Избор на малък градски втомобил за жена.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
zoovanka
Мнения: 641
Регистриран на: Чет 02 май 2013 13:10
Автомобил: VW Caddy MAXI Life 1395 TGI 109
Двигател: 2016 1395 TGI метан
Местоположение: Бургас

Re: Избор на малък градски втомобил за жена.

Мнениеот zoovanka » Чет 27 дек 2018 15:38


Шевролет Калос с фабрична газ,обикновено е BRC.От личен опит,мисля е разумен избор за втора/дамска/ кола.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на малък градски втомобил за жена.

Мнениеот Stivi » Чет 27 дек 2018 17:44


kochtrela написа:
Вълчан написа:Е....малко формата като на кабинка на лифт. :mhihi

:beer Това за "кабинка на лифт" напълно те подкрепям колега. Ама за тези парички толкова.

Мен пък много ме радва формата на колицата,при положение че е за градско каране където аеродинамиката не е фактор тази форма си е супер ! В разни "по-обтекаеми и красивички" мъници като седнеш и си като в кутия за обувки с трагичен обзор около автомобила !


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на малък градски втомобил за жена.

Мнениеот muns61 » Пет 28 дек 2018 15:24


Не се разбрахме със собственичката на Сузуки-то. И двете карета щракат, има за ремонт по предницата и не сваля грам от цената. Ще гледаме май за Микра.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Избор на малък градски втомобил за жена.

Мнениеот Svetlix » Пет 28 дек 2018 15:34


Слабото място на Микрите е в купетата. Ако намерите без ръжди - това е вашата кола. Бензинките са с вериги и не са каприз към масла, горива и прочие. И двата мотора са пълна инжекция, но работят добре и на газ. Да не казвам, че и двата двигателя са неубиваеми. Повечето са с еднолитровия мотор. 1.3 дърпа страхотно и разхода е идентичен. К11 се води модела и по неговата разработка гаранция няма френско участие. Успех с търсенето!


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Избор на малък градски втомобил за жена.

Мнениеот kaiser666 » Пет 28 дек 2018 16:38


Пуснах аз тука една много подобна тема преди 2 години за една Мазда. Колата беше доста запазена и я купих. 2001ва година, по-нисък клас от Поло. 200лв воден радиатор с отстъпка, след седмица обикаляне и ходене по мъките добре ли е? (За сравнение радиатор за Порше Кайен може да се намери двойно по-евтино) Климатичен радиатор с отстъпка 170лв, добре ли е? Тампон на мотора 600лв как ти се струва? Предна броня няма. Няма нова, няма втора ръка, няма никъде. :D Сега искам да почистя дросела, обаче сваля ли го трябва да му сменя гарнитурата, А ТАКАВА НЯМА НИКЪДЕ ! :icon_lol
Това, че колата е направена от станиол, а не от ламарина няма да го коментираме.

Колко е забавно да имаш японка може да го разправяш на някой, който не го е ял.

И сега да не кажеш, че съм купил куц модел. Мой приятел има Суфт 2005-та година и положението не е по-различно.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на малък градски втомобил за жена.

Мнениеот w_smith » Пет 28 дек 2018 18:24


Достъпна работа - оригинална верига за микра к12 със смяна (плюс ремък и ролка) 1700 лв. Сваля се двигател за смяната. Издържа 120-130 к км докато се разтегне. Лостовия механизъм на чистачките 100% пластмаса, счупи се на 40-50 к км. Хубаво, че беше по гаранция. Рейката беше тръгнала да си ходи, на 150 к км. Яли сме го вече, стига облъчване.
ПП Веригата не е от Симеон.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Избор на малък градски втомобил за жена.

Мнениеот hooligan_sk » Пет 28 дек 2018 18:40


Започнах преди 11 години с няколко Хонди, отказах се от тях заради поддръжката. Не само че често се налагаше да гледам части в Бултрако, от сорта на кабели за свещи за 350лв, но по-лошото, че от форума на Хонда, имаше 2ма майстори които ги правеха като хората тези коли. Сега вече части и сервизи бол, но на пазара винаги ще има най-достъпна поддръжка, за най-масовите модели. Просто търсене и предлагане. Японските дребосъци не са някаква екзотика, но за всеки от тях в БГ има по 10 голфа. :arrow


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на малък градски втомобил за жена.

Мнениеот w_smith » Пет 28 дек 2018 18:52


Кой е аналогичния немец на микра к12, който е с верига? Само да ме светнеш.
Веригата не е шит хепънс. Това е регулярна поддръжка. Да не говорим, че това не е някой високотехнологичен двигател с турбини, компресори и тн. А е една тъпа малолитражка атмосферна.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Избор на малък градски втомобил за жена.

Мнениеот group® » Пет 28 дек 2018 18:58


Изобщо не знам и не ми дреме! Аз такова не карам. А и въпросът не е до твоята микра, нали? Говорите за японски vs немски - генерално icon_idea

Нисан навара - шарнир 15лв
Тойота лендкруизер - шарнир 36лв
Митсубиши Аутледдър - цял носач със шарнир 110лв, само шарнир ако искаш - 30лв.
Всички 2009г.
С това доказвам ли ти нещо? Е същото е и с тая микра!

А и митсубишито - вериги 250лв. Па за смяна ми искаха в един сервиз 1000лв, ама тва показателно ли е?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на малък градски втомобил за жена.

Мнениеот Stivi » Пет 28 дек 2018 19:32


То това с "евтината поддръжка" дори и за стари и масови коли според мен важи единствено ако сам си я правиш и частите ги взимаш от моргите ! Скоро правих на кола за 800лв /Фиеста 98г/ задните спирачки /цилиндърчета,накладки,спирачна течност/ и това струваше 18% от цената на колата или 140лв :mhihi


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на малък градски втомобил за жена.

Мнениеот w_smith » Пет 28 дек 2018 19:38


@group Аз лично говоря за малка градска кола, ти говориш за навари, ленд крузъри, аутлендъри, вранглери, бийтъли. Виж заглавието на темата все пак.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Избор на малък градски втомобил за жена.

Мнениеот Svetlix » Пет 28 дек 2018 19:40


w_smith написа:Достъпна работа - оригинална верига за микра к12 със смяна (плюс ремък и ролка) 1700 лв. Сваля се двигател за смяната. Издържа 120-130 к км докато се разтегне. Лостовия механизъм на чистачките 100% пластмаса, счупи се на 40-50 к км. Хубаво, че беше по гаранция. Рейката беше тръгнала да си ходи, на 150 к км. Яли сме го вече, стига облъчване.
ПП Веригата не е от Симеон.


Верига за К11 струва около 300 лв. Много рядко се случва тя да прави проблеми. Справка - Нисан форума. Това е един от най-масовите автомобили там. Тук говорим за кола от стария материал, която наистина е японска, а не почти френска, както К12.

Освен пасата имам и японец (Nissan, карам го почти 11 години), който карам всеки ден. Само да вметна, че поддръжката му идва в пъти по-евтина от на пасата. Особено когато говорим за ходова част. И по-здрава, и по-евтина е.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Избор на малък градски втомобил за жена.

Мнениеот group® » Пет 28 дек 2018 19:48


w_smith написа:@group Аз лично говоря за малка градска кола, ти говориш за навари, ленд крузъри, аутлендъри, вранглери, бийтъли. Виж заглавието на темата все пак.

Виж откъде тръгна този разговор и от какво мнение icon_idea
Този форум не е бил толкова сектантски и във времето, когато VW беше класи над всички :rolleyes


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на малък градски втомобил за жена.

Мнениеот w_smith » Пет 28 дек 2018 20:01


group® написа:
w_smith написа:@group Аз лично говоря за малка градска кола, ти говориш за навари, ленд крузъри, аутлендъри, вранглери, бийтъли. Виж заглавието на темата все пак.

Виж откъде тръгна този разговор и от какво мнение icon_idea
Този форум не е бил толкова сектантски и във времето, когато VW беше класи над всички :rolleyes

Прочети и ти, казваш че всичко било достъпно, аз отговорих, че за малка градска тоалетна, доста масова при това, се оказа, че не е така (Веригата се чака две седмици от Дубай). После ти влетя с горезброените . Явно искаш да излезеш отторе на всяка ситуация, но това не е мой проблем. Приключвам с дискусията си с теб.


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на малък градски втомобил за жена.

Мнениеот quattro^^ » Съб 29 дек 2018 0:48


stefan4o написа:Още малко ще ви гледам сеира и почвам с предупрежденията. Големи хора сте, недейте така. Японските коли като цяло не са толкова здрави и безпроблемни, колкото им се иска на собствениците. А и немските отдавна не са това, което са били. Малкото пъти, когато ми се е налагало да посетя сервиз винаги е имало по някоя японка да чака на опашката заедно с мен.

Това е най-правилното няма здрави коли има по-сполучливи модели от всяка марка има и пълни курници фабрично.Няма марка с цяла гама дето да е цялата сполучлива, японците колаборации с рено и форд правят,на вага си ги знайте лайната :icon_lol Чисто нови бмвта по 1 път мотор блокират в гаранция.Пример ваг с душе който е имал в комбинация с айляк цените на носачите навремето който е имаше ваг не ще да чуе, същото и за маздите 6 първите ръжда и кофти мотори донякъде нисаните с дци...За това са тея форуми чета го от 10 години има хора които сменят с друга марка и пишат това е плюса в такива теми, става като кавалите в ауди форума не е на добре :mhihi



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 186 госта