Kia Optima внос от Корея - каква е уловката?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Kia Optima внос от Корея - каква е уловката?

Мнениеот plamikcho » Вто 16 окт 2018 20:16


Колеги, дали някой има информация относно този тип обяви? https://www.cars.bg/offer/c2585670
Според мен луксозна кола на малко км не може да бъде с тази цена. Каква може да бъде причината за тази цена?




Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Kia Optima внос от Корея - каква е уловката?

Мнениеот vanesto » Вто 16 окт 2018 20:29


Километрите не са реални, няма сервизна книжка. Пък и другите обяви са по 25-26000, така че не е толкова ниска цената. Лятото се бях загледал по една такава, много добре изглеждат.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Kia Optima внос от Корея - каква е уловката?

Мнениеот plamikcho » Вто 16 окт 2018 20:36


Друго нещо, което забелязах - пише САМО НА ГАЗ. Това означава ли, че колата изобщо не работи на бензин?


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Kia Optima внос от Корея - каква е уловката?

Мнениеот forski » Вто 16 окт 2018 20:55


ОФИЦИАЛЕН ВНОСИТЕЛ НА Т7 КОРЕЯ Гаранция 1г или 35000км от КарсБг11 ЕООД , сервиз , резервни части , възможност да вземете под наем такава кола и след това цената за наема ще се приспадне от цената на колата която ще купите ! Цените на колите започват от 26000лв до 30000лв . Ние сме официален представител на най-голямата фирма за коли втора употреба с гаранция в Корея Т7-Корея , може да внесем по поръчка кола от корейския ни партньор по ваш избор от сайта www. encarglobal. com , след като изберете кола или джип се плаща : Транспорт 900$ , ДДС 20% , Мито 10% , Технотест 960лв , Хомологация 150лв , Еко сертификат , протокол за идентичност , сертификат за произход , оригинални корейски документи за състоянието и произхода на колата и нашата търговска печалба 3000лв с ДДС . Ние получаваме всеки месец специално подбрани коли за нас на малко километри с гарантиран пробег и качество . Имаме налични коли минимум 4 автомобила и 1 джип за оглед моля обаждайте се предварително , събота и неделя само с предварителна уговорка с точен час . Внимание! ! ! Когато купувате такава кола винаги изисквайте да има конкретна гаранция за техническото и състояние и къде точно ще се поддържа , всички горе описани документи в противен случай колата може да не ви я регистрират в КАТ ако ви представят само бели листове на който пише сертификат то колата е била бракувана за скраб но в България все още по втория начин ги регистрират за това внимавайте какво си купувате , защото има опити за измама който ни копират ! Предлагаме и собствен лизинг с 30% първоначална вноска , срок на лизинга до 72 месеца с 18% годишно оскъпяване , правим лизинг и на хора и фирми с влошена кредитна история в Ц. К. Р оскъпяване 18% годишно само срещу лична карта и шофьорска книжка без доказване на доходи одобрение до 24 часа. пристигането му безплатна регистрация в КАТ /без ЕКО Таксата /. За подробна информация и технически данни за колите на газ течна фаза разгледайте сайта ни www. carsbul. com или се обадете ! Основна Техническа информация : Обем на бутилката 85 литра , Разход на гориво 8, 5л/100км извън градско : 11/100км градско и 9, 5/100 смесен разход . Изключително евтина поддръжка с оригинални части и специализиран труд във фирмения ни сервиз. НАЛИЧНИ 3 автомобила цената е една и съща и за 3 те ! Информация за цени за авто части : Резервни части и поддръжка на Киа и Хюндай на газа течна фаза внос от Корея .
Най - страшното според повечето не запознати хора с горивната система на колата е помпата за течната фаза газ, дюзи , горивни филтри , компютър .
Цени за поддръжка на горивната система на газ течна фаза : За клиенти закупили кола от КарсБГ или Алфа Груп ОТСТЪПКА ДО 40% от тук посочените цени ! ! !
Помпа 990лв с ДДС , Дюзи 190лв с ДДС броя , Горивни филтри 200лв с ДДС броя . Компютър 1500лв. До сега сме продали 280 автомобила , от 2014г. до сега и нямаме нито една продадена дюза , помпа или компютър !
КОНСУМАТИВИ : Отново искам да подчертая , че за нашите клиенти отстъпката е до 40% ! ! ! Накладки предни 120лв с ДДС , Накладки задни 90лв. с ДДС , Предни дискове 280лв. комплекта , задни дискове 220лв с ДДС , шарнири 70лв. с ДДС , Биалетки 120лв. с ДДС , Комплект оригинално масло за двигателя за коли на газ течна фаза , въздушен филтър , маслен филтър , филтър на купето - 350лв.
Оценка на състоянието на колата и компютърна диагностика 150 лв.
Преинсталиране на софтуер 900лв .
Преинсталиране на софтуер и промяна на навигацията от корейски на друг език и инсталиране на карти на Европа и препрограмиране на ГПС от Корея на Европейски спътник 900лв. с ДДС
Подчертавам , че всички клиенти закупили коли от КарсБГ или Алфа Груп ползват до 40% отстъпка на резервните части ! ! !


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Kia Optima внос от Корея - каква е уловката?

Мнениеот plamikcho » Вто 16 окт 2018 21:04


Благодаря за копирането, но вече съм чел това. Тъй като публикуваната информация ми изглежда съмнителна, реших да попитам тук дали някой знае нещо повече, евентуално личен опит с такъв автомобил.


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Kia Optima внос от Корея - каква е уловката?

Мнениеот Pagemakerboy » Вто 16 окт 2018 22:22


И аз ги заглеждах по едно време, но много съмнителни ми се струват. Иначе с кеф да се метне човек на една такава.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Kia Optima внос от Корея - каква е уловката?

Мнениеот toraborat » Сря 17 окт 2018 6:23


Помпата за течна фаза четох че не и понася нашата газ... Иначе бих се метнал, до колкото знам изобщо нямат бензинов резервоар.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Kia Optima внос от Корея - каква е уловката?

Мнениеот vanesto » Сря 17 окт 2018 6:47


Има една обява за дизелова, мисля, че е по-добър вариант.


bongoo
Мнения: 151
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: Kia Optima внос от Корея - каква е уловката?

Мнениеот bongoo » Сря 17 окт 2018 8:38


Разглеждал съм ги.Интериора е съмнително износен за тези километри.Преди 4-5г.посещавах автосалон на KIA в провинцията, тъй като ми обслужваха личната кола KIA CEED.Докато чаках разглеждах нова Оптима и се заговорихме с един от търговските представители относно Оптимата.Сподели отлични впечатления, НО стана дума, че е бил на тест и на "новия" тогава Пасат Б7.С нежелание промърмори, че има още много какво да се желае от Оптимата, за да се конкурира с Пасата.Според мен качеството на материалите в купето на бройките от първите години е зле.Следи от износен салон на кола на 60хил.км навежда на мисълта или за манипулирани километри или за много ниско качество.Отделно от това в повечето модели, които се предлагат липсват или кожен волан(някакъв полиуретан) или са с климатик и с обикновенна медия, но пък с кожен салон,подгрев на всички седалки,панорамен покрив....Абе старнни за мен комбинации.Лично на мен външно мнооого ми харесва.Багажника е доста опоскан откъм размер с тази бутилка и не е опция за семейства с деца.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Kia Optima внос от Корея - каква е уловката?

Мнениеот batVenci » Сря 17 окт 2018 9:30


bongoo написа:Лично на мен външно мнооого ми харесва.

Нормално, дизайна го прави Петер Шрайер...


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Kia Optima внос от Корея - каква е уловката?

Мнениеот Stivi » Сря 17 окт 2018 9:42


plamikcho написа:Друго нещо, което забелязах - пише САМО НА ГАЗ. Това означава ли, че колата изобщо не работи на бензин?

Точно това значи,и затова цените са по-ниски !


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Kia Optima внос от Корея - каква е уловката?

Мнениеот w_smith » Сря 17 окт 2018 13:15


Салона е от най-долна еко кожа, а волана е гумен. Освен това за този модел едрогабаритни части няма. Мой колега си внесе такава от Корея. Удари я и три месеца чака внос на броня, решетка и фарове. Наистина няма бензинов резервоар.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Kia Optima внос от Корея - каква е уловката?

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 17 окт 2018 13:27


Мераклиите да закупят такава кола ги съветвам да направят една разходка до представителството на изхода на София към Бургас и да попитам конкретната рама автомобил с какви условия се поддържа и как стои въпроса с поръчката на части.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Kia Optima внос от Корея - каква е уловката?

Мнениеот VWGT » Сря 17 окт 2018 13:27


Преди една година ги гледах в един сайт, с директен внос и регистрация цената на такaва 4-5 годишна кола идваше малко над 10 000 лева у нас ... 15к макс да беше.
Колите са само на газ, да. Има няколко фирми, които се занимават само с такъв внос. Едните точно имаха газ сервизи (може да са тези).
Според мен обявата си е истинска.
Отказах се от покупката тогава най-вече заради вътрешния дизайн, просто като седна в това купе и главата почва да ме боли. От вън са ОК, но аз я карам от вътре.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Kia Optima внос от Корея - каква е уловката?

Мнениеот plamikcho » Сря 17 окт 2018 20:39


Благодаря на всички, които се включиха. Общо взето съмненията ми се потвърдиха, и нови неща научих. Имам някакъв опит с Киа, едната ми кола е сеед. Ползвал съм официалния сервиз и за частите наистина се чака (някои ги имат все пак). Това, което ме привлича е, че този модел оптима е слабо разпространен, интереса към него е малък, съответно цената е по-ниска за доста комфортен автомобил. Също така и се очаква да се краде по-рядко. Ако намеря време, ще огледам някоя от тези и ще споделя тук.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта