Какъв автомобил да избера?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Какъв автомобил да избера?

Мнениеот Stoyanov_Vw » Сря 07 ное 2018 19:46


Здравейте, колеги. Все по-често започнах да се замислям за смяна на сегашния ми автомобил (golf mk4 AHF). Успоредно с тези мисли се прокрадва и въпросът "Добре, а какво да взема?". Колебанието ми идва най-вече от новоприетия закон за изчисляването на данъците за 2019 година. Следователно, зада не плащам някакви космически суми новият автмобил трябва да е след 2004 година или категория евро 4. Освен данъците обаче и застраховките се увеличават постоянно. Би ли било добро решение малолитражен мотор? Не съм сигурен до каква степен влияние оказва и кубатурата на мотора, за това и питам. До сега съм притежавал само дизелов автомобил, така че един бензинов би било нещо ново за мен и не съм наясно как стоят нещата там. Като цяло бих желал да събера повече мнения, съвети или насоки за една бъдеща покупка и съпровождащата я поддръжка. Бюджетът би бил в рамките на 6-7000лв.

Не бързам със смяната на автомобила, така че бих изчакал да събера повече мнения, да разгледам пазара и както се вика да не се хвърлям на първата кола, която срещна. Надявам се да се получи добра дискусия и предварително благодаря на отзовалите се.




Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какъв автомобил да избера?

Мнениеот megatone » Сря 07 ное 2018 20:33


А какво всъщност търсиш? Доволен ли си от сегашния и защо искаш да го сменяш? Няма как да се отговори, без да се знаят нуждите ти. А това с данъците и застраховките още е пълна каша и никой не знае колко ще плаща догодина и защо.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какъв автомобил да избера?

Мнениеот Stivi » Сря 07 ное 2018 21:02


Да си избираш кола на старо и да слагаш данъчната политика в България като фактор при избора....не е най-правилното решение icon_idea За да спестиш някакви смешни пари /сравнени със всички останали разходи по една кола/ ще си ограничаваш избора с конкретни изисквания :thumb_down То и без това няма читави,а ти искаш и да е "екологична" :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Какъв автомобил да избера?

Мнениеот Stoyanov_Vw » Чет 08 ное 2018 20:02


Насочил съм се към по-нова кола, седан. Голфчето го имам 4 години и вече ми се иска промяна. Доста ремонти е претърпял през годините, къде сериозни, къде не чак толкова. По принцип съм от хората, които знаят ли че нещо не им е наред по колата задължително трябва да го поправят без компромиси. Включвам бъдещи данъци и застраховки в сметките, зада ги имам впредвид, но те не са основен фактор за смяната на сегашния ми автомобил. Просто опитвам да се съобразя и с тях до колкото е възможно.


georgi_1986
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 25 авг 2009 18:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв автомобил да избера?

Мнениеот georgi_1986 » Чет 08 ное 2018 21:05


kia ceed 1.4



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта