Съвет при покупка на VW Passat B6 3.2 FSI

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
aaiii
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 24 яну 2019 14:48
Автомобил: PASSAT B6
Двигател: AXZ

Съвет при покупка на VW Passat B6 3.2 FSI

Мнениеот aaiii » Чет 24 яну 2019 17:23


Здравейте,
нов съм във форума и евентуално член на ВАГ групата.
В моето семейстов имаме нужда от голям автомобил основно за пътувяания през уикенда.
В момента ни вози малък дизелов автомобил, който за града е добре и сме доволни, но извън града, малкият му обем, съответно
невъзможноста да събере много багаж, както и малката мощност на двигателя го правят неудобен за дълги пътувания.
Затова съм се насочил към комби вариант на Passat B6 3.2 FSI с опция да се монтира газова уредба, която знам че струва към 2k лв.
Може ли мнения за този бензинов двигател, както и за скоростна кутия, която за този модел е само автоматична.
Доколкото знам ходовата част на Passat B6 e читава, но не твърдя, че разбирам от автомобили, а точно обратното. :)
Какво специфично за модела да гледам по време на оглед?

Благодаря предварително!




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Съвет при покупка на VW Passat B6 3.2 FSI

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 25 яну 2019 14:30


Рядък и екзотичен двигател
Лаком.
А и газта ме съмнява да е две хиляди лева.
По-скоро три и нагоре.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Съвет при покупка на VW Passat B6 3.2 FSI

Мнениеот hooligan_sk » Пет 25 яну 2019 19:26


Газифицирането на 6цил. мотор с директно впръскване ще го направиш точно за 2К, но Х2. И като цяло не е толкова икономично, харчи около 15% бензин за да ти е мирна главата. Прочети тук: https://landi.bg/%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0% ... i-gdi-tce/


aaiii
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 24 яну 2019 14:48
Автомобил: PASSAT B6
Двигател: AXZ

Re: Съвет при покупка на VW Passat B6 3.2 FSI

Мнениеот aaiii » Нед 27 яну 2019 9:50


Zdravko Zankov написа:...
Лаком...

Комбинирания разход на гориво го дават 10л/100км, който най-вероятно ще по-голям.
До 14-15л/100км смесен разход ме устройва, понеже в смейството имаме малък градски автомобил и този ще се ползва основно за извънградско каране.

hooligan_sk написа:...за 2К, но Х2. И като цяло не е толкова икономично, харчи около 15% бензин ...

Уточнението на цената на газовата ми е важна. Благодаря за линка, ще пусна запитване.
Относно харченето на бензин, като пак казвам, че не разбирам от автомобили и идеята е не да споря, а да събера повече мнения, за да преценя дали точно този автомобил с този двигател е подходящ за мен и семейството ми или да се ориентирам към 2.0FSI двигател например.
Та относно харченето на бензин, доколкото съм запознат при монтиране на обикновенна газова уредба се инсталира система за мазане понеже газта е суха и точно
тези около 15% бензин ще извършват и смазването, а и поради спецификата на работа на двигателя, както прочетох от линка по-горе, те са и наложителни за правилното му функциониране. Като ми е ясно, че инвестицията ще се избива по-дълго във времето и километрите :)


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Съвет при покупка на VW Passat B6 3.2 FSI

Мнениеот stefan4o » Нед 27 яну 2019 12:18


Инвестицията може и да я избиеш, ако смяташ да я караш 5-6 години колата. Пак зависи и какъв пробег ще й направиш. Ако е само за каране през уикенда... може и 10 години да ти трябват. Не зная защо не се насочиш към дизелов автомобил.
Ходовата част не зная дали е читава - просто там нямаш многораменно, всъщност от Б5 досега май само това поколение няма многораменно отпред.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Съвет при покупка на VW Passat B6 3.2 FSI

Мнениеот hooligan_sk » Нед 27 яну 2019 12:44


Окачването на Пасат след Б5.5 не е многораменно. Дори Б8 ползва MQB модулната платформа, която покрива всичко от Поло до Артеон. Такаче сериозни конструктивни разлики няма.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Съвет при покупка на VW Passat B6 3.2 FSI

Мнениеот stefan4o » Нед 27 яну 2019 13:12


Да, грешката е моя. Не зная защо бях останал с впечатлението, че само при Б6 е с по един носач, но трендът си върви по този начин. Явно многораменното е останало в историята с Б5-5.5, а се е запазило само при Ауди.


aaiii
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 24 яну 2019 14:48
Автомобил: PASSAT B6
Двигател: AXZ

Re: Съвет при покупка на VW Passat B6 3.2 FSI

Мнениеот aaiii » Пон 28 яну 2019 10:08


stefan4o написа:...караш 5-6 години колата. ... Не зная защо не се насочиш към дизелов автомобил.

Да, определено идеята е да караме най-малко 5-6 години колата, която ще закупим.
Относно дизеловия автомобил, не съм фен, не ми харесва тракането на този тип двигатели.
Сега по неволя карам такъв, защото жената си го имаше още преди да се вземем, а аз преди година продадох моята кола с идеята
в бъдеще време да вземем семейно комби и ето, че то дойде. :)

Бих ли могъл да пускам линкове към конкретни обяви, за да изкавате мнения относно автомобилите?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Съвет при покупка на VW Passat B6 3.2 FSI

Мнениеот hooligan_sk » Пон 28 яну 2019 10:29


Пускай. Един TDI CR в Пасат е много различен от дизел в суб-компактен автомобил. По-шумен е от бензинов мотор, но няма нищо общо с дизела с който си свикнал. Бих те посъветвал да го пробваш. :arrow


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Съвет при покупка на VW Passat B6 3.2 FSI

Мнениеот milmar » Вто 29 яну 2019 14:28


CR в комби Passat B6 потвърждавам, че е тихичък и няма нищо общо с дизел с ГНП от типа 1Z, AFN и т.н. Не е като бензин, но определено свикнах да си гледам оборотомера, преди нямаше нужда :biggrin .


Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Re: Съвет при покупка на VW Passat B6 3.2 FSI

Мнениеот BeckoTDI » Нед 03 фев 2019 2:01


Всичко по този пасат е бетон ;)
Двигателя е с верига, която с остъпки пълен комплект на феби идва около 230-250лв ;) на цената на ангренаж ;)
Разходът от опит градско е 13-15, зависи от трафика и колко настъпваш.
Извънградско, ако си караш в ограниченията е под 10 задължително. Аз го карам доста спокойно под 100 и пада под 8.... дои е показвал смешното 6.6 по борд с 90 на темпомат.
Единственият проблем е ако си привързан за идеята с газ..... ландито е около 3к приблизително и продължава да папка и бензин, така че изибването му се вижда доста напред във времето. Аз си карам на бензин А100 и си върви идеално и не е прекалено лаком с него:)
Окачване бетон.... няма 15 алуминиеви носача ;)
Като е 4мотион, получаваш бонус супер спирачки :) - 345мм предни и 310мм задни ;) а и като е 3.2 е доооооста понатъпкан с екстри......
За дизела забрави... за какво ти е половин милионник ? И като гори малко по-малко какво? Спирачки и екстри има ли ... трудно.... и като смениш турбо. дюзи или там каквото дойде - благодаря за икономията ;)


ivelin.yovchev
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 11 юли 2018 16:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет при покупка на VW Passat B6 3.2 FSI

Мнениеот ivelin.yovchev » Нед 03 фев 2019 9:43


При мен 3.2fsi 250hp 4motion разход извънградско 7.1-7.5/100


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Съвет при покупка на VW Passat B6 3.2 FSI

Мнениеот milmar » Нед 03 фев 2019 16:51


3.2 250кс с разход 7л/100 ..... дано да е така .


aaiii
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 24 яну 2019 14:48
Автомобил: PASSAT B6
Двигател: AXZ

Re: Съвет при покупка на VW Passat B6 3.2 FSI

Мнениеот aaiii » Нед 03 фев 2019 18:40


BeckoTDI написа:Всичко по този пасат е бетон ;)........

Благодаря за поста и мнението.
В потвърждение на това, което написа ще кажа, че ми се отдаде възможност да разговарям с човек
които използва такъв автомобил като служебен. Купил го е нов, изминал 290хил. км и до
момента е давал пари само за гориво и консумативи по негови думи.
Като разхода на гориво е в стойностите, които ти написа.
Така, че везните сериозно накланят към 3.2 бензинов двигател към момента.

milmar написа:CR в комби Passat B6 потвърждавам, че е тихичък ... гледам оборотомера...

ОК, навихте ме, но кои TDI CR мотор да гледам?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Съвет при покупка на VW Passat B6 3.2 FSI

Мнениеот hooligan_sk » Нед 03 фев 2019 20:50


От втората половина на 2008г нататък, 2.0TDI e CR. Гледай кода на мотора в талона или на ВИН стикера на колата(също и в сервизната книжка). Помпа-дюза мотори са с 3 буквен код, CR са с 4 буквен.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 154 госта