Избор на автомобил за 5-членно семейство

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот keymaker » Нед 02 дек 2018 8:18


От личен опит. Б3-ката се издъни малко преди да разберем, че ще станем петима. След доста обикаляне се спряхме на Т4. Ходим по язовири, пикници и всякакви такива развлечения. Предпочитаме хотел звездоброй. Катуна е качествен палатки, лодка (надуваема), бензинов генератор, малък фризер, 2-3 калъфа въдици заедно с съпътстващия ги инвентар и три джак ръсела, със сигурност пропускам нещо, но вече не тегля ремаркето. Естествено третия ред седалки остава вкъщи.




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 02 дек 2018 9:52


group® написа:Лично мнение:
Забрави за леки коли - комби, момби. Надхвърлил си им капацитета.
Или огромен жип (тук се иска и да си фен).
Или ван-(че)!
Аз съм с 2 деца, но с куче като възрастен. Ходенето на море или двудневна почивка е приключение откъм превозно средство - ленд круизер с над 600 л. багажник ми е бил малък, но като цяло ок. Сега и пикап имам, на който му пълним тавата с връх над общата височина на самия пикап.
Идеята ми е, че ако си човек с идеи си гони максимум простор, кубици на мотора и литри в багажника, според джеба.

Лично аз бих гледал от SMax нагоре ...
какъв е джипа и какъв пикапа, който ползваш, че и ние сме четирима от скоро и много почнах да заглеждам разни king cab pickup-и


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот group® » Нед 02 дек 2018 10:20


Жипа Land cruiser 120 - 4 л. бензин. Неубиваем и уникално здрав. Струва си всеки лев. Аз имах и допълните 2 места, но никога не съм ги ползвал.
За пикап също препоръчвам тойота - Tacoma бенз. Но аз съм фен на бензина. Иначе взех една Навара дизел заради работата ми и все повече ми харесва, но е на 70к км. и си е реално нов макар да е 2009г. Спрях се на него, защото е един от малкото 1т. пикапи. Hilux е с товароносимост около 700кг., а и не ми допада от тези години. Форд са калпави. L200 е друг 1т. пикап, но пак не ми харесва.
Мога доста да пиша за голям жип и пикап - + и - , но да не обсебваме темата прекалено. Мини на лс, ако мога да съм полезен :beer


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 02 дек 2018 11:09


Благодаря, ще питам като имам конкретни въпроси, че и аз такива бензинови динозаври харесвам. :beer


Потребителски аватар
boqnkov
Мнения: 155
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 15:16
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 1.9 TDI avf
Местоположение: Plovdiv

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот boqnkov » Нед 02 дек 2018 11:45


Малко е над бюджета, но какво ви е мнението за това? Никога не съм карал, нито харесвал френски коли, но пък тази определено ме привлияа с функции и дизайн.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=8y86s0


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 02 дек 2018 11:54


На такъв на 80 хил му сменявахме лагерите на ръчната скоростна кутия, беше счупил и едната вилка за превключване на скоростите. За ХДИ, аз нищо хубаво не мога да кажа за тях, но пък и за нито един дизел не мога да кажа хубаво


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот tdi fen » Нед 02 дек 2018 12:02


нещо такова има печка с дистанционно мисля че всички дизели този модел имат печки добра екстра за зимата https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=8y8cd1


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 02 дек 2018 12:48


Много хубав VW още един глас от мен


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот Stivi » Нед 02 дек 2018 13:27


Ето и още едно предложение /за да стане още по-труден избора/ ,масов модел,наличие на части втора употреба /ако се наложи/,може да се обслужва не само в официалните сервизи,като бонус получаваш 4Х4 което не е лоша екстра когато возиш цялото семейство icon_idea
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21528387770401874&slink=8y94ku

Последна промяна от Stivi на Нед 02 дек 2018 13:31, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот stefan4o » Нед 02 дек 2018 13:30


Туранът не е лош, ама как ще събере багажа на трите деца в него? Щом в Б5.5 не успява в Турана не знам, как ще може.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот silent » Нед 02 дек 2018 17:41


Багажника на Б5.5 под щората е по-малък от багажника на Джета 2 с газова бутилка ... като има газова и една резервна гума да се мота в него хептен се загубва. Да си взима колегата някаква Баница или нещо от сорта на Шаран или микробус ....а може и направо автобус ....всеки сам си знае какво каква част от къщата му иска да е мобилна ...ние няма как да знаем...ако купувача не може да се ориентира какво му трябва няма как другите да знаят...


Потребителски аватар
anger
Мнения: 787
Регистриран на: Пон 07 мар 2005 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот anger » Нед 02 дек 2018 21:53


Здравей, колега boqnkov!
Според мен, с 3 деца трябва да заложиш на сигурността, чак след това на обем и удобства. От всичко, което дотук предложиха колегите, единствено ТЛК е що - годе подходящ избор. Тойоти Версо, Кадди, Мазда 5, да не говорим за Кашкай, както и другите пикапи или минивани са прекално малки откъм пространство и към купе, и към багажник.
Аз карам XC90. Ползвам го за ежедневен автомобил, за товарен, за автомобил за дълъг път, за проходимост в гората, понеже също съм фен на нощуването под звездите.
Препоръчвам го!
Неслучайно го наричат "ферибот".
Разбира се, ако ти допадне предложението, добре е да се оглеждаш за екземпляр след 2007 година.
Поздрави!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот Stivi » Нед 02 дек 2018 22:04


Volvo-то е сериозен автомобил,ако не го бърка колегата среден разход от 10/100 нафта може да се замисли !


Потребителски аватар
boqnkov
Мнения: 155
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 15:16
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 1.9 TDI avf
Местоположение: Plovdiv

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот boqnkov » Пон 03 дек 2018 0:15


Джиповете не мисля че са ми за чергата... А и единствен автомобил... От написаното турана ми харесва най - много (1.6 105к.с. 7 места са желателни, когато има и някоя баба с нас. Видях и един сеат алхамбра, но е само една бройка в нета. Той ми хареса също много и от всички най - много съчетава семейна кола и бус в едно. Незнам откъм обезшумяване и здравина как е. Ако мястото с турана не стига, не е проблем и да се сложи багажник на гредите отгоре...(надявам се няма да дойде мн високо)


Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: Избор на автомобил за 5-членно семейство

Мнениеот Бай Иван » Пон 03 дек 2018 9:13


Туранът ще ти свърши работа само ако има куфар/багажник на покрива. Това ти го казвам, като татко на 2 деца и каращ Алхамбра!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 194 госта