Смяна на маслото преди купуване на кола

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
atom3
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 30 авг 2014 17:08
Автомобил:
Двигател:

Смяна на маслото преди купуване на кола

Мнениеот atom3 » Вто 24 юли 2018 15:13


Как да подходя в тази ситуация, харесах си една кола и мисля да я взема но не съм я водил на сервиз да я погледнат технически а и маслото и е за смяна, даже самия продавач ми каза че е така, по-добре е в сервиза докато я гледат да сменят и маслото преди да я купя нали ? Но с цената за смяната как да подходя, да настоявам да е за сметка на собственика или да не го сменям и така да я купя може и да не я купя изобщо ако излезе нещо лошо ?




Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Смяна на маслото преди купуване на кола

Мнениеот vanesto » Вто 24 юли 2018 15:33


Ти само маслото ли смяташ да смениш? Освен него, след покупката, се сменят филтри, ремъци, ролки, антифриз, водна помпа, евентуално накладки, дискове, акумулатор, гуми. Маслото ти е най-малката грижа. Гледай поне двигателя, купето и окачването да са ОК. Аз ако продавам дарак, ще се съглася веднага да му сменя маслото, ако си готов да го купиш.


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на маслото преди купуване на кола

Мнениеот Благовест » Вто 24 юли 2018 15:55


Ще го смениш евентуално,ако стане твоя кола.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на маслото преди купуване на кола

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 24 юли 2018 16:03


atom3 написа:Как да подходя в тази ситуация, харесах си една кола и мисля да я взема но не съм я водил на сервиз да я погледнат технически а и маслото и е за смяна, даже самия продавач ми каза че е така, по-добре е в сервиза докато я гледат да сменят и маслото преди да я купя нали ? Но с цената за смяната как да подходя, да настоявам да е за сметка на собственика или да не го сменям и така да я купя може и да не я купя изобщо ако излезе нещо лошо ?


Здравей колега, аз един апартамент харесах и съм пред същата дилема, дали да му сменя дограмата преди да го купя , че предишния собственик каза, че духало зимата. Пиши като решиш какво ще правиш с маслото да знам и аз как да процедирам. Благодаря и успех с покупката :beer


atom3
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 30 авг 2014 17:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на маслото преди купуване на кола

Мнениеот atom3 » Вто 24 юли 2018 17:36


vanesto написа:Ти само маслото ли смяташ да смениш? Освен него, след покупката, се сменят филтри, ремъци, ролки, антифриз, водна помпа, евентуално накладки, дискове, акумулатор, гуми. Маслото ти е най-малката грижа. Гледай поне двигателя, купето и окачването да са ОК. Аз ако продавам дарак, ще се съглася веднага да му сменя маслото, ако си готов да го купиш.

Ама другите неща не ме интересуват в тази ситуация, само върху маслото да се фокусираме или всъщност ще го задам като въпрос, ако ги подредиш по важност кое от изброените и пропуснатите да бъдат изброени ще е най-важно и най-реалистично да бъде сменено преди купуването на колата за да мога него да искам да се направи? Питам защото ако не се фокусираме върху едно нещо то всеки може да разтяга лукуми и до нищо полезно да не стигнем в темата. Ръководя се по тази тема viewtopic.php?f=87&t=395844 второ мнение, точка 3, пише да се договоря с продавача да сменя маслото предварително и затова и питам вие дали го правите. Сега ако темата не е вярна, не е добре написана сигурно говоря смешни неща но на мен ми звучи логично.

DoH_KuXoT написа: Здравей колега, аз един апартамент харесах и съм пред същата дилема, дали да му сменя дограмата преди да го купя , че предишния собственик каза, че духало зимата. Пиши като решиш какво ще правиш с маслото да знам и аз как да процедирам. Благодаря и успех с покупката :beer

Значи го купи го през зимата за да си сигурен и без това имотите са надценени може да поевтинее до тогава.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Смяна на маслото преди купуване на кола

Мнениеот bobocamaro » Вто 24 юли 2018 18:58


atom3 написа:Ама другите неща не ме интересуват в тази ситуация, само върху маслото да се фокусираме .

Спазари се с продавача ако мотора се разтрака след смяната - да я плати.
Ако не се разхлопа - ти плащаш маслото и колата.


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Смяна на маслото преди купуване на кола

Мнениеот Mario951 » Вто 24 юли 2018 21:14


Става дума за някакъв висш пилотаж тука. Никой няма да откаже да му платиш да му се смени маслото на колата попринцип, просто с маслото винаги се сменят и филтрите. Въпреки, че примерно ако знам на мойта кола че наливам Кастрол и знам че има още живот в него няма да позволя на някого да налее каквото и да е, той може да каже ама ти и сега не си с такова скъпо масло и т.н и т.н възможности за конфликти.

Да, попринцип така да речем можеш да разбереш ако е имало добавка, но давам ти друг пример, ако имаш оттечка някъде и ти пада акумулатора? Как ще го тестваш? "Дай ми я 3 дена да поседи пред блока да видя пада ли акумулатора" :mhihi Дъртите коли са руска рулетка, това е - може под някоя пластмаса да имаш голяма дупка ръжда, просто като с жените. Като си е твоя, като си поживеете заедно и вече си виждате магариите :mhihi


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Смяна на маслото преди купуване на кола

Мнениеот kn9453 » Сря 25 юли 2018 21:05


Това сигурно е майтап!!!
Имам в предвид питането на автора на темата.
Ако пък е сериозен въпрос .... :mhihi Не си купуВай никаква кола.


atom3
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 30 авг 2014 17:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на маслото преди купуване на кола

Мнениеот atom3 » Вто 18 дек 2018 19:52


Малък ъпдейт да направя в темата. В крайна сметка няколко дена след последният ми коментар си купих Ford focus 2007 като тази: Изображение
И мина доста плавно всъщност процедурата, беше регистрирана от моята област само смених собственика, маслото по една ирония на съдбата не смених чак до миналия месец, беше все още добро според собственика и според документите му. Оказа се прав човека. Самата кола е по-малко к.с. отколкото дори на мен ми се искаше, само 90 е но пък разхода е 4.4, аз предимно извънградско карам а и данъка ми е 38 лева така че тези неща компенсират за конете. И съм доволен в крайна сметка.

А за смяната на маслото преди покупката на колата вместо да се пишат общи приказки да бяхте видяли от къде аз съм го прочел, във втория си отговор съм дал линк към темата и мястото в нея. Може би тогава вместо да ме питате дали се шегувам можеше нещо по смислено да се попита, например защо в тема закачена като мостра за избор на кола се препоръчва да се смени маслото преди покупка след като явно не съществува ситуация в която да се приложи това ?


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на маслото преди купуване на кола

Мнениеот joro_kem » Вто 18 дек 2018 20:45


Ами явно, по ирония на съдбата, подходът със смяна на масло преди покупка, не е свършил работа. Но в крайна сметка това са само общи приказки...


Потребителски аватар
zoovanka
Мнения: 641
Регистриран на: Чет 02 май 2013 13:10
Автомобил: VW Caddy MAXI Life 1395 TGI 109
Двигател: 2016 1395 TGI метан
Местоположение: Бургас

Re: Смяна на маслото преди купуване на кола

Мнениеот zoovanka » Сря 19 дек 2018 14:57


По-чалната тема не бях срещал,накъде върви този форум.atom3,колега в главата ти е пълна каша,два пъти прочетох коментарите и разсъжденията ти и трудно проследявах мисълта ти.Успех с Фокуса!


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Смяна на маслото преди купуване на кола

Мнениеот vanesto » Сря 19 дек 2018 15:13


На така формулирания въпрос в първото ти мнение, колега, какъв отговор очакваше да получиш?
Да беше започнал с т.3 направо, за да разберем какво имаш предвид:
"Ако имате възможност сменете двигателното масло ПРЕДИ покупката.Запомнете как работи и звучи двигателя преди смяната и как след смяната!!!!!!
По този начин по-скапаните добавки ,които евентуално са сипани са извън играта и ще видите истинското "лице" на това което купувате.
Договорете се за това да смените маслото с продавача, сега са доста по склонни на такива неща отколкото преди.
Изобщо ако продавача много се дърпа и не иска да прави това които му предлагате включително и това колата да не се води на сервиз, а да си доведеш майстор на място (щото цоловия номер на колата е изтекъл и тя не може да се движи с него) ,му кажете Чао и отидете при друга кола."
Аз силно се съмнявам, че и сега са склонни продавачите. Нито съм чул някой да го прави.


atom3
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 30 авг 2014 17:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на маслото преди купуване на кола

Мнениеот atom3 » Сря 19 дек 2018 21:05


vanesto написа:На така формулирания въпрос в първото ти мнение, колега, какъв отговор очакваше да получиш?
Да беше започнал с т.3 направо, за да разберем какво имаш предвид:
"Ако имате възможност сменете двигателното масло ПРЕДИ покупката.Запомнете как работи и звучи двигателя преди смяната и как след смяната!!!!!!
По този начин по-скапаните добавки ,които евентуално са сипани са извън играта и ще видите истинското "лице" на това което купувате.
Договорете се за това да смените маслото с продавача, сега са доста по склонни на такива неща отколкото преди.
Изобщо ако продавача много се дърпа и не иска да прави това които му предлагате включително и това колата да не се води на сервиз, а да си доведеш майстор на място (щото цоловия номер на колата е изтекъл и тя не може да се движи с него) ,му кажете Чао и отидете при друга кола."
Аз силно се съмнявам, че и сега са склонни продавачите. Нито съм чул някой да го прави.


Благодаря за отговора по същество.

zoovanka написа:По-чалната тема не бях срещал,накъде върви този форум.atom3,колега в главата ти е пълна каша,два пъти прочетох коментарите и разсъжденията ти и трудно проследявах мисълта ти.Успех с Фокуса!


Значи съм сътворил нещо уникално, чувствам се горд.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Burner_inc, tdi fen и 47 госта