Избор на автомобил за 5-членно семейство

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 30 ное 2018 19:37


Sarafov_03 написа:Никакъв студ не береш с нагревател за антифриза под 5 градуса и подгрев на седалките.
Днес за пореден път изпробвано в студ -3 и леден вятър във Варна, което прави усещане за минус 15.
Passat b7.

Имаш предвид Ел радиатора за въздух в купето предполагам той е 2 киловата и е рай с него




Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот Sarafov_03 » Пет 30 ное 2018 20:16


Ами да, може да бъркам принципа на действие, но много пъти сме го коментирали.
Мислех, че подгрява антифриза, който минава през радиаторчето за парното.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 30 ное 2018 21:35


На принципа на Ел духалка за отопление вкъщи е.


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот Sarafov_03 » Пет 30 ное 2018 21:58


Разбрах, не съм обърнал внимание.
Днес, докато затворих вратите на гаража и си свалих връхната дреха, вътре беше приятно топло, а стрелката на температурата не беше мръднала.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот Mishonti » Пет 30 ное 2018 22:26


Ще чакам аз на подгрева на седалки... Какви ли не дизели имах, със всичките умрях от студ... подгреви, модгреви... такова недоразумение повече не бих си причинил.
С гараж иначе е много лесно.


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот Sarafov_03 » Пет 30 ное 2018 22:39


Главното е духалката, която започва да грее веднага след като запалиш, независимо дали е в гараж или навън.
Подгрева на седалките е допълнителна глезотия, която даже забравям да пусна.


Потребителски аватар
boqnkov
Мнения: 155
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 15:16
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 1.9 TDI avf
Местоположение: Plovdiv

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот boqnkov » Съб 01 дек 2018 6:26


Някой да е карал и сравнявал супърб 2 и пасат б7? Плюсове/минуси? Кой двигател е за предпочитане откъм надеждност 140/170? Коя е по обезшумена? Някой може ли да вкара малко яснота с аудиото тъй като ми е слабост? Виждам че има 3 нива май... с малък дисплей с 3 кръгли бутона, голям дисплей с 2 кръгли бутона (6 отстрани) и голям дисплей с 8 бутона отстрани? Относно подгряването при б5.5 има 3бр подгревни свещи преди радиатора на парното, които ако е под 4гр. работи едната, а под нулата и трите до достигане на определена Т на антифриза. Отделно от тях има ел нагревател на принципа на духалка. Има бройки без нито едно от тези двете, има и скандинавски бройки и с двете екстри. И при б7 може да е същото...


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 01 дек 2018 7:27


3 кръгли бутона rns315 има нави със скъпи карти
2 кръгли + 8 страничи има нави , има вграден хард, евтини карти около 20лв мисля rns510 беше
2 кръгли + 6 странични няма нави rds510
При В7 подгревите са опция също. По рама задължително, за да си сигурен. Иначе чакаш поне 35-40градуса на антифриз, за да усещаш парно. За 4 км обаче при -5градуса, както е сега гася на 50градуса и ако разчитам на антифриз да ме топли щях да продам колата. Суперб исках но цените им бяха безумни за доста кофти бройки, изпадна ми В7 на цена и затова го взех, сега като видя супърб ми грознее, но комбито се ядва.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот stefan4o » Съб 01 дек 2018 7:52


Мога да поздравя автора на темата поради факта, че ще са 5-ма (надявам се от една жена, иначе не се брои :) ). На такива хора трябва да им се стискат ръцете, дори и без причина само заради такова решение.
Относно автомобилите - наистина ценово нещата са доста различни. Ако нямаш таван е лесно - можеш дори да погледнеш и някое чисто ново решение от магазина. Иначе на всеки нормален седан, миниван, ван, а дори и на хеч могат да се возят три деца отзад. Двете столчета защо трябва да са в двата края? Заради Изофикс системата ли?
Относно питането ти за багажника - много зависи от комбито, от минивана и т.н. В смисъл можеш да погледнеш твоя Пасат с какъв обем е при стандартна конфигурация на седалките. 7-местен автомобил не мисля, че би ти бил от голяма полза, защото дефакто третият ред ти изяжда багажния обем. А ти търсиш по-скоро такъв, а не 7 места, доколкото разбирам. Мислил ли си за Кади Макси? Аз за себе си такъв тип автомобил не бих си купил, но на теб може да ти е идеален.
Прикачени файлове
caddy_maxi_960x455_0.jpg


Потребителски аватар
boqnkov
Мнения: 155
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 15:16
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 1.9 TDI avf
Местоположение: Plovdiv

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот boqnkov » Съб 01 дек 2018 10:31


Благодаря. Нещо не се виждам в това Кади, ама пък знае ли човек... Тавана е към 18к. Може би трябва да покарам и супърб и пасат и смятам че ще ми се изясни кое повече ми допада. Чета че пасата возел по меко, тихо и не скърцал вътре... това ми е важно защото в Пловдив има доста павирани улици и не искам зимата да има симфонии от пластмаси в купето. Супърба видях че има бройки с по 3 говорителя отпред (което предполагам е по - висок клас аудио система) От навигациите също ще гледам да е rns 510. Нищо не казахте за моторите 140 или 170 коня са за предпочитане откъм надеждност? За динамика и 140 ще са ми достатъчни. При dsg-то има ли особености за които да се интересувам?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот stefan4o » Съб 01 дек 2018 13:05


Новите комбита освен малко повече екстри и по-добро усещане за комфорт не виждам, какво друго ще ти дадат. Багажниците им пак няма да са достатъчни. Но пък може да помислиш за рейлинги с багажна кутия на покрива.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 01 дек 2018 13:47


boqnkov написа:Благодаря. Нещо не се виждам в това Кади, ама пък знае ли човек... Тавана е към 18к. Може би трябва да покарам и супърб и пасат и смятам че ще ми се изясни кое повече ми допада. Чета че пасата возел по меко, тихо и не скърцал вътре... това ми е важно защото в Пловдив има доста павирани улици и не искам зимата да има симфонии от пластмаси в купето. Супърба видях че има бройки с по 3 говорителя отпред (което предполагам е по - висок клас аудио система) От навигациите също ще гледам да е rns 510. Нищо не казахте за моторите 140 или 170 коня са за предпочитане откъм надеждност? За динамика и 140 ще са ми достатъчни. При dsg-то има ли особености за които да се интересувам?

В комънрейл поколението няма разлика в надеждността между 140 и 170 к.с.
Мултимедията може да не ти е приоритет, за 600лв слагаш андроид 8.0 с 10пъти повече екстри от фабричното и възможност да правиш каквото си искаш и да надграждащ с камери, видеорегистратори, кумуникират си по кан и всичко е ток. За скърцане и аз съм чел че супърб скърца повече, но малко ми е пресилено, пасат В7 също има доста пластмаса и конкретни места които трябва леко да се пипнат за да е перфектно. При мен пожарогасителя под дясната седалка, триъгълника на петата врата, и още няколко места ме влудяваха в началото но ги излекувах.
Предполагам ще имаш Каско, но все пак при евентуално търсене на втора употреба супърба е по-трудно я за намиране.
1.6 тди тотално ли го отхвърляш, защото тук сме няколко колеги с 105к.с. и за всички ни е напълно достатъчен. Съветвам те да покараш и някое 1.6тди за да прецениш лично на теб как ти е. Аз съм много доволен пък ако ти слабее може да се позасили до 140к.с. без драми. Но аз не изпитвам недостиг на мощност. Особено с 3 деца едва ли ще се надбягваш...
Откъм подръжка 1.6 е учудващо по-евтин и няма драми д маслената помпа. Ангренажен ремък е с цена наполовина на един 131к.с. в5.5 да речем, което ме учуди като пазарувах части за обслужване.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот group® » Съб 01 дек 2018 22:15


Лично мнение:
Забрави за леки коли - комби, момби. Надхвърлил си им капацитета.
Или огромен жип (тук се иска и да си фен).
Или ван-(че)!
Аз съм с 2 деца, но с куче като възрастен. Ходенето на море или двудневна почивка е приключение откъм превозно средство - ленд круизер с над 600 л. багажник ми е бил малък, но като цяло ок. Сега и пикап имам, на който му пълним тавата с връх над общата височина на самия пикап.
Идеята ми е, че ако си човек с идеи си гони максимум простор, кубици на мотора и литри в багажника, според джеба.

Лично аз бих гледал от SMax нагоре ...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот VWGT » Нед 02 дек 2018 0:10


аз съм за нещо 7 местно

ще пусна произволна снимка на нещо 7 местно

Изображение

и една снимка от 5 местно чероки
Изображение
оставям на теб да си представиш нещата в лека кола, пък била тя пасат/суперб

тази тема също може да ти е интересна, има снимки и реални казуси на хора с по 3 деца
https://www.pistonheads.com/gassing/top ... 335595&i=0


Потребителски аватар
bobovo
Мнения: 219
Регистриран на: Пет 22 окт 2010 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот bobovo » Нед 02 дек 2018 0:56


Погледни и мазда 5 2010-2012год.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: imter и 50 госта