Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
mukot
Мнения: 319
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот mukot » Сря 18 юли 2018 21:22


Хулигана е прав. Сийда е голф клас, а рапида не е. Но двигателя 1,4 100 к.с. не е добър. Имах Хюндай акцент със същия мотор - много нееластичен и неикономичен и докато не позагрее е съвсем трагичен. Сийд излиза нов модел и предполагам, че ще може да се вземе изгодно стария с 1,0 турбо или 1,6 атмосферен.




Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот Mishonti » Сря 18 юли 2018 21:35


Аз също имам преки впечатления от този 1.4 100 кс на Хюндай и20 актив. Много муден, едва се движи и харчи страшно много. Преди време бях писал за него, не бих си го взел за нищо на света.
Иначе бих избрал Рапида.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот Dagestan » Сря 18 юли 2018 21:39


silent написа:Към колегата с Дъстъра...Колега ти се шегуваш...или никога не си карал Дъстър...Имаме служебни Дъстъри и наскоро с един пропътувах много километри наведнъж...Това е много посредствена кола....


Колкото посредствен е Дъстера, толкова са и Сийда и Рапида. Дори и първото поколение Дъстър е по-добра кола от другите 2, а новото е още по-добро.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот hooligan_sk » Сря 18 юли 2018 21:55


Виж Фиат Типо. Това е един от малкото директни конкуренти в междинния клас на Рапид/Толедо и не е по-лош. Субективно като дизайн дори ми харесва повече. А дилърите на Ауто Италия правят добри отстъпки, 25к ще са напълно достатъчни за прилично изпълнение, можеби и по-малко. :arrow


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот silent » Чет 19 юли 2018 8:14


Dagestan написа:
silent написа:Към колегата с Дъстъра...Колега ти се шегуваш...или никога не си карал Дъстър...Имаме служебни Дъстъри и наскоро с един пропътувах много километри наведнъж...Това е много посредствена кола....


Колкото посредствен е Дъстера, толкова са и Сийда и Рапида. Дори и първото поколение Дъстър е по-добра кола от другите 2, а новото е още по-добро.

Ако Рапида е посредствен колкото Дъстъра въобще няма да го купувам. Докера е повече кола от Дъстъра. Това го казвам като човек навъртял доста километри на нови такива коли.
В общи линии не ме интересува особено много класа. Сравнявам го като размер със старите ми пасати, още повече че ще е градска ежедневка.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19132
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот stefan4o » Чет 19 юли 2018 8:16


Имаме няколко служебни Докерчета - нищо особено не са. Не зная защо мислиш, че са по-добре от Дъстър (и Дъстър ни се намира един с доста добро оборудване, вкл 4х4) :eek


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот Lupender » Чет 19 юли 2018 10:39


Нещо симпатично (поне на външен вид), макар и еретично - Лада Веста Крос: https://www.lada.bg/bg/cars/vesta/sw-cross/about.php


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот Bai Sando » Чет 19 юли 2018 10:46


Най накрая лада да измислят нещо с адекватен дизайн.Последните им модели бяха все едно са мислени от банда квартални тунери.Последно под крилото на кой автомобилен гигант са :gruebel


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12783
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 19 юли 2018 10:50


Рено.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот Bai Sando » Чет 19 юли 2018 11:05


Значи това е като дъстър,но сглобен от руснаци? :gruebel


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12783
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 19 юли 2018 11:58


На високо Клио ми прилича.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6058
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 19 юли 2018 12:38


Никога не бих купил кола, която най-вероятно ще остане единична бройка... Такъв автомобил няма продаване. Всеки майстор ще се учи на него и с афтърмаркет частите ще е сложно. Все пак не само покупната цена е важна. А темата нали беше Киа Сеед vs Шкода Рапид едва ли автора не знае за съществуването на дачия, фиат, лада...


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот silent » Чет 19 юли 2018 15:48


Не ми се навлиза в подробности относно Дачиа все пак няма да купувам такава кола както казах доста километри съм навъртял на докер и дъстър.
Вероятно ще погледна и фокус за разлика от масовия вкус аз мисля че напоследък Форд правят добри автомобили. Служебният ми автомобил също е Форд но точно такъв не мога да си позволя. Но като цяло нямам много опции избора е най доброто което мога да си позволя и не искам да залитам в крайности веднъж се купува автомобил и като е така давай да вземаме най-доброто пък после ще мааме пръжки с лук и ще бройкаме стинките.
Фиат Типо не ме грабва никак честно казано , от френските коли това което ми харесва ми е скъпо. За БМВ АУДИ МЕРЦЕДЕС и Фолксваген не съм дорасъл и едва ли някога ще си купя такава нова кола освен ако не спечеля едни бързи и лесни пари, което на този етап не знам как може да стане . Даже тото не пускам и билети не трия.
Хюндай ми харесва като дизайн но i30 e над 30х.лв. при това с куция 1,4. а i20 e малък.


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот escrime » Чет 19 юли 2018 16:06


Не знам как са актуалните цени на Фокус, но на мен лично като автомобил ми харесва много.
Вози достатъчно комфортно, а същевременно се усеща много прецизен и сигурен като поведение.
Директен волан, лека и приятна работа на съединител и скорости, адекватни спирачки, силен климатик... Изобщо с изключение на една стърчаща пластмаса при отваряне на врата и тук-там странни решения на дизайнерите в интериора, смятам, че е доста добър избор.

Имам поглед върху i30 и не мисля, че си струват парите по ценова листа. Да не говорим, че за малко над 30к получаваш кола с гумен волан, тасове и астматик вместо двигател.

Последна промяна от escrime на Вто 31 юли 2018 10:36, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2113
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Киа Сеед vs Шкода Рапид.

Мнениеот Petrolhead » Чет 19 юли 2018 16:51


един съвет, вместо да четеш в интернет, отивай и карай всичко подред.
след като видиш кое ти допада и ти върши работа, тогава гледай цените и започвай с пазалъка. когато знаеш точно какво искаш, вече можеш да започнеш да търсиш някоя далавера.
всичките ми коли съм ги купувал не по ценова листа. заплюваш си коя е твоята и започваш да чакаш промоции, нови модели, складови наличности и тн. рекорда ми за момента е 30 хиляди под обявената цена



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 95 госта