Помощ при покупка на автомобил.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Боян.Бойчев
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 19 юни 2016 22:50
Автомобил:
Двигател:

Помощ при покупка на автомобил.

Мнениеот Боян.Бойчев » Чет 02 авг 2018 21:06


Здравейте, приятели.
Наближава времето да си търся кола, но не съм сигурен какъв ще бъде най-удачният вариант за мен.
Търся следното:

Колата да бъде след 2000г.
Колата да бъде комби.
Откъм двигатели - 1.9TDI (101/131кс) или 1.8T (150кс).

В момента предимно съм се спрял на Пасат Б5.5 1.9ТДИ и на Шкода Октавия фейслифтовата пак 1.9ТДИ.
Има и доста прилични модели с 1.8Т двигатели ,но там трябва да се отделят още парички за газова бутилка ,за това не ми е много присърце.
Обръщам се към вас поради това ,че не съм много добре запознат с тези модели ,а и освен това защото бюджетът ми не е много висок. Около 6000 - 6500лв, които мога да отделя за покупка и за "стягане" на колата.
Така ,че възможно ли е за този бюджет да се намери читав автомобил и дет' се вика да не кисне по сервизите през седмица?

Предварително ви благодаря и се извинявам ,че отварям нова тема. Просто темите, които изчетох бяха доста стари и реших да пусна нова
:smile :c010




Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ при покупка на автомобил.

Мнениеот Dpop » Пон 06 авг 2018 12:07


Добре си се насочил към този дизел/по-добре 131 к.с./ или бензинов мотор. Ако намериш нещо, което ти харесва и е с бензиновия вземи него. Наистина има не малко теми и те не губят давност, само се променя покупната цена, както и възможните проблеми/повреди поради напредване на годините и изминати километри, но за части цените не падат значително. Аз самия дълго избирах и в крайна сметка взех Пасат Пасат Б5.5 1.9ТДИ с известни компромиси, но с оборудване/екстри/ което ме устройваше(просто не попаднах на такова ниво на оборудване при 1.8Т), както и добро като цяло външно състояние и това на салона. Собственика не се дърпаше, когато казах, че желая автомобила да бъде закачен за комп. диагностика и да бъде покаран от майстор и от човек занимаващ се от много години с търговия с автомобили.
Важно е да тестваш максимално много неща, за да можеш и да преговаряш в цената, минимизираш изненадите и бъдещите разходи.
Грижите и разходите при ТДИ са повече. Ако вземеш такъв Пасат и той не е автоматик, имай готовност за разход след покупката от около 2 хил.лв. За добра марка пълен ангренажен комплект/всички ремъци, обтяжни ролки и водна помпа/ и труд, ако ползваш някаква отстъпка цената е около 550 лв.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 191 госта