Honda CR-V или Nissan Qashqai

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот Petrolhead » Сря 10 окт 2018 8:38


същото е със всичко в България.
дребната далавера и търсенето на евтиното е национален спорт




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот group® » Сря 10 окт 2018 8:54


Тъп е този спор. И в двете тези има истина.
Просто вече колите са като телефоните - направени са да изкарат някоя годинка и край.
Както телефоните - вършат еднаква работа, но с различно усещане. И едно е да смениш дисплей на айфон, друго на Нокия 3310 :mhihi
Всекиму според нуждата и възможностите.

Колегата с Нисана - отскоро го имаш и дано ти служи вярно и безпроблемно. Разликата между сувчетата идва, когато се дрънкат по черен път - на едни влизаш в сервиза след всяко дрънкане по чукари, на други след няколко. :a045

П.с. аз се включих в темата основно заради първия коментар на автора, за системите 4х4 и идеята ми беше, че няма съществено значение в този клас и не би трябвало това да е водещото. Все пак тази на Кашкая е по-добра, за мен. ЦРВ имат някои проблеми в последните генерации, но пак мисля, че за разумно ползване няма да се усети разликата. Всичко друго е вкус, големина на гаража и т.н.

Едит: Петролхед, мислех да не се впускам в тези дискусии, но вече няколко такива мнения даваш... Просто приеми, че от времето на Голф Кънтри, Vw няма нито една корава машина 4х4. Просто няма! Не искат да имат. Няма и модел, който да държи такива цени в Сув категорията, както японски и дори американски. Бързо обезценяване, калпави, ограничени възможности, скъпи ремонти ... Дори Амарок е един посредствен пикап, но добра кола, подходяща за пикник със стил, но не и за работа ( каквато е идеята на пикап). Тъ пеосто приеми, че някои хора имат други нужди. И да - други финансии!


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот Petrolhead » Сря 10 окт 2018 9:00


кой пипкап е здрав и става за работа, повече от амарока?
няма как да не си похваля камиона, да знаеш

едит: говорим за пикапи продавани в България.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот group® » Сря 10 окт 2018 9:02


Всеки :mhihi :wink


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот inspektora » Сря 10 окт 2018 9:30


Колеги, моля да излезем от схемата "Голф нЕмаш ли, нищо нЕмаш". Темата е конкретно за двата модела, а не за качеството на СУВ-овете като цяло и още по-малко за Фолксваген. Както виждате, аз карам Фолксваген и съм доволен от него, карал съм и карам много други коли и имам глава на раменете си. Ще повторя, че неслучайно съм избрал тези два варианта и търся практическа информация за тях.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот forski » Сря 10 окт 2018 9:38


Конкретно, бих те посъветвал да си купиш една Хонда първа генерация, да я обуеш с подходящите гуми и да си я ползваш за ходене по язовирите!
А за нормални и удобни пътувания, да си ползваш Джетата. Не че и Хондата не става, но е зле обезшумена и при по-висока скорост започва да бучи неприятно в купето.


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот inspektora » Сря 10 окт 2018 11:04


Пак ще помоля да си спестите съветите как да си организирам живота. Имам нужда от мнения за конкретните автомобили.
Как да го кажа по-точно?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот stefan4o » Сря 10 окт 2018 11:34


Вземай, която ти е на сърце. Всеки си хвали неговото, така или иначе.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот silent » Пет 12 окт 2018 20:50


Амарока е с прилична проходимост и ако има хубави подходящи за офроуд гуми ще се опъне на доста офроуд величия.. проблема му е че е скъп за да се вкара ей тъй в калта както някоя уазка за хиляда лв или някоя гробница оборудвана за Офроуд...и предвид на това хората които могат да си го позволят го карат с нормални гуми по магистралите и шосетата и ако го изкарат извън пътя е нещо като нищо...което е рабираемо ... в случая за да не съм оф ще кажа че всеки един от двата джипа ще му свърши работа на колегата...но сув или джип за шосейно каране и офроуд дори и не чак толкова екстремен е невъзможна комбинация освен ако си караш гумите за офроуд и респективно за асвалт на багажника отгоре....да кажа все пак че карам джип(не сув) ежедневно по асвалт и няколкото опита за по-сериозен офроуд са приключвали с ....теглене на буксир...така че колегата е хубаво да премисли точно за какво му трябва струва ли си и т.н...и пък ако си мисли че толкова много знае та чак се сърди на различните от неговото менения ..за чий пита и иска мнения...


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот pe6kata » Съб 13 окт 2018 10:04


Ако ще е паркетен джип - аз лично бих си взел бмв х5 (х3). Нищо общо с изброените в темата, много класи над тях във всяко отношение.
Бях пред подобна дилема - исках джип за същите цели - язовири, не особен тежък офроуд. не исках да се разделям с никоя от колите си, не исках и паркетен джип, щото нито е джип като джип на черно, нито ще се държи като лека кола на асфалт. Взех си паджеро 2-ка ексийд изпълнението, сериозна машина, и съм много доволен, радва ме как се държи извън пътя.

по отношение на амарока - при положение, че има хайлукс и рейнджър...


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот Stivi » Съб 13 окт 2018 11:03


Колегата казва,че off-roada му ще се състои в ходенето до някой язовир за риба,където повечето хора стигат и с нормални коли,така че не знам защо изобщо се коментират коли подходящи за тежки терени icon_idea Така че абстрахирайте се от това, колко са добри предложените като ги вкараш в гората,и наблегнете на останалите качества-комфорт,разход,поддръжка и други такива,според мен точно това е целта на питането ! Аз лично ако съм пред този избор бих взел Нисан,а причините са: много по-масов модел /значи по-голям избор на екземпляр и части втора употреба ако се наложи/ ,по евтина поддръжка,по-ниска цена при еднакви критерии. Естествено, съгласен съм,че Хонда е по-класния автомобил /спомена се че даже не са в един сегмент/,но за мен приоритет е колата да не ми бърка в джоба,ако човек има други приоритети и парите не са най-важното ,предполагам извора ще е друг !


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот inspektora » Съб 13 окт 2018 13:11


Stivi написа:Колегата казва,че off-roada му ще се състои в ходенето до някой язовир за риба,където повечето хора стигат и с нормални коли,така че не знам защо изобщо се коментират коли подходящи за тежки терени icon_idea Така че абстрахирайте се от това, колко са добри предложените като ги вкараш в гората,и наблегнете на останалите качества-комфорт,разход,поддръжка и други такива,според мен точно това е целта на питането !

Точно! :th_up Благодаря колега! За моите нужди колата трябва да е пригодна за нормално универсално шофиране и същевременно да е по-висока, за да мога да минавам по тежките язовирски пътища, където и с лека кола се минава, стига да си я прежалил :mhihi. Понеже не съм прежалил Джетата, стигам само донякъде или просто не ходя на места, където ако можех, бих отишъл. Дори само предно предаване вероятно ще ми свърши работа, но все пак предпочитам да е 4х4. Като ще е гарга, да е рошава :cool
По принцип съм хвърлил око и на новите Кашкаи след 2014, 4х4, 1,6 дизел. 130 кс, но все още са мноого скъпи. Не е изключено да изчакам, така или иначе съм доволен от Джетата и не искам да я продавам засега, а да я запазя и да купя SUV не е вариант, защото три коли ми идват в повече за поддръжка.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот pe6kata » Нед 14 окт 2018 7:52


мисля, че не ме разбра. Говоря ти за промяна на концепцията! Аз също имам 3 коли, с които не мога да се разделя, както и да ида за риба с тях (особено двете), затова си взех 4-та, по-стара, но истинска джипка, съответно и не много скъпа. Кола за 15 бона не виждам как ще тръгнеш да я навираш и клони и трънаци (не говорим за кал до вратите.. тежки офроуди) Универсална кола мисля че няма, въпреки че това паджеро е най-универсалния автомобил, който съм имал досега (С ;лекота върви със максимално разрешената скорост на магистрала, в същото време стигам навсякъде, където съм искал, при това със завиден комфорт)

Търси си джип за риба специално, виж някоя запазена Витара например (очевидно дълга база за твоите нужди) от старите за 3-4 хил лв, има един много хубав мотор 1.6 97коня, с тънък масраф е, и си осигуряваш по възможно най-добрия начин риболовните мераци.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот group® » Нед 14 окт 2018 12:44


С новите цени на гражданските и планираните увеличения на данъците, спокойно една кола ще удря 1000лв. на година само за тези неща. 4 коли = 4к ... :rolleyes
Универсални машини има, но цените не се нравят на повечето хора. Във всяка кола/джип/паркетник/бус... има компромис с нещо, важното е да се знае какъв, колко и как , за да се прецени добре дали ни устройва.
Колкото по-малко са компромисите, толкова цената на вторичния пазар е по-висока. За нова - не винаги.

П.с. Авторът да има предвид, че темата освен полезна за него, трябва да бъде такава и за други пред подобрен избор. За повече технически детайли може да се потърси и в чуждоезичните ресурси - 'brand' 'model' 'engine' problems или review и излизат доста детайлна информация. Отделно при наличие на толкова онлайн магазини за авточасти влизаш и ровиш за двата автомобила - дискове, накладки, филтри, амортисьори, всякакви части по окачване и т.н. по-често сменяни неща. Записваш всички цени от сходни марки части и теглиш чертата. Така ще се ориентираш колко ще ти излиза поддръжката и дали има голяма разлика.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот Stivi » Нед 14 окт 2018 13:07


group® написа:Отделно при наличие на толкова онлайн магазини за авточасти влизаш и ровиш за двата автомобила - дискове, накладки, филтри, амортисьори, всякакви части по окачване и т.н. по-често сменяни неща. Записваш всички цени от сходни марки части и теглиш чертата. Така ще се ориентираш колко ще ти излиза поддръжката и дали има голяма разлика.

Това е все едно да провериш колко ще струват гумите за колата ти,отваряш нета и гледаш от от 90 до 190лв ....много точна представа добиваш :wink Сигурен съм, че съединител за Кашкай ще има от 300 до 800 /цените са измислени/ !



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта