Passat B8 мнения и препоръки

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Kapon4o
Мнения: 72
Регистриран на: Вто 11 окт 2016 12:05
Автомобил: VW Passat
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 мнения и препоръки

Мнениеот Kapon4o » Вто 12 мар 2019 12:41


Здравейте и аз да споделя мнение за моя пасат.
Старт стоп система я изключвам почти винаги в града, понеже карам до около 15 мин(София) и не смятам за нужно да работи или че спестява нещо.
Даже мисля сега с ВАГ кабел да я деактивирам постоянно.
Масло на скоростната на 60к км,
Масло в двигателя колата си казва кога трябва и е напълно излишно да се сменя на 15к км както казват някои колеги.
Антифриза (на 4-5г), най-добре се сменя с първата смяна на ангренажа, когато се сменя и водна помпа- т.е на 210к км. (оригиналният може без проблем да изкара и до 250к км и повече, потвърдено от доста майстори, така че смяна на 180к например е напълно излишно)
Спирачна течност със смяна на дискове/накадки примерно.
Акумулатор- то си изписва кога е за смяна, като може да се направи 1 цикъл със зареждане.
Със здраве да си карате колите и те да служат на вас, а не да ставаме роби ние на тях :)




Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 мнения и препоръки

Мнениеот w_smith » Сря 13 мар 2019 14:03


С какво го потвърждават майсторите и дават ли писмена гаранция, че оригиналния ремък ще издържи 250 хиляди?


Потребителски аватар
vincenzo85
Мнения: 15
Регистриран на: Нед 01 окт 2017 23:16
Автомобил: Passat Variant B8
Двигател: 2_0 TDI [150HP] 2015 г

Re: Passat B8 мнения и препоръки

Мнениеот vincenzo85 » Вто 27 авг 2019 9:40


nikolay_v написа:Бе тоя дилър нещо или нищо не разбира или се прави на луд.
по 1.автомобила е с LongLife масло - накратко за какво иде реч (има писано) -компютъра на автомобила следи чрез различни датчици при какви режими работи двигателя и определя кога трябва да се сменя маслото( няма точни километри има само макс.2 години)
Демек ако караш 90% извън градско(магистрала с 120) сигурно ще направи 30к. м/у смените, но на другия полюс - ако караш 90% градско и двигателя често не влиза в оптимален режим на работа (както съм аз-до работа и обратно - даже и не може да загрее тия дни)
едва ли ще изкара и 20к м/у смените (и ще почне да те подканя да ходиш да сменяш)
по.2 за DSG не можах да вида от обявата точно от кой вид е (а и не карам автомат) нека друг да каже- бе то и за моята кутия пишеше че не се обслужва , ма като източих маслото нямаше нищо общо с новото
по.3 по каталог наистина пише ремъка да се смени след 210 к ., но забележи - всяка следваща смяна да е на 120к. - аз не бих чакал да стане 210к
Старт/Стоп може да не работи по много причини но най-честата е че акумулатора е за смяна
И да не те подлъжат да регистрираш N1
Успех


Tова ми го бяха обяснили от VW, на мен ми се стори странно. Когато взех колата от Германия, километрите за смяна наближаваха, но още не беше светнало предупреждението за маслото. Тук го смених с Long life и сега ми светна, че трябва пак да го сменям, а съм минал само около 10к километра. Вероятно е свързано с начина на каране, може би с горивото: карам само градско, на къси разстояния, често в задръстване, колата докато загрее спирам някъде, след час пак тръгвам, тя е изстинала и така.


FiReDeSiRe
Мнения: 60
Регистриран на: Съб 31 окт 2009 11:25
Автомобил: Passat B5.5 1.8T
Двигател:
Местоположение: Burgas
Контакти:

Re: Passat B8 мнения и препоръки

Мнениеот FiReDeSiRe » Пон 31 яну 2022 15:11


Kapon4o написа:Здравейте и аз да споделя мнение за моя пасат.
Старт стоп система я изключвам почти винаги в града, понеже карам до около 15 мин(София) и не смятам за нужно да работи или че спестява нещо.
Даже мисля сега с ВАГ кабел да я деактивирам постоянно.
Масло на скоростната на 60к км,
Масло в двигателя колата си казва кога трябва и е напълно излишно да се сменя на 15к км както казват някои колеги.
Антифриза (на 4-5г), най-добре се сменя с първата смяна на ангренажа, когато се сменя и водна помпа- т.е на 210к км. (оригиналният може без проблем да изкара и до 250к км и повече, потвърдено от доста майстори, така че смяна на 180к например е напълно излишно)
Спирачна течност със смяна на дискове/накадки примерно.
Акумулатор- то си изписва кога е за смяна, като може да се направи 1 цикъл със зареждане.
Със здраве да си карате колите и те да служат на вас, а не да ставаме роби ние на тях :)


Здравей, колега. От няколко месеца имам B8. Предстои ми смяна на масло на двигателя, заедно с филтрите и на скоростната кутия. Двигателят е 2.0 TDI. Интересува ме ориентировъчна цена за смяната на тези две масла в официално представителство, ако имате представа?


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Passat B8 мнения и препоръки

Мнениеот thanis » Пон 31 яну 2022 15:20


viewtopic.php?f=13&t=489341 Влад има такава тема за официален сервиз. Може да я видиш за груб ориентир. Ако ще ходиш там колега, моля те, публикувай в темата колко е струвало и какво си сменил.
Поздрави и успех.


FiReDeSiRe
Мнения: 60
Регистриран на: Съб 31 окт 2009 11:25
Автомобил: Passat B5.5 1.8T
Двигател:
Местоположение: Burgas
Контакти:

Re: Passat B8 мнения и препоръки

Мнениеот FiReDeSiRe » Пон 31 яну 2022 15:38


thanis написа:https://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=13&t=489341 Влад има такава тема за официален сервиз. Може да я видиш за груб ориентир. Ако ще ходиш там колега, моля те, публикувай в темата колко е струвало и какво си сменил.
Поздрави и успех.


Благодаря, ориентирах се. Като ги сменя, ще пиша къде и какво съм сменил. А защо се е наложило смяна на свещи на толкова малко км?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 мнения и препоръки

Мнениеот Vlad777 » Пон 31 яну 2022 15:51


Защото така казаха в сервиза. Било по предписание да се сменят (колата е бензин) и имало значение за гаранцията. Сменям там само това, което е от значение за гаранцията, другото си правя сам.


FiReDeSiRe
Мнения: 60
Регистриран на: Съб 31 окт 2009 11:25
Автомобил: Passat B5.5 1.8T
Двигател:
Местоположение: Burgas
Контакти:

Re: Passat B8 мнения и препоръки

Мнениеот FiReDeSiRe » Пон 31 яну 2022 15:58


Vlad777 написа:Защото така казаха в сервиза. Било по предписание да се сменят (колата е бензин) и имало значение за гаранцията. Сменям там само това, което е от значение за гаранцията, другото си правя сам.

Да, следя форума отдавна. На мен ми е с 1 година гаранция, ще сменя на 180 000км. масло на двигател и скоростна кутия. А обслужването казаха че е на 210 000км. После ще напиша и рекапитулацията :)


pa4o2
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 13:49
Автомобил: Vw Arteon SB Elegance 20 TSI 280
Двигател:

Re: Passat B8 мнения и препоръки

Мнениеот pa4o2 » Пет 08 апр 2022 2:35





Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gtiracer и 50 госта