въпроси за Passat B5.5 1.8Т

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
DimiturIvanov
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 23 яну 2019 22:42
Автомобил:
Двигател:

въпроси за Passat B5.5 1.8Т

Мнениеот DimiturIvanov » Сря 23 яну 2019 22:51


Здравейте колеги, с риск тази тема да е пускана безброй пъти, аз пак ще попитам защото е възможно част от информацията в старите теми да не е толкова актуална вече. Та струва ли си този мотор откъм динамика и разход? Какво трябва да се гледа при покупка? Куц кон ли е тоя мотор(за комби)? На газ прави ли някакви проблеми(щото нали е с турбина) и как е разхода ако всичко е наред? И последно каква е разумната цена за този автомобил(не най-евтина или пък безпричинно скъпа)?




teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: въпроси за Passat B5.5 1.8Т

Мнениеот teodorpc » Чет 24 яну 2019 1:02


Вярно, писано е много по темата и ако се разровиш ще откриеш (систематизираш) каквото те интересува, щото един казва едно втори друго и не знаеш къде е истината. Да си дам и аз мойте 5 стинки по въпроса. За динамика и разход според мен е по средата. На това купе не е самолет, не знам, може моя да е куц хем че съм с чип. С времето вероятно ще му посвикнеш и все ще ти малее, то и за това повечето ги доработват и ремапват защото мотора носи. Нещо, което не ме кефи е турбо лага, особено при тръгване докато се развърти.И в предната ми кола, волво турбо бензин, пак го имаше та смятам си е характерно за тези мотори. На газ никакви грижи, ако е съобразена газовата. Разхода ми на газ при перфектни настройки са:
с преобладаваща скорост 100-110km/h 9.5÷10l/100km
магистрално ~ 140÷160km/h 11÷12l/100km
градско софийско около 12-13l/100km
Лично бих предпочел атмосферен мотор с аналогична мощност, понеже няма забавяне и реагира на момента и няма турбина за ремонт евентуално.
При покупката гледаш стандартните неща, моторът ако е стегнат трябва да работи тихо и равномерно без тракания. Трябва да е отзивчив, като чукнеш педала на газта да реагира без заглъхване в първия момент ( като търсих поне 3 екземпляра го имаха този проблем). Да няма мазньоч в ауспуха, чернилка ще има (поне аз не съм попадал на чист до сега) но да пада като го разтриеш а не да мазнее. За мен реалната цена е не повече от 4000лв. за нов внос за кола с дребни забележки, но в изрядно техн. състояние. Все пак са по на 16-17г. вече.


baziliksa
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 03 сеп 2013 19:26
Автомобил:
Двигател:

Re: въпроси за Passat B5.5 1.8Т

Мнениеот baziliksa » Сря 02 окт 2019 22:46


Може ли линк към тема свързана с подробности за B5 1.8 Т? Обмислям покупка и ми трябва информация, но нещо не намирам подходящаотминала тема!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79, Google [Bot] и 42 госта