Избор на първа кола с малък бюджет

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Избор на първа кола с малък бюджет

Мнениеот Lupender » Сря 09 яну 2019 18:04


Никога не съм купувал кола без подробно да съм проучил в съответните форуми на марката! И това (четенето на форуми) винаги ми е било от ползза.




Потребителски аватар
PlamenDimitrov1
Мнения: 61
Регистриран на: Пон 11 дек 2017 19:58
Автомобил: golf 3 GTI _ 1Y
Двигател: ABF 95 _ 1Y 93

Re: Избор на първа кола с малък бюджет

Мнениеот PlamenDimitrov1 » Сря 09 яну 2019 19:14


Ако се търси само евтина поддръжка, бих предложил да обърнеш внимание и на дизеловите модели на голф 3 - 65/75 коня.
Баща ми има 1.9 65 коня (не СДИ, а нормалния) атмосферен дизел и за периода от 15 години в които го имаме не ни е предал никога. Освен консумативите и окачването, никога не е имала проблем с двигателя. Счупи скорости веднъж (заради агресивно каране), но частите са в изобилие и на прилични цени. Освен това ако не я гониш прекалено и разхода е добър - на мен ми даваше 4.5/100 градско из София, но нашата е с добавки в двигателя.
Основния проблем на голф 3 като цяло е ръждата. Всичко друго може да се оправи и то не за много пари.


ChochoChanev
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 08 яну 2019 7:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на първа кола с малък бюджет

Мнениеот ChochoChanev » Чет 10 яну 2019 10:19


Еми, тогава ще се надяваме да няма ръжда :biggrin


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Избор на първа кола с малък бюджет

Мнениеот stefarata » Чет 10 яну 2019 11:06


VidolNikolov написа:Корса изобщо не му трябва, тоя маслояд яде колкото масло,толкова и бензин. Също така тоя мотор под 10 бенз няма да падне. Отделно , че са гниларници и нямат почти никакви екстри.
Голф 3 без ръжди от 97-98 почти няма

Доста крайни твърдения , точно 1.4 на корса е много сполучлив мотор, пък да твърдиш че няма запазени 3-ки въобще няма да го коментирам


VidolNikolov
Мнения: 60
Регистриран на: Сря 15 авг 2018 7:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на първа кола с малък бюджет

Мнениеот VidolNikolov » Нед 13 яну 2019 10:32


Да, по-добре не коментирай за МК3 Голф.
Не казвам, че няма, а че са изключителна рядкост.
Надявам се да правиш разлика.
Също така шансът да намериш Голф 3 без ръжди преди 1994-та е в пъти по-голям от това да го намериш така от 98-ма.
Момчето търси икономия, икономия при Голф и то градско, хайде недей. Не е като да нямам 150к километра с МК3 и много добре знам колко харчи.
Корсата е тотален маслояд, над 2 такива имам изключително преки впечатления, над няколко астри с 1.4 и 1.6 също.

Пежото е най-сигурно от към безопасност от 3-те, най-съвременно, най-масово и най-икономично. Плюс това, че не гние.

Минус и на 3-те са късите скорости

Не съм краен, а сэм обективен. Посочил съм ш минусите на 206цата.


ChochoChanev
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 08 яну 2019 7:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на първа кола с малък бюджет

Мнениеот ChochoChanev » Пон 14 яну 2019 10:19


Еми сега се отвори възможност за рено клио 2004та, запазена, какво мислите ?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на първа кола с малък бюджет

Мнениеот Stivi » Пон 14 яну 2019 11:45


Е какво да мислим,няма ние да я караме :) Ако е от познат който гарантира че колата е ок що да не я вземеш,ако просто изглежда запазена без да знаеш нищо друго тогава....ти си знаеш. Но само с тази информация дето си дал и в която фигурира единствено модел и година /без цена,двигател,пробег,екстри/ няма кой да извади кристална топка и да каже дали да я плащаш :mhihi


ChochoChanev
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 08 яну 2019 7:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на първа кола с малък бюджет

Мнениеот ChochoChanev » Пон 14 яну 2019 16:36


Еми двигателят е дизелов 1.5 DCI, пробег не знам колко е, и да, познат е и гарантира ! Обаче какви проблеми мога да очаквам в бъдеще, какви са и слабите места на тази количка, това питам :biggrin Цена-1000 лв


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на първа кола с малък бюджет

Мнениеот Stivi » Пон 14 яну 2019 16:42


Най-кофтия момент при този мотор от тези години е ,че в един момент примерно между 180-220 000км помпата може да реши да пусне стружки към дюзите и се налага смяна и на помпа и на дюзи /а не са без пари/ ,други изявени проблеми няма ! Само дето цена 1000лв за тази кола ми изглежда подозрително ниска !


ChochoChanev
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 08 яну 2019 7:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на първа кола с малък бюджет

Мнениеот ChochoChanev » Пон 14 яну 2019 16:46


Еми човека има нова кола и иска възможно най-бързо да я продаде тази а и ми е колега


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на първа кола с малък бюджет

Мнениеот Vlad777 » Пон 14 яну 2019 17:34


ChochoChanev написа:Еми двигателят е дизелов 1.5 DCI, пробег не знам колко е, и да, познат е и гарантира ! Обаче какви проблеми мога да очаквам в бъдеще, какви са и слабите места на тази количка, това питам :biggrin Цена-1000 лв

От кола за 1000 лв какво да очакваш? Все пак едно що-годе читаво колело втора употреба започва от тези пари. Щом някой е готов да се раздели с "колата" си срещу тази сума - можеш да се ориентираш какво е мнението му за нея.

Гуми, акумулатор, масло, гражданска, данък, преглед, винетка - това са сериозни разходи на фона на цената на колата от 1000 лв.

Най-общо казано - за тези пари няма почти никакво значение какво ще купиш като марка и модел - най-важното е в какво състояние се намира, колко пари са неотложните първоначални разходи, за да има читави спирачки и да пали и да се движи и късмет колко месеца ще го караш, преди да го предадеш на скрап. А всичките тези пари не зависят от марка и модел, а от конкретно състояние на конкретен автомобил.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на първа кола с малък бюджет

Мнениеот Stivi » Пон 14 яну 2019 18:17


Значи ти е много добър приятел,понеже кратък поглед в мобилето показва че читав екземпляр като описания /2004 дизел/ започва от 2000лв и стига до 3500лв ,което значи че ако я пусне на обява веднага ще я даде за минимум 1500,но той предпочита да я даде на теб за 1000 ,това ако не е добър приятел...не знам :wink


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на първа кола с малък бюджет

Мнениеот stefan4o » Пон 14 яну 2019 18:21


Аз ако бях на добрия приятел, направо щях да му я подаря. Най-много после като я купиш за 1000 лева да си развалите приятелството.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на първа кола с малък бюджет

Мнениеот muns61 » Пон 14 яну 2019 18:33


Темата е доста несериозна. Най-вероятно такъв приятел и такава кола са въображаеми.
Инак по същество - купуването на евтин автомобил без да имаш специфични познания е тото. А в тотото се знае кой печели...


ChochoChanev
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 08 яну 2019 7:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на първа кола с малък бюджет

Мнениеот ChochoChanev » Пон 14 яну 2019 19:17


Темата си е сериозна, и такъв приятел и такава кола съществуват, исках да ми кажете като цяло какво мога да очаквам от този вид двигател и кола. Благодаря на всички за мненията ! Ще видим какво ще правим :mhihi



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 168 госта