Въпрос относно обява VW Passat B7 2.0 TDI

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
bobi_robi
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 18:14
Автомобил: Passat B7 Б8
Двигател: CFGB 2011 DFHA 2020
Местоположение: София
Контакти:

Въпрос относно обява VW Passat B7 2.0 TDI

Мнениеот bobi_robi » Вто 08 яну 2019 9:54


Здравейте колеги,
За многу години първо, мисля отново да се завърна към VW, стига толкова внимание на Ауди :)
Въпроса ми е, дали някой е гледал колата от обявата по-долу, ако да, ако има желание да сподели мнение :) ако пък не, на какво да обърна внимание при огледа. Сравнително ниска цена ми се вижда, относно другите обяви.

https://www.mobile.bg/11533734989453870


Благодаря, на отзовалите се :) и стойте на топло :)

Последна промяна от bobi_robi на Вто 08 яну 2019 11:47, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Въпрос относно обява в мобилето

Мнениеот Stivi » Вто 08 яну 2019 10:48


Предполагам ако идеш да го видиш на живо ще е трагедия ! Мизерията в краката на шофьора,състоянието на шофьорската седалка,пластмасите по вратите,измислените наръбени джанти....всичко говори за шофьор/и мърляч/и което значи че и състоянието на колата няма да е добро !


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Въпрос относно обява в мобилето

Мнениеот hooligan_sk » Вто 08 яну 2019 11:34


Обърни внимание на общото състояние на автомобила. Как работи DSG по светофарите/от място, огледай под капака за очевидини течове и тн. Също имай предвид, че тези покриви скърцат при по-крайни жеги и студове. При този пробег, може да е добра кола, но ако е поддържана без компромиси и е пазена. Предвид че 99% от дизеловите пасати комби са бивши служебни, трудна работа. Тази изглежда мърлява и износена на прима виста.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Въпрос относно обява VW Passat B6 2.0 TDI

Мнениеот vanesto » Вто 08 яну 2019 11:41


Това е Пасат B7. И на мен ми се струва мърляв. Колега във форума имаше драма с такъв покрив, по-точно с рамката му, течеше нещо и не беше хич евтина.


Потребителски аватар
bobi_robi
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 18:14
Автомобил: Passat B7 Б8
Двигател: CFGB 2011 DFHA 2020
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос относно обява VW Passat B7 2.0 TDI

Мнениеот bobi_robi » Вто 08 яну 2019 11:54


Мда колеги мърляв е доста, пак и панела на климатроника е леко одраскан/напукан. Пластмасориите се оправят, в купето, мога да направя компромис, дето се вика стига ск.кутия и двигателя да се ок. Хубавото поне за мен е че тази кола в момента се кара, което означава че е обслужена (надявам се) :) Относнo DSG-то ще споделя, мнение като я покарам, че днес имам оглед :) това ще ми е първата кола автоматик :) освен ако не броим един Опел набор на Хитлер :) който карах като служебка преди достагодини :) Относно панорамния покрив, не държа да има, но като вече е там, но по това което казвате особено скърцането, нещо нема да ме изкефи сигурно, но ще видим. Джантите направо с тия зимни гуми остават, пак за лятото нови :)
Ще споделя мнение като мине огледа след 2 часа горе долу.
Мерси колеги.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Въпрос относно обява VW Passat B7 2.0 TDI

Мнениеот hooligan_sk » Вто 08 яну 2019 11:57


Не прави компромис с интериора. Не че не се освежава/прави, но той е много точен показател за цялото отношение към колата. :arrow


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Въпрос относно обява VW Passat B6 2.0 TDI

Мнениеот alpinab » Вто 08 яну 2019 11:57


Централната долна черна решетка е от хай-лайн демек има една хромирана тънка лайсничка. А пък останалата част от бронята си е комфортлайн. Сигурно е имала премеждие.


Потребителски аватар
bobi_robi
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 18:14
Автомобил: Passat B7 Б8
Двигател: CFGB 2011 DFHA 2020
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос относно обява VW Passat B7 2.0 TDI

Мнениеот bobi_robi » Вто 08 яну 2019 12:06


hooligan_sk написа:Не прави компромис с интериора. Не че не се освежава/прави, но той е много точен показател за цялото отношение към колата. :arrow

Така е да.


Потребителски аватар
bobi_robi
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 18:14
Автомобил: Passat B7 Б8
Двигател: CFGB 2011 DFHA 2020
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос относно обява VW Passat B7 2.0 TDI

Мнениеот bobi_robi » Вто 08 яну 2019 15:23


Колата не е чак толкова зле както изглежда :),минала е автомивка вътрешно :)
Относно интериора
- салона е запазен, но ще си иска едно испиране, което не е проблем
- безконтатно палене стига ключа да е в теб :)
- един ключ (горе долу му казах че един ключ излиза 200-300лв от Порше -готов да си разделим разхода) дали е толкова не знам :)
- напукано стакълце на панела на климатроника но вътрешно (ударено с ключ)
- на шофъорската врата, където си е опирал лакъта човечеца има 2-3 гънки от тапицерията на вратата
- задната десна седалка се повдига и става подобно на столче
- подлкътника преден и заден се ок, не са захабени.
- багажник сравнително добро състояние - забележка триъгълника не се прикрепва към кората, счупена е част от вътрешността на кората където се заключва
- няма резервна гума, а течност (рънфлат гуми) и компресор за гумите.
- липсва крик и ключ
- панорамата потвърди че нема течове, видгахме пускахме вървеше нормално, във всички посоки.
Външно:
- колкото ми позволяваше вида на колата да вида, немаше очуквания или драскотини или не ги видях
- ел. теглич леко ръждасал
- двигателя без видими течове поне за мен :)
- гуми зимни нови
- джантите немаха много ожулвания, но са грозни :)
- колата е 2012 и е с добавка за блуемотион-а или как се води - за запознатите това е добре или по-скоро не?
Возия:
- каране по павета немаше тропане около окачването, но от към таблото се чуваше едно като резонанс се едно малко парче метал опира некаде - дразнещо е, каза че не знае от какво е било се появило сега от студа
- ауто старт стоп система работи нормално както и аутохолда
- ръчната спира и отпуска добре
- оборотите държи малко до 900 без да играат, набира си сравнително добре, кик доън-а сработва чудесно.
- Следващо обслужване след около 5-6к км
- ГО и вноска по каското следват след седмица/две

Съгласи се да се пусне диагностика на колата където аз реша :)


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Въпрос относно обява VW Passat B7 2.0 TDI

Мнениеот hooligan_sk » Вто 08 яну 2019 15:41


Сервизна книжка? 1 ключ много често значи удряна и бракувана кола, втория остава при застрахователя. И точно в този ценови диапазон между 15 и 30 000лв най-обичат да вкарват брак джамбазите и да го правят тук. Тъй че гледай хубаво за удари. :th_up


Потребителски аватар
bobi_robi
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 18:14
Автомобил: Passat B7 Б8
Двигател: CFGB 2011 DFHA 2020
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос относно обява VW Passat B7 2.0 TDI

Мнениеот bobi_robi » Вто 08 яну 2019 15:46


Сервизна няма, а относно ключа паднал му и минал камион в/у него :)
Ще огледам да, мерси.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно обява VW Passat B7 2.0 TDI

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 08 яну 2019 15:50


Ключ остава при застрахователя, когато вземат и колата при тотал щета със 100% обезщетение (рядко се практикува като цяло от застрахователите, особено в БГ) или кражба, няма вариант да ти вземат единия ключ и колата да си остане в теб. По-скоро при поредното препродаване се е загубил. Ключа да се направи дубликат струва между 150 и 200 лв в София , като за целта се сваля модула под жабката за да се извлекат данните. Иначе заготовката може и от Али Експрес да си я купиш , но обучаването не е като на старите VW.
п.с. Пасата поне по снимки не изглежда никак зле и има доста приятни екстри. Цената е съмнително ниска обаче и е хубаво да се провери да няма уловки някакви.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно обява VW Passat B7 2.0 TDI

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 08 яну 2019 15:51


bobi_robi написа:Сервизна няма, а относно ключа паднал му и минал камион в/у него :)
Ще огледам да, мерси.

това е малко измислица според мен... да ти даде счупения, чипа 100% е здрав и може да се сложи в нова кутийка. Ама ще ти каже, че го е хвърлил сигурно... :screwy Внимавай ако го купуваш да не остава без каско този пасат, защото може и схема да е... Или задължително му изтрийте ключовете и обучете всичко наново да не бачкат старите, но операцията е малко по-скъпа.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Въпрос относно обява VW Passat B7 2.0 TDI

Мнениеот hooligan_sk » Вто 08 яну 2019 16:09


Това е кола с keyless!! Тук преди време един потребител обясни, че при keyless системата и при загубен ключ(имаше такъв случай), за да ти важи каското се сменят всички сензори за близост, няколко модула в колата и всичко това в дилъра. Цената е сериозна. Не знам дали няма да имаш проблем с каското и последваща кражба, самия ключ не е важен че го няма.


Потребителски аватар
bobi_robi
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 18:14
Автомобил: Passat B7 Б8
Двигател: CFGB 2011 DFHA 2020
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос относно обява VW Passat B7 2.0 TDI

Мнениеот bobi_robi » Вто 08 яну 2019 16:22


Дубликат ключ 150-200лв. при опитен ключар да речем от форума като Владко или направо от Порше?

Доста трудна мисия ще се окаже следващият оглед, с много внимание :)

Относно Keyless-a, на каското само ако исе каже че го им,а може тогава да имам ядове, едвам ли проверяват екстрите по ВИН или нещо подобно.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ViceroyF16 и 63 госта