Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот Karaboev » Сря 05 сеп 2018 14:14


hvp800 написа:Винаги съм се чудил как с пари за Дачия ( нова ) се гледат разни премиуми на незнайни километри .....

Ситроен за 10 бона , след 2 г ще се радваш да го дадеш за 5 , ама трудно ще намериш някой да ги даде!


Много лесно колега преди амнайси поста съм написал защо. Сега като си купи а6 за 10к после след 5 години ще го продаде за 8 или 7, а кирливата дачия незнайна дали след 5 години няма да я е изял червея няма да и вземе и 30% от стойността за това се казва премиум автомобил, а базов от всичко по левче, те и китайците имат чисто нови джипове по 26к що никой не ги копува? Тук не е само я купиш тая кола ами тряба да се мисли и за евентуални загуби




bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот bmwww » Сря 05 сеп 2018 14:31


Точно така стана със Сеата . Купих/внесох си го преди 7 години за 5 бона евро , сега ги гледам по 7 000 лева което е доста добре . Предната Ситроен Ксантия го взех за 2500 лв. и едвам се отървах от него за 400 лв .


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот bobocamaro » Сря 05 сеп 2018 14:36


Чисто нова тоалетна срещу премиум клас тоалетна от 2006-та, примерно.
http://usedfirst.com/cars/audi/a6/


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1630
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот MMX » Сря 05 сеп 2018 15:14


bmwww написа:и това за мен е колата на колите в смисъл това е колата в която намерих всичко което ми трябваше и се чувствах перфектно в нея ... Не ми пука ,че ще е с десен волан .

Егати съвършенството и екстрите, щом преглъщаш десен волан. Предпочитам Голф 2 отколкото мега лукс с десен.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот silent » Сря 05 сеп 2018 15:16


Искрено се забавлявам с подобни теми...хем боли хем сърби хем ми е убаво ама не съвсем кат се замисля....


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1630
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот MMX » Сря 05 сеп 2018 15:22


Вземи си Файтон да се изрежеш. Десен волан не те бърка, като слезеш отдясно ще мислят, че имаш и шофьор.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот Stivi » Сря 05 сеп 2018 16:01


Karaboev написа:Сега като си купи а6 за 10к после след 5 години ще го продаде за 8 или 7.... Тук не е само я купиш тая кола ами тряба да се мисли и за евентуални загуби

Пропуснал си петте бона дето ще ги дадеш за ремонти и обслужване през това време на евтината А6-ца /ако си късметлия,че може и повече да дойдат/ ,сприятеляването с една дузина майстори и моргаджии ,30% по-високия разход,треперенето дали няма да я думнат и други такива ! То не е само да го купиш тоя "премиум" требе и да се поддържа :mhihi


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот bmwww » Сря 05 сеп 2018 16:08


MMX написа:
bmwww написа:и това за мен е колата на колите в смисъл това е колата в която намерих всичко което ми трябваше и се чувствах перфектно в нея ... Не ми пука ,че ще е с десен волан .

Егати съвършенството и екстрите, щом преглъщаш десен волан. Предпочитам Голф 2 отколкото мега лукс с десен.

Зависи . Аз спазвам отпаничетията и нямам никакви проблеми с десен волан или пък да изпреварвам на рискови места . Даже изобщо не изпреварвам на двулентов пъг,а на магистрала изобщо няма разлика кащъв е волана .


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот Petrolhead » Сря 05 сеп 2018 17:17


ситроен Ц5 е колата на тоя форум явно. трагедия. вече втора тема излиза като топ предложение.


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот Karaboev » Сря 05 сеп 2018 17:21


Stivi написа:
Karaboev написа:Сега като си купи а6 за 10к после след 5 години ще го продаде за 8 или 7.... Тук не е само я купиш тая кола ами тряба да се мисли и за евентуални загуби

Пропуснал си петте бона дето ще ги дадеш за ремонти и обслужване през това време на евтината А6-ца /ако си късметлия,че може и повече да дойдат/ ,сприятеляването с една дузина майстори и моргаджии ,30% по-високия разход,треперенето дали няма да я думнат и други такива ! То не е само да го купиш тоя "премиум" требе и да се поддържа :mhihi

Колега няма да ти казвам колко премиум коли са минали през мен, както казах и в момента търся w221 s320ка, но кола се копува когато има не когато ти трябва. Никога ама никога не съм правил ремонти по моите по простата причина; при покупка съм винаги с диагностика, проверявам корекций на дюзи, после маговика(ако е ръчка), следва скоростната кутия спира се под наклон на D да се провери хидрото. Ходова част се чува, ако има нещо се пазарим. Проверявам рейката при изкючен двигател за чукания при завиване. След това се гледат км. Проверявам колко пъти се е регенерирал DPF и има и други тънкости които се гледат. Разбира се само и единствено през живота си съм карал дизел. Та досега не сум имал проблеми какви 5 какви 5000 лева те гонят. Имаш едни 1000 за абсолютно всички масла и регистрации и край по въпроса


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот Petrolhead » Сря 05 сеп 2018 17:25


ето от такива стопани не купувам кола никога.

при мен чисто нови коли за година-две имат по няколко ремонта, какво да говорим за злоупотребявани автомобили на 10-15 години


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот Lupender » Сря 05 сеп 2018 18:51


...и аз взех да се вълнувам от тоя Ситроен С5... даже досега разглеждах обяви, ама не знам какъв му е cut-off-а...
Някой запознат да каже.


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот Karaboev » Сря 05 сеп 2018 18:56


Ами те и при мен чисто нови имат ремонти колега недей ще се задавя че ми става смешно като чета глупости. Естествено че ще има ремонти сваляли сме раздатка на кола на 20к км. Затова колега Петролхед хората са измислили гаранцията. А това ауди а6 да не е карано без да е отварян капака никога, като почнете като пише глупости наистина се забавлявам, до 150к км почти всички заводски дефекти се проявяват, после с навремено обслужване колата си изкарва до 500 700к км без да се бута мотора. Евентуални проблеми има с турбо и дюзи след 250 300 к км. Тия новите таралясници от ниския клас само могат да си мечтаят за тези км. Ауди А8 на 3 години ги прави тези 250к км само масло и т.н после карат хората без да изтива. Какво според теб ще се счупи като изключим окачването. Колега трябва да знаеш че премиум автомобила се прави много ама много по качествено от ниския клас като части и материали, просто като нов е струвал 180к € ако говорим за А8 това не са пари за ламарини само както е при ниския клас.


Хачо Стоев
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 20 фев 2018 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот Хачо Стоев » Сря 05 сеп 2018 19:10


Всичко вече се прави за бог да прости, производителите нямат полза от дълготрайни возила! Вероятно по-скъпите модели са с една идея по-добре направени, но само толкова, всичко е под ножа на "планираното остаряване"! По-скъпото на моделите идва от повечето екстри най-вече, отколкото от някакво повишено качество.


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот Karaboev » Сря 05 сеп 2018 19:18


Хачо Стоев написа:Всичко вече се прави за бог да прости, производителите нямат полза от дълготрайни возила! Вероятно по-скъпите модели са с една идея по-добре направени, но само толкова, всичко е под ножа на "планираното остаряване"!

Точно така колега. Скоро няма да изкарват и 10 години, страшни боклуци са нищо че работя в Кия мога да кажа и за Wv същото, карам Тойота основно но и те имат големи ядове сега отзовават сервизно 500к автомобила заради проблем в инсталацията. Като гледам само ходавата част на новите коли и ми се доплаква правени са от капачки за буркани омния 2ра ръка. Незнам нямам думи, затпва и винаги ще застана за премиум класа, защото там освен ламарини хората са вложили и много много мозък. Повечето дефекти вече са отстранени от предните собственици и с подходяща диагностика няма да имаш ядове. Как да го каза с други думи премиум автомобил не се чупи от днес за утре когато основните неща са добре се купува смело, но пак повтарям всичко се чупи всичко се поправя.
П.С. Най много автомобили при мен пристигат на репатрат през първите си 3 години.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 122 госта