Ше го бъде ли в моя случай или да си ода нанекъде?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Ше го бъде ли в моя случай или да си ода нанекъде?

Мнениеот kn9453 » Съб 01 сеп 2018 21:09


silent написа:.....
Лошото на бългaрина са му комплексите те го дърпат надолу и бутат встрани от рационалното и практичното.

Подкрепям напълно!
Чисто нова "Гранта" 10к лв. но ние се напъваваме за тези пари да купим "1/2 милионник"
Щото не е .... Лада.




Хачо Стоев
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 20 фев 2018 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Ше го бъде ли в моя случай или да си ода нанекъде?

Мнениеот Хачо Стоев » Нед 02 сеп 2018 16:21


ma_in написа:Това което мога да ти препоръчам е да не се оглеждаш по тази генерация на пасат. Да, има читави, малко карани (предполагам не дизели). Влад има такъв, всеки път като мина пред тях и ми текат лигите. Но... всичките ми близки познати които са имали, било бензин или дизел са спяли по сервизите. Моят случай даже е по-страшен, но това e друга тема. Никога тая кола не може да е напълно оправена, винаги нещо седи счупено, италянка съм имал, ама такова трошливо чудовище не бях виждал. И още по-големия проблем е, че като цени поддържаш А6.
Съвета ми е да си вземеш нисък клас автомобил с макс екстри. Това от което ще се лишиш ще е шумоизолация и ще подрънква на пластмаска, но мисля че си свикнал от опелите.
Ще изредя автомобили на познати, които са истински доволни от избора си и не мислят да се разделят с колите си.
-Шкода Октавия 1 и 2
-Голф 4
-Пежо 307 SW
-Форд фокус (2006-7 нагоре)
-Ауди А6 Ц5 - като тук смятам че е късметлийски екземпляр
-Ходна акорд, сивик
-Тойота авенсис
Друго до което достигнах като извод е, че е по-добре да се дадат първоначално по-големи пари за нещо, което е безпроблемно и ремонтирано педантично, отколкото да се нашиеш на нещо евтино с проблеми, защото винаги после започват да излизат или да се чупят неща, които не са сервизирани на време или са занемарени.


Тойота Авенсис и Хонда акорд са от класа на пасат, не на голф 4, октавия или Пежо 307


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Ше го бъде ли в моя случай или да си ода нанекъде?

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 02 сеп 2018 19:45


И на JTD и на мулти джета са им скъпи обслужванията, особено ако вземем постоянно късащите се вериги на мулти джет. По ме мнение 1.9 помпа дюза на пасат 5.5 идва доста муден и слабичък. По добре наистина пасат 5.5 с 1.8Т


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Ше го бъде ли в моя случай или да си ода нанекъде?

Мнениеот Lupender » Нед 02 сеп 2018 20:11


На мултиджета обслужването е както следва - ангренажен ремък - 76 лв. (Континентал), пистов ремък - 23 лв. обтяжна ролка 97 лв. (Гейтс), паразитните са от 16-17 до 23-25 лв. Водна помпа не се сменя докато не потече защото после почва да се сменя всеки път (оригиналните карат много). С верига е единствено 1.3 мултиджета. Турбини не "хвърля", ЕГР-а се затапва, свалят се вихровите клапи, по желание ремап (носи доста със сток карантии и дюзи - до поносимост на съединителя) и ГАЗ. Обслужването на мотора може да финишира между 350 до 400 лева. Аз лично не барам ролки докато не дадат признак. Имам повече от 300 хиляди на различни JTD-та, като само с едно съм навъртял повече от 180 хиляди. Махо със съединител оригинални на ЛУК струват ~800 лева за 1.9 и до 1000 за 2.4 (+/- 50-60 лева).


Потребителски аватар
vynsente
Мнения: 33
Регистриран на: Пон 08 юни 2009 20:50
Автомобил: EXELERO
Двигател: V12 twin turbo
Местоположение: Nature
Контакти:

Re: Ше го бъде ли в моя случай или да си ода нанекъде?

Мнениеот vynsente » Чет 06 сеп 2018 8:30


silent написа:Ако ще я караш повече градско си я избери не чак толкова голяма за няколко пъти почивки в годината и в Поло ще се събереш.

Правилно мнение си изказал за комплексите и т.н., но тук за полото няма да се съглася - за момента багажа ми е толкова колкото може да събере Вектра Ц комби с пуснати седалки и почти до таван. Няма как това да стане тоя номер в малки коли, в никакъв случай. Иначе карането е ясно, че повече ще е градско, но не и вътре в самият град, а по периферията му.
Има място за паркиране навсякъде където ходя/живея/минавам и върша работа - така, че габаритите не ме пристесняват.

Lupender написа:Преди 3 години бях пред същата дилема за комби, но без претенциите да е огромно. Трябваше ми относително евтин за поддръжка, икономичен и практичен автомобил, леко по-височък и... купих Астра Н. .
междругото ЗАПОЧНАХ и тия Астри да гледам, но май ми малеят доста. Или просто си въобразявам?!

П.С. От споменатите пасати в 1вият ми пост, гледах само този който ми е градски и нещо не останах много впечатлен... :rolleyes


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Ше го бъде ли в моя случай или да си ода нанекъде?

Мнениеот Mishonti » Чет 06 сеп 2018 12:16


Астрата е доста тясна и дървена. Така че не е колата за теб, още повече щом не те притесняват габаритите.
Някои от Пасатите вече ги няма, явно са продадени. А от останалите активни обяви нито един не ми хваща окото.


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Ше го бъде ли в моя случай или да си ода нанекъде?

Мнениеот kn9453 » Чет 06 сеп 2018 20:14


за момента багажа ми е толкова колкото може да събере Вектра Ц комби с пуснати седалки и почти до таван.


какво толкоз карате??? за Вас трябва бус!


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Ше го бъде ли в моя случай или да си ода нанекъде?

Мнениеот ivuchev » Чет 06 сеп 2018 21:00


Чета тука как спорите кое комби е ро голямо или кое по надеждно. Да ви кажа всичките са ужаснж малки ,тесни и дълги параходи. Земи си един шаран след 2004 г 1.8 т с една газ и че илядиш. (Само дето малко може да надхвърлиш бюджета или другия варияянт е от 2001 до 2004 г.)Евтин за поддръжка ,истински ГОУЕМ , супер комфортен с 6 ст. Механична ск. Кутия, парктроник и от пред и от зад ( За тая коола си требе) автопилот , подгрев на предно стъкло и други глезотийки .Вече 2 ра година нищо ...пу пу . Да сте живи и здрави. А и една дума за дизелите . Трошляци


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот silent » Чет 06 сеп 2018 21:32


И Шарана е малък...направо рейс Чавдар все ще има някой изостанал някъде...


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Ше го бъде ли в моя случай или да си ода нанекъде?

Мнениеот Mishonti » Пет 07 сеп 2018 8:09


Едни и същи хейтъри във всяка тема. И само спам, спам и нищо повече.
Някои хора имат живот извън форумите, и представете си имат нужда от багажник. Също и от комфорт при пътуване, не да се бутат вътре в купето, като седнат двама души отпред и да си кръстосват лактите от удобство и място.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ше го бъде ли в моя случай или да си ода нанекъде?

Мнениеот Vlad777 » Пет 07 сеп 2018 8:55


Брат ми си купи Passat B5.5 4motion преди няколко месеца.

Понеже кара мотор на писта и пътува по пистите с колата, багажи, гуми, стойки, екипировка, ремаркета и т.н. и взе да се замисля защо си е купил Passat, а не Sharan...


Потребителски аватар
vynsente
Мнения: 33
Регистриран на: Пон 08 юни 2009 20:50
Автомобил: EXELERO
Двигател: V12 twin turbo
Местоположение: Nature
Контакти:

Re: Ше го бъде ли в моя случай или да си ода нанекъде?

Мнениеот vynsente » Сря 19 сеп 2018 21:06


Пак ще се тормозим, значи....

@ivuchev ВАНОВЕ - Не, поне НЕ за сега! Или не съм дорасъл или все още не ме радват така вероятно може би както би трбвало?!

@kn9453 щИ дам само една малка примерна снимка за придобиване на лека представа Te Tук!

@Mishonti Доста си прав. Тия сравнително нови-остарели вече Астри верно доста дървени и малки, тЕсни. Абе НЕ сЪ моА тип. Доста ги поогледах, ама.... А имах УЖ некви надежди.

Продължавам да гледам и Орли Фектри Ц след фейслифтО, но избора е труден, а бройките малко. ''Новите вносове'' хич НЕ ми се нравят с тия изблизани и мазни екстерирори/интериори + ''ПЕРФЕКТНИТЕ'' мотори, ходови части, ''Качваш се и караш'', ''Топ състояние'' и т.н.

А дали някой нещо може да вметне за таз? Случайно да я знае/познава човека.... примерно?
VW Passat 1.9 TDI 101к.с. ръчка, 2005та, регистрирана
Vip обява нЕква, поснимана, поизлъскана, написано сериозно, доста е ''впечатляваща'' на 1во четене. ДАЛИ да ида да я занеса при САМО кажете кой СИЛЕН чиляк/сервиз от форумните тука да я огледат/чекнат момчаците Убаво и ако е ГУД да потеглям,а ?

Вече не се издържа без комбинизон... :no Хубаи места и пътища ме чакат!
Изображение


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Ше го бъде ли в моя случай или да си ода нанекъде?

Мнениеот Mishonti » Сря 19 сеп 2018 22:04


Тоя Пасат, поне от снимките, изглежда доста свеж. Струва ми се само сякаш седалките са допълнително претапицирани с кожа. Аз на твое място бих отишъл да го видя.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Ше го бъде ли в моя случай или да си ода нанекъде?

Мнениеот ivuchev » Чет 20 сеп 2018 0:35


Тия км. Ако са реални нека ме заплюе некой.
Седалките не са претапицирани , така ти се струва защото доста са ги умачкали от седене.
Ти си си навил на масрафа да е дизел и твае. Тре да ти кажа че за градско на къси разтояния ще се сетиш за мене , еле па зимата.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ше го бъде ли в моя случай или да си ода нанекъде?

Мнениеот Pichaga » Чет 20 сеп 2018 17:38


не познавам човека, но ми се струва, че това е ЕКО в Своге. Пък и колата е \Со, та се връзва....
изглежда свежа
км няма как да са под 300 000, ноооо



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта