Избор на кола, Passat, ecofuel или не...

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
kaparo
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 06 авг 2018 10:56
Автомобил:
Двигател:

Избор на кола, Passat, ecofuel или не...

Мнениеот kaparo » Пон 06 авг 2018 15:15


Здравейте,

Бюджетът ми е с таван 15К, имайки предвид, че ще има още разноски по колата поне 1К, 2К отгоре, та сумарно да е към 16, 17... търся семейна кола, с която да се возим с жената и децата, основно из София. Ориентирах се към Пасат Б6 или Б7, като метановата версия ме привлича основно поради икономичния разход впоследствие. Четох доста теми обаче за проблеми при тях, вкл. и тези recalls за смяна на фабричните бутилки за модели до 2014 г. ... та какво ви е мнението за екофуелите?

Относно обяви, това ми излезна като що-годе оферта, https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=7taej6, но като чукнах телефона (не е указано, че е автокъща), ми излиза Стефи Ауто. После видях и какви са отзивите и...

Друг вариант е да мина към Б6 бензин, и да сложа допълнително метан или газ?

Предварително благодаря.




Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Избор на кола, Passat, ecofuel или не...

Мнениеот Mishonti » Пон 06 авг 2018 15:55


Като видях само уникалното и чисто новото описание се отказах да гледам нататък.
Б6 бензин и впоследствие метан не е добър вариант, защото няма подходящ мотор за подобна интервенция.
Но пък има Б6 с 1.4 ecofuel и с този бюджет ще се вместиш прекрасно в един такъв, и после ще си го обслужиш от-до, както си трябва.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Избор на кола, Passat, ecofuel или не...

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 06 авг 2018 16:11


Въпросната автокъща е коментирана неведнъж.
То там само "чисто нови" и "уникати" се продават.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на кола, Passat, ecofuel или не...

Мнениеот VWGT » Пон 06 авг 2018 16:12


хах, този май е на горубляне
в неделя минах от там да оглеждаме подходяща кола за жената и видях този или негов близнак
отвън изглеждаше ок, но нищо повече не мога да кажа.

И на б6 и на б7 метана е фабричен. Познава се по малкия бензинов резервоар (30 литра) и това че няма двоен под и легло за резервна гума. А и ауспуха излизаше някъде отстрани, между вратите. На таблото също има резервоар на метана вместо градуси на темп на двигателя. Повечето проблеми са като че ли с кадитата, за пасати не знам. Двама познати имам с такива б6-ци и си ги карат без проблеми.
Цената ми се струва висока. Тази зима колите 2013-та вървяха около 15-16. Даже гледах няколко, които бяха по-добре оборудвани за тази цена (мулти волан, АСС, навигация с BT).
Аз съм пристрастен и малко ме е яд, че не си взех такъв.
Като цяло има две неща, които може и да са проблем ... TSI моторетката от тези години така и не разбрах дали е от проблемните. Както и някакъв клапан на метана, но от него страдат най-вече кадитата. Пък и май вече го лекуват и това срещу съвсем нормална цена.


kaparo
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 06 авг 2018 10:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на кола, Passat, ecofuel или не...

Мнениеот kaparo » Пон 06 авг 2018 17:32


Благодаря колеги за бързите отговори

май май все повече трябва да се ориентирам към темата "Внос от Германия"... :(

а смените на резервоарите за метана един колега е пратил линк към VW сайта, който казва, че засяга Passat, Caddy и Туранците ... освен този проблем с някакъв редуктор на метана и тази евентуална смяна на резервоара, друго какво трябва да се внимава при тези модели?

А удачно ли е някой двигател на Б6 или Б7 да пригодя за LPG? то ще се обезмисля малко големият багажник на комбито, ама за икономията... :11 :11


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Избор на кола, Passat, ecofuel или не...

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 06 авг 2018 21:00


Не можеш да го преправиш на ЛПГ.


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Избор на кола, Passat, ecofuel или не...

Мнениеот petko5 » Пон 06 авг 2018 21:39


Хвърли едно око на тази автокъща : ( без искам да правя реклама )
https://www.cars.bg/company/lizingovi

Имат доста привлекателни автомобили, със сигурност не лъжат в километрите и документално всичко е наред, играят с банките по някаква схема, но това си е тяхна работа...... :smile
Все пак имай едно наум......според мен..
В събота (04.07.2018год.), за втори път се върнах във въпросната авто къща и обстойно гледах тези два автомобила:
https://www.cars.bg/company/lizingovi/offer/c2663651
https://www.cars.bg/company/lizingovi/offer/c2664807

На октовията имаше леки разминавания в пластмасите, който стоят на маската на колата....
Леки...леки.....но за кола на 3 год. не е нормално.....

При Супърба.... всичко беше ок, огромна семейна кола......направо се влюбих в нея....., но като пипнах ръба на прага под задна дясна врата.... ми остана в ръцете, което ме навежда за удар и отстранен гаранционно...

В крайна сметка гледах два автомобила от многото предлагани, другите може да са ок...., хвърли им едно око :th_up

Успех в търсенето :th_up


Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на кола, Passat, ecofuel или не...

Мнениеот technopolis » Вто 07 авг 2018 14:12


Човека е написал,че бюджета му е 15к ти го гръмна с тия направо.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на кола, Passat, ecofuel или не...

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 07 авг 2018 14:43


Този от първата обява изглежда свеж, стига да няма уловки. Аз бих го разгледал. Метановите държат висока цена по принцип. В6 метанови срещам на суми 11-12к та този ми се струва ок, и не е от най-постните откъм екстри. Но все пак има какво да се иска, но според мен основните нужни неща си ги има.
Това с слагането на прупан бутан и аз съм си го разсъждавал, даже май тема имах пусната , но не мога да я намеря, в общи линии ще си пионер в тази манипулация и всички спънки ще ги минеш доста ударно докато всичко стане както трябва. Иначе и на мен ми звучеше гениално да разкарам метановите бутилки, да сложа газови на тяхно място , да си продам частите от метана на нуждаещи се а те рано или късно се търсят и са със страшни числа по представителствата. Бутилките се търсят , защото са доста по-леки от масовите метанови и т.н.


kaparo
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 06 авг 2018 10:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на кола, Passat, ecofuel или не...

Мнениеот kaparo » Сря 08 авг 2018 20:59


technopolis написа:Човека е написал,че бюджета му е 15к ти го гръмна с тия направо.


аватарът ти ми харесва :)


Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на кола, Passat, ecofuel или не...

Мнениеот technopolis » Чет 09 авг 2018 10:41


тя тази individul замина преди 2г :)
Вече съм и извън ваг ама си оставам фен :)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта