Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот toraborat » Чет 06 сеп 2018 9:56


Градско ли се ползват предимно, тип баничарка?




Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот Karaboev » Чет 06 сеп 2018 10:04


Колега w_smith за 19ти път повтарям затова е гаранцията за да се сменят про заводски дефект, тука говорим за кола на 10 13 години. Напълно нормално е от 1500 коли 8 10 да приявят дефект макар и да се сменя понякога целия мотор. Затова е тази гаранция от 5 или 7 години. След това е почти нищожно да се проверят подобни дефекти, разбира се пак се сменят вериги все пак това си е част от обслужването


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот silent » Чет 06 сеп 2018 14:51


w_smith написа:
Karaboev написа:Ами те и при мен чисто нови имат ремонти колега недей ще се задавя че ми става смешно като чета глупости. Естествено че ще има ремонти сваляли сме раздатка на кола на 20к км. Затова колега Петролхед хората са измислили гаранцията. А това ауди а6 да не е карано без да е отварян капака никога, като почнете като пише глупости наистина се забавлявам, до 150к км почти всички заводски дефекти се проявяват, после с навремено обслужване колата си изкарва до 500 700к км без да се бута мотора. Евентуални проблеми има с турбо и дюзи след 250 300 к км. Тия новите таралясници от ниския клас само могат да си мечтаят за тези км. Ауди А8 на 3 години ги прави тези 250к км само масло и т.н после карат хората без да изтива. Какво според теб ще се счупи като изключим окачването. Колега трябва да знаеш че премиум автомобила се прави много ама много по качествено от ниския клас като части и материали, просто като нов е струвал 180к € ако говорим за А8 това не са пари за ламарини само както е при ниския клас.

В фирмата където работя има 8 бр. А6 4G 3.0 Tdi. Всички, повтарям всички са със сменяни вериги по 2 (два) пъти преди да станат на 50 к км, а една със сменян двигател също преди този пробег. Колите са на оперативен лизинг в порше. Явно някой бърка, или ти или Порше изток.

А в моята фирма Дачийките си карат безпроблемно до 150х. само на обслужвания и смяна на чистачки...Баси да се чуди човек кои са премиум колите и кои са бюджетарките...В общи линии по мои наблюдения всички нови коли безпроблем си стигат 200те хиляди..и това за старите железни коли и новите калпави си е по-скоро мит...отколкото истина...просто новите коли са доста по-сложни и има повече неща които да им се развалят...


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот w_smith » Чет 06 сеп 2018 17:07


Ние имаме хюндаи и30ки за индианците, и те са така като дачиите.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот hooligan_sk » Чет 06 сеп 2018 19:42


А пък друг колега от форума, може да сподели опит със служебен флот от И30ки, които постоянно се чупят... ко праим. :gruebel


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот bmwww » Чет 06 сеп 2018 20:38


А обърнат волан на кола трябва ли да ходи на технотест ?


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: RE: Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот joro_kem » Чет 06 сеп 2018 21:26


bmwww написа:А обърнат волан на кола трябва ли да ходи на технотест ?
Нали не ти пречеше, щот си примерен щофьор? Кво стана отве
днАж?


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот bmwww » Чет 06 сеп 2018 21:29


Само питам . Все още не ми пречи . Интересно м ие законно как са нещата . Регистрирам я в КАТ с десен волан и я обръщам нелегално (тъпа идея) или ... ?


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот w_smith » Чет 06 сеп 2018 22:26


hooligan_sk написа:А пък друг колега от форума, може да сподели опит със служебен флот от И30ки, които постоянно се чупят... ко праим. :gruebel

Те и нашите започват лека полека да се чупят, но определено не са имали такива дефекти като А6ците. Мен ме впечатли, че при всичките А6ци се случи, до една. И въпреки това не твърдя, че и30 (ужасен кенеф) е по-кола защото се чупи по-малко :mrgreen .


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот Karaboev » Пет 07 сеп 2018 5:44


Колега как определяш че всички а6 ци са дефектни? Ако говорим за 3.0TDI новото поколение просто сервизния интервал за смяна на вериги е доста малък и както казват колегите от Дасауто просто превантивна мярка съобразена с предпосанията от производителя


Хачо Стоев
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 20 фев 2018 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот Хачо Стоев » Пет 07 сеп 2018 6:52


и това за старите железни коли и новите калпави си е по-скоро мит...отколкото истина...просто новите коли са доста по-сложни и има повече неща които да им се развалят...


Изобщо не е мит даже, а самата реалност! Новите коли не са по-сложни, /освен ако не са амфибии или хеликоптери/, а натъпкани с "екстри", които на 80-90% са ненужни, но конкуренцията на пазара го диктува! Кой от новите двигатели може да търпи до 3 основни ремонта? При сегашните технологии, не "железни", а вечни коли могат да се правят, но интересът е друг! Пък и когато видим някои от сегашните лъскави "премиуми" и "луксове" да се търкалят по 30-40 години, тогава можем да говорим за сравнение!


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот MMX » Пет 07 сеп 2018 10:00


bmwww написа:
MMX написа:
bmwww написа:и това за мен е колата на колите в смисъл това е колата в която намерих всичко което ми трябваше и се чувствах перфектно в нея ... Не ми пука ,че ще е с десен волан .

Егати съвършенството и екстрите, щом преглъщаш десен волан. Предпочитам Голф 2 отколкото мега лукс с десен.

Зависи . Аз спазвам отпаничетията и нямам никакви проблеми с десен волан или пък да изпреварвам на рискови места . Даже изобщо не изпреварвам на двулентов пъг,а на магистрала изобщо няма разлика кащъв е волана .

Лъжеш ли, не помниш ли или ползваш колата да пиеш кафе в квартала с пробег 3000км на година? Изобщо не изпреварвал на двулентов път. Защо ти е двигател 2.7/3.0 или Файтон, за да караш зад всеки камион докато завие някъде?

PS: Я кажи на колко си години, че може да се разсеят доста загадки. 23?


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот w_smith » Пет 07 сеп 2018 10:16


Karaboev написа:Колега как определяш че всички а6 ци са дефектни? Ако говорим за 3.0TDI новото поколение просто сервизния интервал за смяна на вериги е доста малък и както казват колегите от Дасауто просто превантивна мярка съобразена с предпосанията от производителя

Ми всичките осем, които се търкалят и имам впечатления от тях са така и не са по акция, а защото дрънчаха яко двигателите. Това имам предвид под всички. Едната кола беше под 30 к км. Явно е доста кратък пробега до подмяна на веригите.


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот bmwww » Пет 07 сеп 2018 15:52


MMX написа:
bmwww написа:
MMX написа:
bmwww написа:и това за мен е колата на колите в смисъл това е колата в която намерих всичко което ми трябваше и се чувствах перфектно в нея ... Не ми пука ,че ще е с десен волан .

Егати съвършенството и екстрите, щом преглъщаш десен волан. Предпочитам Голф 2 отколкото мега лукс с десен.

Зависи . Аз спазвам отпаничетията и нямам никакви проблеми с десен волан или пък да изпреварвам на рискови места . Даже изобщо не изпреварвам на двулентов пъг,а на магистрала изобщо няма разлика кащъв е волана .

Лъжеш ли, не помниш ли или ползваш колата да пиеш кафе в квартала с пробег 3000км на година? Изобщо не изпреварвал на двулентов път. Защо ти е двигател 2.7/3.0 или Файтон, за да караш зад всеки камион докато завие някъде?

PS: Я кажи на колко си години, че може да се разсеят доста загадки. 23?

Кво да лъжа бе човек . Не живея в БГ . Ако си бил в чужбина ще знаеш ,че там са само магистрали . Какво още не разбра ? Когато съм в БГ не изпреварвам никога на двупосочен път и да - карам зад камион в продължение на 35км и около 40 минути всеки път когато пътувам до София без значение 100 или 300 коня карам и така от 11 години и 600 000км стаж . На 29 съм и жив засега . Дали късмет или начина ми на каране не знам ама много и умреха между Мездра-Ботевград за това време откакто аз карам .


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот MMX » Пет 07 сеп 2018 16:52


Всичкото хубаво, не разбрах само къде се вписва влечението към VW Файтон с десен волан в тия виждания за живота. Някакво желание за изява и доказване?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта