Мазда 6

Мнениеот Iezekil » Нед 08 юли 2018 6:36


Mishonti написа:Ц5 на Ситроен също бих избегнал с 200, не знам какви са тия твойте предпочитания за коли.

Имаше подобна на тая тема,където именно за С5 се каза,че е здрав автомобил.


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 711
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Мнение за Мазда 6

Мнениеот hristodj » Нед 08 юли 2018 9:24


Питай в магазина за комплект съединител и маховик. Говоря за маздата.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Мнение за Мазда 6

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 08 юли 2018 10:46


Колко струват частите е въпрос на маркетинг, японски и френски автомобили са по-евтини като нови, но после си избиват разликата от частите.

Имал съм Рена, един лагер струва колкото 2 лагера за Ауди или Фолксваген.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мнение за Мазда 6

Мнениеот forski » Нед 08 юли 2018 11:33


Имал си Рена, добре. А колко японски автомобила си имал че така ги сложи всичките в общ знаменател? В конкретния случай, да маховика е скъп.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 868
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Мнение за Мазда 6

Мнениеот MamaMy » Вто 31 юли 2018 21:34


forski написа:
MamaMy написа:Мазда 6 = Форд Мондео
Мазда 3 = Форд Фокус


Рече и отсече, Мазда 6 и Мондео споделят един бензинов двигател, за съжаление този на Форд, дизела си е Мазда, друго общо ... :rolleyes


Който го интересува ще се разтърси из нета и ще прочете. Така ще разбере какво имам предвид и няма да изгори като факел. Може ако иска да отвори капака на една бройка в коя да е автокъща, да развие капачката на масло или антифриз и да прочете какво пише. Ако някой иска да спорим и да разнищваме технически подробности, не е намерил с кого и къде. Все пак човека пита за закупуване. Мерете си членовете и компетенциите в други теми.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Мнение за Мазда 6

Мнениеот toraborat » Вто 31 юли 2018 21:53


Един колега доста си търси мазда 6 от 2004 модела и да не е ръждилник отдолу, имаше случаи на купена от БГ на няколко години и пак ръжда. Сега обаче си джитка една от CH с 2.3 бензинов мотор и без ръжда. Малко хапва масло, но поносимо. На дизела бричката казва че само маховика е 2К. Има комфортна возия иначе и изработката вътре не е лоша. А колегата си я търкаля из Европа редовно, кола за 5-6 бона... За мен си струва, ама ако намериш не ръждилник. И е важно специкацията на маслото да уцелиш за тоя фордов мотор, като търсихме се оказа рядко срещано по нашенските магазини.


Потребителски аватар
dermeister
Мнения: 805
Регистриран на: Пет 15 сеп 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за Мазда 6

Мнениеот dermeister » Чет 09 авг 2018 15:38


Бензиновите мотори(всички, не само 2.3) са си масларници, дори да уцелиш още читав, рано или късно започва да харчи масло.
Решението е многократно изпитано и работещо, има достатъчно информация в мазда форума и съответните "форумни" майстори.
Мотора се отваря, проблемът е в сегментите, но какво друго ще е нужно да се ремонтира покрай тях зависи от състоянието.
Сумата съответно варира и ако се направи като хората се забравя за проблема.
Както казаха по-горе колегите, дали ще дадеш 1-2 хил лв за маховик и съединител на дизел или ще ремонтираш бензина, всеки си преценява.

За маслото също информация много във форума, по принцип ги дават с 5W30, марки и места, от които да си закупиш има много.

За ръждата е на каквото попаднеш. Има и в добро състояние, зависи как и къде е карана.

В крайна сметка няма да я караш 20 години, ако няма нещо фрапантно взимаш и караш.
Колата е много здрава и хубава.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта