Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот silent » Съб 28 юли 2018 13:54


В общи линии дилемата се сведе до две марки и два модела. Форд Фокус и Шкода Рапид. Тествах ги една след друга за да имам по-реална база за сравнение.
Форда някакси стои по-тежко и стабилно на пътя и като че ли една идея по-комфортно вози, но въпреки че двигателят бе 125к.с. срещу 95к.с на Рапида е по-муден и при ускорение и при доускоряване да кажем до 120км.ч. Сериозно предимство на шестата скорост на Форда не виждам освен евентуално при доускоряване при висока скорост, като излишната предавка е 5та. На няколко пъти просто я прескочих като колата си запазва динамиката. Предполагам че мотора 100к.с ще е по-зле. а може би не . Интерсното е, че и двата двигателя имат еднакъв въртящ момент 170н.м., но различна мощност при 6000об.м. 100 и 125к.с. Това по данни на Форд. Шкодата напротив усеща се много пъргава и приятна за каране. 5те и с корости са доста добре подбрани и учудващо за мен 5та е сравнително дълга при 120км двигателят се върти с 2200об.м. Фокуса има разчупен дизайн по-голям е на размери, но усещането за размери на вътрешното пространство е различно и особено на задната седалка се усеща по-тесен. Багажника на Фокуса е чувствително по-малък. Като ги сравнявам като динамика при скорости до 120км.с моя Пасат 1,8Т автомат.... с Шкодата са на кантар докато Форда е по-муден поне като усещане.
Звука на трицилиндровия мотор е малко странен на първо четене но в последствие ръмженето е приятно. Като обезшуменост форда като че ли е една идея по-добре обезшумен но разликата ако има такава е много малка и може да е въпрос на субективно усещане.
Измерих ширината на вътрешното пространство при предните седалки на старият ми Пасат б3 който като усещане е по-просторен от новият Б5 и се оказва че Рапида е по-широк с 15мм. Така че въпреки че е междинен клас между Голф и Поло то е съезмерим като ширина със стария кораб.
В заключение мога да кажа че чехите са направи добра бюджетна колица и вероятно изборът ми ще бъде Шкода Рапид.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот stefan4o » Съб 28 юли 2018 15:40


Вземи тая, която ти е по- на сърце. Хубавото е, че предварително си се запознал в детайли и си ги покарал. Т.е. няма да купуваш на сляпо.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот hooligan_sk » Съб 28 юли 2018 15:46


Интересно, мислех че ВАГ вече не ползва тази 5 степенна кутия. Тя е изключително "дълга", забелязах че е 1:1 на 5та с 1.6ТДИ. Много добре за шума, много зле за динамиката. TSI с 6 степенна кутия е доста по-"къса" например, и 1.4 и 2.0 при 2200 оборота на 6та са със 100км/ч.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот silent » Съб 28 юли 2018 17:33


За мен по-важнотото е икономия добър шумов комфорт и приятна возия.... Мощността в комбинация с тази кутия прави колата приятна за градско каране поне за моят стил на каране...


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот Karaboev » Съб 28 юли 2018 18:35


Като човек който вече 6 години работи в Кия Моторс,(сега видях темата че бях на почивка и не съм влизал във форума) мога да ти кажа да се насочиш към 1.6crdi изключително успешен двигател който вече 8 години се прави почти без изменение, много пъргав и икономичен евтин за обслужване, след гаранция имаш около 800 лева за труд и части за веригата, иначе дори и с автомат гори под 6 а в града не дига над 8.5 9. Окачването е супер просто и здраво, много рядко се случва дори и биалетка да се обади гаранционно. Само ще напомня че всички нови патрулки са с този мотор и вече са над 150к км и няма ядове а се карат само на кикдаун, като дойдат при мен се обслужват и гас. Иначе има възможност за добавяне на много екстри но цената скача почти двойно, аз съм карал почти всички двигатели но залагам на 1.6 дизела като супер надежден.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот silent » Съб 28 юли 2018 20:55


Не искам дизел не минавам много километри на година.
Киа с този двигател надхвърля бюджета ми дори и с минимум оборудване.


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот Karaboev » Съб 28 юли 2018 21:12


Мога да видя какво имаме в наличност и да ти направя добра цена. В момента очакваме новите хибриди Niro който ще е плугин, и Sportage с дизелов хобриден мотор и най вероятно ще тряба да се разпродаде всичко в шоурума което е налично ако има сеед ще видя каква е цената и обурудването, ни е сме във Велико Търново но идват хора от цяла Северна България да пазаруват при нас.


Gtrthebest
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 30 юни 2019 1:18
Автомобил: VW POLO R6
Двигател:

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот Gtrthebest » Пет 26 юли 2019 15:47


И къде сте във Велико Търново имате ли някъде сайт или обяви за да се разгледа?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: IronMaiden, jordan17772 и 64 госта