Закупуване на Туарег Фейс

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Netasq
Мнения: 336
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Закупуване на Туарег Фейс

Мнениеот Netasq » Нед 02 дек 2018 10:19


Здравейте. Ще закупувам Туарег 3.0ТДИ фейслифт 2009-2010година. Интересува ме обслужването какво се сменя? Интересува ме какво се гледа за проблем по въздушното окачване? Насочил съм се дизел, по-здрави ли е? Какво трябва да гледам по скоростната кутия? Чуплива ли е и прави ли се в България . Благодаря .




Потребителски аватар
Netasq
Мнения: 336
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване на Туарег Фейс

Мнениеот Netasq » Нед 23 дек 2018 8:36


Ъп. Колеги някои да даде съвети?


mhi406vt
Мнения: 164
Регистриран на: Съб 08 мар 2014 14:27
Автомобил: VW Touareg 3.0 TDI 240hp
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване на Туарег Фейс

Мнениеот mhi406vt » Нед 23 дек 2018 12:26


Колега, към кой Туарег си се насочил, I или II, така както си задал 2009-2010 не става ясно. Аз имам от първата фаза 2009 3.0 тди, и мога за нея да ти кажа, макар че толкова има изписано за въздушното и кутията.
Кутията трябва да е мазна, никакви ритания ни нагоре, ни надолу като сменяш предавките, пробвай на D и на S да я караш, като сменяш от P до S също нищо не трябва да се усеща. На равно и с лек наклон нагоре като пуснеш спирачката въобще не трябва да се замисля и да тръгва.
Въздушното - пробвай я дали вдига и сваля колата, ама гледай всяко колело, пробвай заключването на въздушното работи ли от бутона вътре в колата. Заслушай се компресора включва ли се често - намира се под предна пасажерската седалка отвън, и като се включи се чува едно леко трррррр. Ако няма пробив в системата не трябва често да се включва.
Сега какво се сменя мисля, че няма нужда да пиша каквото и да е - стандартни неща, всеки си преценява дали да обслужи ск. кутия, раздатка, диференциали, водни помпи, термостати и т.н.
Тоз двигател е най-добрия дизел, бензинките въобще не ги знам, но този си дърпа прилично, разход в града 13-16, извън - 8.5+ според стила. Но има доста неща които може да се прецакат - дюзи, егр, пеперуди на е всмукателен колектор, дпф, и т.н.
Всичко може да му се прави, стига да имаш кешовица.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 174 госта