Помощ при избор на джип

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Помощ при избор на джип

Мнениеот k_garchev » Вто 03 юли 2018 20:04


Здравейте,замислил съм да купувам някаква джипка и имам нужда от помощ при избора.Малко обяснения:не ми трябва за хард офроуд.Ще се използва за резервно МПС,което в повечето случаи си почива пред вкъщи.Ще минава около 3000км на година.Ще се ползва главно да си разчистя боклука с ремаркето,да докарам разни строителни материали за непретенциозен ремонт.Да се отиде на пикник или нещо подобно.Общо взето ще се кара повече градско от колкото в гората,така че комфорта не е на последно място.В момента имам Опел Астра Г,която се грижи за тези нужди,но не става за в гората.
Изискванията са да е с бензинов двигател(за да може да му се сложи газова,ако няма),да има климатик,да има бързи/бавни скорости,няма значение автомат/ръчка.Да е здраво и надеждно,а не да лежа под него.Поразгледах малко пазара и загледах Нисан Терано,Мицубиши Паджеро,Сузуки Витара/Гранд Витара,Тойто Рав 4(този няма бавни),Хонда ЦР-В.Бюджета е 5000лв за покупката,в последствие ще се обслужва и т.н.С радост ще приема да обсъдим всякакви предложения.Благодаря! :drunk

Последна промяна от k_garchev на Вто 03 юли 2018 23:28, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот bobocamaro » Вто 03 юли 2018 20:12


Глас за бензинова Витара 1,6: проходима, лесна за газ, приемлив разход, никакво яко чупене на нещо за годините дето ми беше пред очите. Разтропа ѝ се хард топа, лекува се с гафер. :mhihi Минус за мене си: колата няма багажник, но без проблем дърпа каручка.
Хонда црв недей, колата е антиремонтна. Теснотия, странни решения, болтове на диви места...просто недей.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот muns61 » Вто 03 юли 2018 20:20


И аз харесвам Витара, ама ръждата...


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот forski » Вто 03 юли 2018 22:04


Koлкото и налудничево да звучи, бюджета е на санитарния минимум. Може би най оптималния вариант ще е да се ориентираш към някоя Витарка или Киа Спортидж, ще са идеални за твоите нужди!
Тераноро е може би най добрия избор, но парите са малко за такова което да си заслужава покупката!
Ръждата ги мори всичките, гледай първо там, и гледай хубаво!


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот Ronin » Вто 03 юли 2018 23:03


Първо трябва да си наясно с МПС наречено джип ,там гумите са много скъпи поради размера,джип който гори малко няма,обслужването е много тежко.Миналата седмица извадих 8 ремъка и три ролки,а има още няколко ролки за които не знаеха в магазина.

Джип за гората,няма горна граница в бюджета.

Според мен си отговори ,дали наистина имаш нужда от джип.

Ако да,Бензиново Паджеро читаво ще намериш,ама друг път.Там го има в два варианта 3 и 3.5 V6

3.5 -то е тежко за поддръжка,и двата мотора са здрави.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот k_garchev » Вто 03 юли 2018 23:34


Определени имам нужда от джип.За витарките имам наблюдения,че частите са доста поносими,спрямо другите модели,които разглеждам.Гумите не ме притесняват,че са по-скъпи.С два комплекта ще се кара мнооого години.Паджерото ми е краен вариант.Интересно ми е какъв разход дава Витара 1.6 на газ!Все повече клоня към нея,въпреки формата-все едно,че е сечена с брадва.Имат проблем с ръждата,но ще се гледа внимателно.Тераното изглежда доста по-добре(съвременно) и се намират на по-нормална цена.И при тях има проблем с ръждата,но и там ще се гледа.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот forski » Сря 04 юли 2018 6:02


Моята гори около 13/100 за 2.5V6
Хубавото на Витарите е че части има с камари по-моргите, а и нови са на абсолютно нормални цени. Лошото е че да намериш със здраво купе е като да намериш бялата лястовица. По-скоро трябва да търсиш нещо което си заслужава да ремонтираш. Абстрахирай се от външен вид и дизайн, това не е кола за дискотека, това е кола за работа и правене на бели :biggrin
Нямаш нужда от два комплекта гуми, едни хубави All terrain ще ти вършат работа и през зимата, с едно на ум разбира се.
Търси здраво купе, не търси марка!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот stefan4o » Сря 04 юли 2018 6:36


Форски, ако я набримчиш по магистралата със 140-150 и климатик, колко ти дава? Ама да покараш с такова темпо поне 100 км.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот forski » Сря 04 юли 2018 7:48


Миналото лято пътувахме от Севлиево до Дуранкулак, после до Резово, и обратно до Севлиево, и даде около 13/100 това при средна скорост 100км. Като по-магистралата я карах със 120-130, с пуснат климатик, 4 човека и багаж. Ако я кротнеш със 90-100 може и около 10/100 да даде.
Със 140-150 не я карам, не защото не може, а защото комфортната скорост за пътуване е 100-110км/ч при 140км. шума в купето става неприатен.
С точност не съм я засичал никога но средно е някъде там 12-13/100
Хубавото на този двигател е че има мощност и позволява безпроблемни изпреварвания и поддържане на по-висока скорост. Тези купета са тежки и е хубаво да има обем и мощност, за да се пътува комфортно, а не всяко изпреварване да се превръща в приключение.
Разхода не е толкова страшен, страшно е докато я стегнеш и я вкараш в пътя, просто са такъв тип автомобили които глътват доста пари след покупка. Моята пое още толкова, на парите които я платих, а не я ползвам за офф роуд изпълнения. Ако я подкараш в гората, става интересно. Полуоски, носачи, диференциали стават консуматив :biggrin


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот niks76 » Сря 04 юли 2018 16:46


малка или голяма джипка като размери се търси


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот bayspiro » Сря 04 юли 2018 17:19


Бях пред същата дилема преди няколко години. Харесвам от всички изброени тук, за гората Тераното, но вече са стари, много гори и т.н. Та след много мотане и избиране се спрях на Хюндай Туксон 2008 140 ешека (само предно - можеше и 4х4, но аз взех това).
4 години по- късно - колата става за лек офроуд, не се притеснява от неравни пътища и добре " прескача" камъняка. По шосе вози добре - е, малко по - друслива е от седан, нооо... Градски разход 7,5/100, междуселски 6,7-7,0/ ако ползваш магистрала. На магистралата,както каза колегата, от 140 нагоре е некомфортно, но пък изтегля добре.Аз не попаднах на особено читав екземпляр (макаронджийска), но за мен модела не е лош. Така, че погледни и корейците (братчето КИА Спортидж) - Нафтата върви по добре от бензина ( също 140 к.с.)


GLI
Мнения: 294
Регистриран на: Сря 15 авг 2007 20:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот GLI » Сря 04 юли 2018 17:42


Бих препоръчал и Опел Фронтера. Баща ми има Фронтера А къса база, 2.0 115 к.с. (Опел-овият мотор, монтира се на Вектра, Астра и пр.). Много, много здрав и евтин за поддръжка. Откъм разход също не бих казал, че е зле. Минус му е, че слабичък. Около 90-100км се чувства добре, нагоре си е приключение. Кутията (Исузу, както и всичко останало по колата, нищо, че на предният капак има емблема на Опел) е доста късичка и в градски условия не се усеща чак толкова, че е маломощен. Купето е поцинковано (уж), но доста екземпляри са поизгнили. Нашата е от Италия и има съсвем леки наченки на ръжда, но съм се нагледал на гнилочи. Откъм пространство, при вдигнати задни седалки има много малък багажник, горе долу колкото за една газова бутилка. Но ако се бутнат седалките (прибират и се залепват за гърба на предните, а могат и да се махнат напълно) се открива приятно много място. Отделно, има вариант да се махне и покрива задната половина на покрива (частично, а може и напълно) което също е плюс. Има вариант и с мек покрив, но са редки, а и подозирам, че текат на поразия. Иначе друго, което мен много ме дразни е шума - липсва всякакъв вид шумоизолация и съответно е доста шумен. Произвеждат се между 1994 и 1998. След това започва Фронтера Б, които също не съм чувал лоши неща, но не мога да дам конкретно мнение. Единствено знам, че е малко по-скъпа за поддръжка от старата.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот k_garchev » Чет 05 юли 2018 0:28


niks76 написа:...

По скоро голяма,но не някой хамбар.Примерно витара с две врати ми се вижда доста малка,докато терано с четири врати е голям "хамбар".Не знам дали при тях има къса/дълга база,но има едни,които са доста големи.Ще разгледам и корейските изпълнения и ще се спра на няколко предложения,които да обсъдим.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот Курт Деликуртев » Чет 05 юли 2018 22:27


За бога само не Фронтера, имам позната, купиха си Фронтера да си возят кучето. Спука ги от ремонти, дори трудно се отърваха от нея!


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Помощ при избор на джип

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 06 юли 2018 13:09


Фронтера къса база,2.0/115 на метан качва Витиня на трета.
Няма такава мъка.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта