Помощ за избора на семейно комби до 12000 лева

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Помощ за избора на семейно комби до 12000 лева

Мнениеот stefan4o » Пет 16 ное 2018 9:00


vinixxx написа:ей го е
що викате че няма?
https://www.cars.bg/offer/c2766011
става и на газчица и не е мн скъпа потдръжката

ей го и куатрото

https://www.cars.bg/offer/c2675244

ако нещеш алди-отиваме на субару
4х4 газ комби,165 коня,2007

https://www.cars.bg/offer/c2831464

Това Ауди не са ли му много 12 бона, които искат за него? Все пак е 2005-та...




Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: Помощ за избора на семейно комби до 12000 лева

Мнениеот katmai » Пет 16 ное 2018 9:21


Mishonti написа:Аз реално не виждам предимства на комбито пред седана, винаги съм се чудил защо толкова се търсят за семейни.
Помисли си добре все пак, ако накрая си направил компромис с 5-6 неща от зададените ти критерии.... и то от основните неща, какво ти остава от желанията?


Аз преди карах Б5 седан, сега съм с Б7 комби. Действително и на седана бажагника ми стигаше дори с резервната гума вътре(с едно дете).
Има случаи обаче, в които комбито си казва силата и това е при обемисти предмети. Всъщност единствения случай в който съм искал комби беше като купих една фурна за вграждане и не се събра в седана. Като цяло комбито е по-лесно за товарене и ако се налупка до тавана ще събере осезаемо повече неща. Реално ако се помъкнат някакви играчки на детето тип колела, пласмасови багерчета(големи) и сте с две деца, то 100% комбито ще е единствения вариант. Всичко опира до това, колко покъщнина мислиш да потътриш.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ за избора на семейно комби до 12000 лева

Мнениеот VWGT » Пет 16 ное 2018 10:22


Като си с деца, комбито няма аналог. Всичко друго е компромис.
Сега по темата към автора: Ако основният ти критерий е мощност (гледам, че основно по това се заглеждаш) и 4х4, има голям избор от екозтични коли.

Този крайслер, който пусна ми харесва, но никога не бих си го купил по ред причини, които може да са си само мой. Ако теб не те притеснява обслужването му, евентуални ремонти (в това число да си без кола докато чакаш части), и голямата обезценка при последваща препродажба ... го вземи. На външен вид е симпатичен.

Тъй като съм се "наигравал" с екзотична кола, урока, който научих е, че екзотичните (в това число влизат всички рядко срещани у нас марки и МОДЕЛИ) коли са евтини за закупуване, скъпи за поддържане и ужасно евтини при последваща продажба (ако не разполагаш с 2 години да чакаш точния купувач). Така че парите, които ще спестиш от евентуално обслужване, после ще отидат в обезценката на колата. Не знам по колко км минаваш, но в общия случай само обезценката на такава кола ще ти компенсира разхода на бензин при една по-често срещана кола без газова за времето на експлоатация от теб.
Не ги отписвам, но аз специално бих си купил екзотична кола за допълнителна кола, но не и за основна.

Ако идеята е да си начешеш крастата, скачай, но недей да ги мислиш толкова парите, ще си развалиш удоволствието :)


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Помощ за избора на семейно комби до 12000 лева

Мнениеот Mishonti » Пет 16 ное 2018 12:43


katmai написа:
Mishonti написа:Аз реално не виждам предимства на комбито пред седана, винаги съм се чудил защо толкова се търсят за семейни.
Помисли си добре все пак, ако накрая си направил компромис с 5-6 неща от зададените ти критерии.... и то от основните неща, какво ти остава от желанията?


Аз преди карах Б5 седан, сега съм с Б7 комби. Действително и на седана бажагника ми стигаше дори с резервната гума вътре(с едно дете).
Има случаи обаче, в които комбито си казва силата и това е при обемисти предмети. Всъщност единствения случай в който съм искал комби беше като купих една фурна за вграждане и не се събра в седана. Като цяло комбито е по-лесно за товарене и ако се налупка до тавана ще събере осезаемо повече неща. Реално ако се помъкнат някакви играчки на детето тип колела, пласмасови багерчета(големи) и сте с две деца, то 100% комбито ще е единствения вариант. Всичко опира до това, колко покъщнина мислиш да потътриш.


Реално откакто съм с детето, съм имал само 1 комби и другото седани. А и няколко странни хетчбега (за Вектра Ц CC говоря). Честно казано така и не видях предимството на комбито, а и най-вече - не виждам минуса на седана. Единствено във Вектрата не можех нищо да събирам, има отвратителен багажник.
Това лято последно на Тасос бяхме 1 седмица с ЦЛКто, с 2 тона багаж (жената взима като за последно), тротинетката на малкия, гърнето му и още куп неща, събраха се в багажника без проблем. Колелото му, камионите и багерите като ходим на разходка също си влизат без проблем.
Ако ми трябва да мъкна нещо огромно имам приятели с пикапи/бусове, леката кола не е за това.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ за избора на семейно комби до 12000 лева

Мнениеот VWGT » Пет 16 ное 2018 12:57


аз разкарвам много често колела, тротинетки и подобни неща ... без комби просто не става. Ски багажник не съм ползвал от двойката насам.
Ако ти трябва да метнеш нещо на тавана багажниците са евтини и универсални. Просто за багаж си е без алтернтива.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Помощ за избора на семейно комби до 12000 лева

Мнениеот Mishonti » Пет 16 ное 2018 13:04


Разбирам те, аз говоря за същото - багажи, тротинетки, колела - всичкото влиза в седана. Дори с Джетата едно време мъкнех и кошарата щото беше сгъваема в едно като сак ставаше.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Помощ за избора на семейно комби до 12000 лева

Мнениеот Iezekil » Пет 16 ное 2018 13:11


Ако живееш на село комбито си е задължително.Няма да поменавам как се купува или кара на ремонт бяла техника,как се мъкнат мрежи,стълбчета,зърно за домашни любимци,цимент,пясък,чакъл и прочие.Ама е яко и с малко дете,количката няма нужда да я сгъваш....Та всъщност минуси няма,само плюсове.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за избора на семейно комби до 12000 лева

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 16 ное 2018 13:11


На Passat B5.5 седан не можех да вкарам две гуми без джанти 17" 225/45 , трябваше едната да я смачкам и да влезе по диагонал на другата. На В7 комби сложих 4-те гуми изправени + резервната до тях за да се подпират да не се клатят. Количката за близнаците ми не влиза в седана , в комбито влиза , върху нея слагам много багаж и затварям щората.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Помощ за избора на семейно комби до 12000 лева

Мнениеот Iezekil » Пет 16 ное 2018 13:21


Ами аз за това си и купих комби след седана,имах малко дете и често прескачах до село.
Малко черен хумор,ама имах един колега с Ауди комби,на когото дядо му почина в болницата.Та толкова беше стиснат завалията,че сериозно обмисляше да си спести от катафалката....


Dmatrachiyski
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 15 ное 2018 16:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за избора на семейно комби до 12000 лева

Мнениеот Dmatrachiyski » Пет 16 ное 2018 14:00


VWGT написа:Като си с деца, комбито няма аналог. Всичко друго е компромис.
Сега по темата към автора: Ако основният ти критерий е мощност (гледам, че основно по това се заглеждаш) и 4х4, има голям избор от екозтични коли.

Този крайслер, който пусна ми харесва, но никога не бих си го купил по ред причини, които може да са си само мой. Ако теб не те притеснява обслужването му, евентуални ремонти (в това число да си без кола докато чакаш части), и голямата обезценка при последваща препродажба ... го вземи. На външен вид е симпатичен.

Тъй като съм се "наигравал" с екзотична кола, урока, който научих е, че екзотичните (в това число влизат всички рядко срещани у нас марки и МОДЕЛИ) коли са евтини за закупуване, скъпи за поддържане и ужасно евтини при последваща продажба (ако не разполагаш с 2 години да чакаш точния купувач). Така че парите, които ще спестиш от евентуално обслужване, после ще отидат в обезценката на колата. Не знам по колко км минаваш, но в общия случай само обезценката на такава кола ще ти компенсира разхода на бензин при една по-често срещана кола без газова за времето на експлоатация от теб.
Не ги отписвам, но аз специално бих си купил екзотична кола за допълнителна кола, но не и за основна.

Ако идеята е да си начешеш крастата, скачай, но недей да ги мислиш толкова парите, ще си развалиш удоволствието :)

Ами за крайслера точно това питах как седят нещата с частите. Скъпили са, често ли се налага да се чакат, капризна ли е колата. И не ми е да си начеша крастата (макар, че и това го има до известен смисъл) а гледам, че има с регистрация и с газ и облужена. Което ми спестява не малко главоболия. И задължително ще се провери колко е обслужена разбира се.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Помощ за избора на семейно комби до 12000 лева

Мнениеот ivuchev » Пет 16 ное 2018 14:33


Интересно ми е как се проверява колко е обслужена ?! Дали ремъка ще го познаеш или маслото нз. Още повече когато е вече с монтирана газ от преди да речем 6 7 години ти ще трябва да и смениш всичко (рейки мейки всичко ще е гняс) та даже и барабар с бутилката щото на 10 на години се заменят по закон.
Стефанчо ауди а4 2005 варира като цена от 5 до 12 13 бимберици и така е с почти всяка марка. Цената не е според годината , а според класа и най вече състоянието.
Не казвам обаче че няма талиги на безбожно завишена цена. Една кола се познава още от далече дали става или не.
Вояджера е варел


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Помощ за избора на семейно комби до 12000 лева

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 16 ное 2018 15:05


Говорите за семеен автомобил, а забравяте Шарана.... https://www.cars.bg/offer/c2759955
е на тоя звер, с една газова ще заспи. Често карам една такава - има и газова- уникален според мен автомобил. На газ гори 15-20 градско, което в пари е малко по-евтино от 1,9тди, който гори 8-12...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Помощ за избора на семейно комби до 12000 лева

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 16 ное 2018 15:14


Тоз Шарон на тия пари.....????
Дедеееее......


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Помощ за избора на семейно комби до 12000 лева

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 16 ное 2018 15:15


Обявата е примерна. Има и други от по ранни години. На по сносни цени.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Помощ за избора на семейно комби до 12000 лева

Мнениеот ivuchev » Пет 16 ное 2018 16:15


Всеки си опъва краката според черджето.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 180 госта