Mazda 3 или Opel Astra H

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
expressx
Мнения: 26
Регистриран на: Пет 17 фев 2017 14:31
Автомобил:
Двигател:

Mazda 3 или Opel Astra H

Мнениеот expressx » Чет 20 дек 2018 12:26


Здравейте,

Приятелката иска кола и както повечето жени гледа външния вид да й харесва. Спряла се е на двата модела като задължително дизел. Въпросът е кое е по-малкото зло като цяло? Не намерих някаква актуална информация относно кое е по-доброто от двете. Аз предлагам голф 4/5 ама тя неще.




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Mazda 3 или Opel Astra H

Мнениеот tdi fen » Чет 20 дек 2018 12:35


опела


kochtrela
Мнения: 42
Регистриран на: Пет 13 юли 2012 14:52
Автомобил: Голф 4
Двигател: дизел-90 кончета 1998 г
Местоположение: Pleven

Re: Mazda 3 или Opel Astra H

Мнениеот kochtrela » Чет 20 дек 2018 13:31


Мазда 3 дизел е с двигател на Пежо. За Опел нямам мнение.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Mazda 3 или Opel Astra H

Мнениеот Bai Sando » Чет 20 дек 2018 14:13


Мнооого гният всички мазди,първо това гледай.Иначе опела по ми харесва на външен вид :mhihi


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Mazda 3 или Opel Astra H

Мнениеот Lupender » Чет 20 дек 2018 14:24


Астра - няма проблем с ръждата, поне при Н. Ако е дизел - 1.9 120 коня 8 клапана - това е най-доказания и корав мотор. Здраво окачване, добра возия (изненадващо за Опел), не лоша динамика (носи на ремап), добра управляемост и маневреност, проста конструкция, дървен салон, но пък пластмасите са с не лошо качество, относително висока е и няма проблем да се качва по бордюри. Проблемни са 6 степенните скоростни кутии М32, но проблема се отработва за около 400-450 лева и майсторите на скоростни кутии са запознати с него. Като изключим това, Астра е един много балансиран автомобил и почти без конкуренция в класа си по цена/качество.


kochtrela
Мнения: 42
Регистриран на: Пет 13 юли 2012 14:52
Автомобил: Голф 4
Двигател: дизел-90 кончета 1998 г
Местоположение: Pleven

Re: Mazda 3 или Opel Astra H

Мнениеот kochtrela » Чет 20 дек 2018 17:49


Bai Sando написа:Мнооого гният всички мазди,първо това гледай.Иначе опела по ми харесва на външен вид :mhihi

Не съм съгласен с теб. Карам Мазда 6 която е произведена 2008 г., при мен е от началото на 2014 г., внос от Австрия. Освен обичайните повърхностни ръжди по ходовата част няма никаква друга ръжда. Е, не чак никаква де ама за времето откакто е при мен съм правил две малки набъбвания /колкото зърно леща/на преден ляв и заден десен калник и това е. Вярно стои в гараж и я карам само извънградско. Но от това което съм чел през 2007 г. япончетата започват да обръщат доста по-голямо внимание на устойчивостта на купето що касае ръждата.
Успех!


Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: Mazda 3 или Opel Astra H

Мнениеот plamen-roni » Чет 20 дек 2018 18:36


Lupender написа:Астра - няма проблем с ръждата, поне при Н. Ако е дизел - 1.9 120 коня 8 клапана - това е най-доказания и корав мотор. Здраво окачване, добра возия (изненадващо за Опел), не лоша динамика (носи на ремап), добра управляемост и маневреност, проста конструкция, дървен салон, но пък пластмасите са с не лошо качество, относително висока е и няма проблем да се качва по бордюри. Проблемни са 6 степенните скоростни кутии М32, но проблема се отработва за около 400-450 лева и майсторите на скоростни кутии са запознати с него. Като изключим това, Астра е един много балансиран автомобил и почти без конкуренция в класа си по цена/качество.

:th_up :th_up :th_up Определено Опела е по добрия избор ! Мой познат лятото си взе Мазда 3 , предолагам е внос от Австрия или Германия и да ти кажа има доста ръжда по нея . Разбира се джамбазите са я прикрили умело , докато не мине зимата :death



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта