Помощ при избор на джип

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 06 юли 2018 14:00


Виж тези Киа. Приятел доста години караше такава- уникален беше- през какви терени минаваше с рошавите гуми... луда работа, а и за града си беше екстра, но ръждата го победи.... :icon_sad Като поддръжка- като на колите- нищо сериозно. Само веднъж доста рева- предните хъбове се бяха строшили- там се оръси доста- около 1000 и нещо. Друго сериозно за 7 8 години незнам да се еслучвало на тая кола. Тоя сега кара "новата" витара от 2005та :mhihi
https://www.cars.bg/offer/c2683126




Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: RE: Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот Ronin » Пон 09 юли 2018 21:36


Курт Деликуртев написа:За бога само не Фронтера, имам позната, купиха си Фронтера да си возят кучето. Спука ги от ремонти, дори трудно се отърваха от нея!
Абсолютно прав,иди намери мигач,калник,фар за тая Фронтера ,цените са умопомрачителни

Терано 2 и гора не става,не и във стоков вариант.Санта фе и оффроуд ....е нещо ново за мен ,джип за гората който се движи със 120 км.комфортно също е интересно?

Пак да кажа,джип за гората е уаз,буханка,дифендър и горе долу с това се изчерпват,от там нататък Терано 1 ,Паджеро 1 и 2 Дискавъри ,Нисан gr,тойотите тлк 70 с леки доработки стават,витарата иска доста работа ,но и тя става.Имал съм такава къса,2002 и 2009 г.старата за оффроуд е пригодна.Джимнито със доста работа може но е голям компромис.Джип за гората ,няма горна граница и лимит.Едни читави гуми , поне при мен са от 800 до 1300 лв.

Оня мохабет,е 100% верен .

Да си купя 4 нови зимни гуми за джипа,или със същите пари да си купя Опел със 4 нови зимни гуми.

Ааа...вчера щурмувам един черен път към някакъв нос в черно море,със големия син тъкмо си говорим че през тоя път иска подготвен джип и т.н

Пред нас се движи G класа ,след него Митсубиши L200 натоварен с бидони нафта и ние с подобно Митсубиши ...стигаме на края на пътя и виждаме едно Рено паркетник,чисто ново 4х4 паркирано под едно дърво,без следа от наранявания или друго...та понякога и не се иска много джип в истинския смисъл

Изображение


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот forski » Вто 10 юли 2018 9:08


Това по-принцип е вярно, колкото по некомфортен е на пътя, толкова е по проходим извън него и обратното.
Няма джипка която покрива и двете нужди, повдигнатите комбита (паркетниците) не са джипове. За да се избере най подходящото превозно средство, първо трябва много добре да се дефинират нуждите, които налагат неговата покупка.


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот lubo007 » Вто 10 юли 2018 10:04


защо никой нищо не казва за Rav4?
аз също ми влезнаха такива "мухи " в главата, но мисля за десен волан заради бюджета


Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот Zinoto » Вто 10 юли 2018 14:37


И аз се интересувам от темата. Мнението, което мога да дам за Рав 4, е че извън пътя не може да се разчита на него, няма бавни скорости, а клиренса му е колкото на Октавия 2 4х4. Мен ме интересува информация основно за ваг-групата /все пак сме фолксваген форум/, въпреки, че едва ли ще мога да си позволя скоро. Това, което знам, че един Туарег примерно е много скъп за поддръжка. Алтрак и Олроуд версиите са ясни. Любопитно ми е новия Тигуан дали е чист паркетник?


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: RE: Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот Ronin » Вто 10 юли 2018 14:44


Мой колега взе тигуан,не мога да дам мнение,не съм нито имал,нито карал такъв но предполагам че е чист паркетник ,поне по снимки.Липсата на рама ,е очевидна.За добър компромис он/офф бих дал Дачия Дъстър.В един друг форум е оплют ,вкл и от мен.За оффроуд не става но за всекидневна семейна кола с възможност за разходки е чудесен автомобил,карах няколко месеца такъв,има минуси и много компромиси,но няма пълно щастие.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот Vlad777 » Вто 10 юли 2018 15:50


За Offroad и кола, която няма да се кара ежедневно бих препоръчал Golf 2 Country.

Вярно е, че трудно се намират и е вярно, че са скъпи, но това е кола, която хем винаги ще те радва, хем цената й няма да пада.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот forski » Вто 10 юли 2018 18:17


Zinoto написа: Любопитно ми е новия Тигуан дали е чист паркетник?


Ти как мислиш, и дори да не е би ли го вкарал в гората?


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот lubo007 » Чет 12 юли 2018 15:46


витарата по висока ли е от рав 4? :eek


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: RE: Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот Ronin » Чет 12 юли 2018 16:28


lubo007 написа:витарата по висока ли е от рав 4? :eek
По скоро не,но витарата по лесно става джип.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот forski » Чет 12 юли 2018 19:56


lubo007 написа:витарата по висока ли е от рав 4? :eek


Около 200мм са и двете +/- в зависимост от гумите.


Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот Zinoto » Чет 12 юли 2018 20:25


Рав 4 е с клиренс 180 мм, с халдекс е, същото като Октавия 2 4х4, тя е 176 мм и разликата е в купето. Според мен Витарата отговаря на желанията на автора на темата. Моделът, който се произвеждаше до 2005 година мисля си има рама, бавни скорости и блокаж 200 мм е клиренса.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот icoico » Чет 12 юли 2018 22:05


muns61 написа:И аз харесвам Витара, ама ръждата...


Има италианки в извънредно добро състояние откъм ръжда въпреки почетната възраст. Което трудно може да се каже за Паджерата, примерно :mhihi Сток Гранд Витара не става за тежък офроуд, естествено но пък само с едни малко по-високи гуми(в случая 2 см.) придобива съвсем приличен клиренс за каране извън пътя без извращения:

Изображение

П.С. Под "извращения" имам предвид е такива работи :redface :




Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта