Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот Stivi » Сря 05 сеп 2018 19:39


Karaboev написа:Имаш едни 1000 за абсолютно всички масла и регистрации и край по въпроса

Да,и за тези 10 000лв ще ти я дадат с два комплекта перфектни гуми ! Ще е с някакви тарлъци колкото да има гуми ,а те премиумите с тия 18"..... комплекта почва от 1000лв ,ама кой е луд да купува нови,като има "перфектни" трета ръка по 60лв а пък китайките за по 100лв са направо върха на сладоледа :banghead А пък всичките 3.0 TDI дето е пълно с тях са със сменени вериги преди 1000км и няма да ги пипаш докато караш....все пак кой в България продава колата без да е ремонтирал всичко проблемно,и да я е обслужил с най-качествени консумативи,даже и с пълен резервоар задължително :mhihi
Karaboev написа:Никога ама никога не съм правил ремонти по моите по простата причина; при покупка съм винаги с диагностика.....

Напускай работа и почвай да прибираш кинти от услугата " Диагностика преди покупка" ,ако си такъв магьосник какъвто се изкарваш ти гарантирам денонощна заетост и минимум 10 000лв на месец !




Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот Karaboev » Сря 05 сеп 2018 19:47


[/quote]
Напускай работа и почвай да прибираш кинти от услугата " Диагностика преди покупка" ,ако си такъв магьосник какъвто се изкарваш ти гарантирам денонощна заетост и минимум 10 000лв на месец ![/quote]

Ами нали точно това работя колега и ще от 1997 вече 21 години не знам вече какво е минало през ръцете ми, тука да не сме се събрали да си чешем езиците, всичко това го казвам от опит


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот bmwww » Сря 05 сеп 2018 20:17


Комшията ми се занимава с коли от 10 години и честно откакто започна да го прави аз лично не съм виждал да прави нещо различно от ВАГ и задължително дизел . Никога ама никога не е правил бензинови двигатели . То не беха изкочили биели през блока ,скъсани вериги,блокирали ролки и гарнитури на глави абе мани мани . Аз съм имал 4 коли нов внос през живота си и като цяло и никога на нито една от тях не съм сменял акумулатори,ролки и водна помпа . Затова и до ден днешен некой като каже ,че му е заминал акумулатора някак си ми става странно как па ще се прецака акумулатур ! Даже в момента на Сеат-а съм с Варта-та отпреди 7 години,а в Италия колко е стояла с тоя акумулатор колата не се знае ! Първата ми кола беше 13 години с акумулатура с който я купихме от Швейцария ! Мисълта ми е ,че некак си ми е писнало да гледам излъгани хора и ме е страх да бъда и аз излъгам . Да ида на сляпо да броя на некой 10-15 бона за А6 или каквото и да е и да се надявам ,че ще е здраво . По добре да си я намеря от 1ви собственик в чужбина със сервизна история и да платя 1/3та повече без значение каква марка е . Пуснах тема в Ситроен форума и там хората казаха ,че Ц5 е конкурентен клас с Пасат,А3 и А4 ! Така мче за сега съм в застой ! Трябва ми голяма кола с много екстри и живичка - 350нм са ми достатъчни , аз не съм от тия дето яхват бързите дизели и почват да те натискат отзад на магистралата .


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот DaDiablo » Сря 05 сеп 2018 20:55


C5 конкурентен с А3 и А4. Голяма кола ...
Повече никога не влизай във форума, където са ти го казали това.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 05 сеп 2018 21:08


bmwww написа:Комшията ми се занимава с коли от 10 години и честно откакто започна да го прави аз лично не съм виждал да прави нещо различно от ВАГ и задължително дизел . .

Ремонтира ли Рено!? Ами ситроен и пежо!? Като не ги работи щото не знае какво им е и как да го направи, прави това което умее. Ради френския у Монтана само с френски дизели се занимава, което не значи че от един майстор трябва генерални изводи да си правим


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот bmwww » Сря 05 сеп 2018 21:17


Правя изводи за двигателите , че като цяло дизелите в БГ се вкарват на по 500-600 000 км и им въртят километража .


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот vanesto » Сря 05 сеп 2018 21:22


Моят шурей работи в сервиз само за дизели, това не значи, че бензинките не се развалят. Напротив, знам няколко сервиза само за бензинки, просто хората се специализират в това, в което са добри. А това за акумулатора не знам какво искаш да кажеш. Просто сегашните ги правят така, че да изкарват макс 5-6г, не са като едно време. Какво общо има това с избора на автомобил, това е консуматив. Има дизели и на 150-200, просто трябва гледане и бъркане малко по-дълбоко в джоба, за което си струва.


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот bmwww » Сря 05 сеп 2018 21:26


Ами пробутват ти пълни боклуци с колата и като я вземеш имаш толкова много неща за сменяване ,че докато се усетиш си 2 бона вътре . Писах днес за една Е класа 2014 която м исе стори малко на нереална цена и продавача ми изпрати това . Струва ми се супер банална измама вие как мислите .

I'm currently on a business trip and I don't know if I'll be able to get home this week. I facing some financial problems, and for this reason the car must be sold before my arrival. In order to speed up the process, I've already placed the car in shipping company custody with the empowerment to handle this transaction in my behalf.
If we agree on this deal, I'm offering to deliver the car to your location with the possibility to conduct your own pre-acquisition inspection, before any money changes hands. Delivery takes approximately 1-3 working days, shipping and handling charges are included in the selling price.

I hope you will find this proposal satisfactory and look forward to explain in more detail the acquisition process.

Aко е измама каква ли е врътката ?


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот vanesto » Сря 05 сеп 2018 21:28


Не се занимавай с тези измамници.


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот bmwww » Сря 05 сеп 2018 21:30


И аз така мисля ! Мисля си даже да не съм хванал вирус нещо защото 2 дена преди това получих този имейл за моята кола която съм пуснал да продавам в БГ

Thanks for getting back to me... I'm Desmond Bernard Mark From Ireland. However, I'm Ready to Buy the Vehicle from you as I know a very Good Shipping Company from Dubai (Global Shipping Logistics) which I will be sending Down for the Car to be Picked up from your Address down to my Country here in Ireland... Please be aware that it not my first time buying some stuff like this in your country as I'm used of buying things in your country.

- Concerning changing of document to my personal name or signature signs shall be done by my shipping company.
- My Shipping Company will represent me by staying 1/2 days in your country to go to the Police Department and make sure all procedure is done accurately before picking up the Car from your Address.
-The Transportation Charges, Expenses and cost to pick up the Car from your Place Down to my address shall be responsible by me.

However, I could have come personally to inspect the Car my self but couldn't due to my job as I'm always busy and I hope the photos and condition described in the advert is exactly as it is in the website?... I hope I won't regret buying the Car? Please, I want to know the body condition of the Car and when last you serviced it... And Lastly what is the actual price you are willing to sell the Car for me?

Kindly take note that I can pay you in Euro currency to your PayPal Account(http://www.paypal.com) which is fast, safe and reliable way to receive Payment Instantly as I don't have access paying you via bank due to my current Job and for that reason have no time paying you via Bank but can pay you Instantly from my paypal account directly to your PayPal account which I hope you understand and I will also bear responsible/cover up 4% rate of PayPal Charges/Commision Fee which I will be including to your Payment.

Please Advise as Possible, DO YOU HAVE PAYPAL or BETTER SET UP ONE?


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4614
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот hvp800 » Сря 05 сеп 2018 21:47


Karaboev написа:
hvp800 написа:Винаги съм се чудил как с пари за Дачия ( нова ) се гледат разни премиуми на незнайни километри .....

Ситроен за 10 бона , след 2 г ще се радваш да го дадеш за 5 , ама трудно ще намериш някой да ги даде!


Много лесно колега преди амнайси поста съм написал защо. Сега като си купи а6 за 10к после след 5 години ще го продаде за 8 или 7, а кирливата дачия незнайна дали след 5 години няма да я е изял червея няма да и вземе и 30% от стойността за това се казва премиум автомобил, а базов от всичко по левче, те и китайците имат чисто нови джипове по 26к що никой не ги копува? Тук не е само я купиш тая кола ами тряба да се мисли и за евентуални загуби


Един въпрос - ако си броил 150-180 палки за кола , в какво състояние трябва да е същата , за да я дадеш за 10-15 ?
Или викаш , те на запад са с друго мислене , и парите ги мятат през терасите , досущ като наште баби !


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот silent » Сря 05 сеп 2018 22:25


Ти пък като не знаеш не се обаждай...разбира се че са обслужени ремонтирани и с пълен резервоар...даже като разберът че идат от Бълагария да ги вземат и два чифра нови гуми и слагат и ароматизатор и даже кило вурст за из път...Да не говоря че хич не се пазарят за цената направо 30% надолу...Слабост сме им на всички на запад едни такива вакли чернооки убави балканци...за тях е първа радост на такива хора да си дават колите...


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот toraborat » Сря 05 сеп 2018 22:31


Блъснати с изплатено каско и оправени... Сигурно не са вече 5 звезди по euroncap, ама до село и обратно и до гръцко стават :) Онези на Артур за колко да ги продават, 80 90 хилки


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот Mishonti » Чет 06 сеп 2018 7:40


Човече, най-добре си премести размислите и страстите в Ситроен форума. Няма смисъл да си взимаш А3 или А4 - Ц5 е в същия клас.
И изобщо не си купувай кола от България - много си прав, аз не съм се замислял наистина, че тук ги вкарват на 500-700хил км и им въртят километражите. Баси измамниците.
Също така не вярвай на хора, които ти казват, че им заминават акумулаторите - пълни измислици. Един акумулатор спокойно може да изкара 25-30 години.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дилема между ФВ,БМВ, и Ауди

Мнениеот w_smith » Чет 06 сеп 2018 9:28


Karaboev написа:Ами те и при мен чисто нови имат ремонти колега недей ще се задавя че ми става смешно като чета глупости. Естествено че ще има ремонти сваляли сме раздатка на кола на 20к км. Затова колега Петролхед хората са измислили гаранцията. А това ауди а6 да не е карано без да е отварян капака никога, като почнете като пише глупости наистина се забавлявам, до 150к км почти всички заводски дефекти се проявяват, после с навремено обслужване колата си изкарва до 500 700к км без да се бута мотора. Евентуални проблеми има с турбо и дюзи след 250 300 к км. Тия новите таралясници от ниския клас само могат да си мечтаят за тези км. Ауди А8 на 3 години ги прави тези 250к км само масло и т.н после карат хората без да изтива. Какво според теб ще се счупи като изключим окачването. Колега трябва да знаеш че премиум автомобила се прави много ама много по качествено от ниския клас като части и материали, просто като нов е струвал 180к € ако говорим за А8 това не са пари за ламарини само както е при ниския клас.

В фирмата където работя има 8 бр. А6 4G 3.0 Tdi. Всички, повтарям всички са със сменяни вериги по 2 (два) пъти преди да станат на 50 к км, а една със сменян двигател също преди този пробег. Колите са на оперативен лизинг в порше. Явно някой бърка, или ти или Порше изток.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 100 госта