Touran 1.9 или 2.0

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
SvetoslavDinkov
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 19 сеп 2018 21:06
Автомобил:
Двигател:

Touran 1.9 или 2.0

Мнениеот SvetoslavDinkov » Сря 19 сеп 2018 21:15


Добър вечер колеги мисля да закупя въпросната кола но незнам кои от двата двигателя е по сполучлив и какви са минусите им? До сега съм карал само бензин и искам да знам от към поддръжка много по скъпо ли е благодаря ви предварително ;)




Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Touran 1.9 или 2.0

Мнениеот ivuchev » Чет 20 сеп 2018 1:14


И защо искаш да ставаш дизелджия?
Турбо , дюзи, маховици, ГНП -та, ЕГР-ри, Филтър за твърди частици, дебитомери, забравям ли нещо ? Се убави работи.
На газ е по евтино, по непретенциозно , по тихо и да не забравяме първото. И да по скъпо е за поддръжка. Успех


Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: Touran 1.9 или 2.0

Мнениеот plamen-roni » Нед 23 сеп 2018 22:15


ivuchev написа:И защо искаш да ставаш дизелджия?
Турбо , дюзи, маховици, ГНП -та, ЕГР-ри, Филтър за твърди частици, дебитомери, забравям ли нещо ? Се убави работи.
На газ е по евтино, по непретенциозно , по тихо и да не забравяме първото. И да по скъпо е за поддръжка. Успех

А ти на 1.8 Т мотора , нямаш ли турбо,маховик , дюзи и други скъпи части


MMM1
Мнения: 176
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 20:43
Автомобил:
Двигател: Petrol

Re: Touran 1.9 или 2.0

Мнениеот MMM1 » Пон 24 сеп 2018 7:22


ivuchev написа: ... по тихо ...


И по топло. :cool
Напоследък има голям наплив от кандидат купувачи за двигателите с помпа дюза. Не съм гледал цените но да не са почнали да ги "подаряват".


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 1.9 или 2.0

Мнениеот Snuupy » Пон 24 сеп 2018 8:27


Или взимаш 1.9TDI или 2.0TDI след 2007-ма, има доста писано във форума за даденият мотор.

Иначе по оффтопика - всяка съвременна кола има турбо, двумасов маховик, инжектори, горивна помпа.... Трябва да караш някоя малолитражка без турбо, за да нямаш половината от скъпите части.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Touran 1.9 или 2.0

Мнениеот ivuchev » Вто 25 сеп 2018 0:37


plamen-roni написа:
ivuchev написа:И защо искаш да ставаш дизелджия?
Турбо , дюзи, маховици, ГНП -та, ЕГР-ри, Филтър за твърди частици, дебитомери, забравям ли нещо ? Се убави работи.
На газ е по евтино, по непретенциозно , по тихо и да не забравяме първото. И да по скъпо е за поддръжка. Успех

А ти на 1.8 Т мотора , нямаш ли турбо,маховик , дюзи и други скъпи части


имам турбо но не е с променлива геометрия и не карам с корабно гориво да фърга сажди и да цапа све . Дюзите не са толкова капризни като при дизела ( работят на много по ниско налягане ) и са в пъти по евтини , а и имам възможност за газ като алтернативно гориво . Единствено само дето има демпф. маховик но не се износва толкова бързо в сравнение на грубите , тежки вибриращи дизелови агрегати.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта