Избор на семейно комби: 10-15к

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот milmar » Нед 03 фев 2019 16:58


silent написа:....

Два въпроса: вторият е с дачия ли ходиш на море?

Първият беше дали би отишъл на море с дачия :-) ? Но ти отговори ....

Иначе философията е наука, според гърците това значи думата.




Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Mishonti » Нед 03 фев 2019 17:13


silent написа:.....


Ти си си купувал само коли на смъртен одър, за това ти е писнало от ремонти.
Една бюджетна кола няма как да даде лукса и комфорта на дори 20 годишна по-висок клас кола.
Темата не е “Кое е по-важно - колата или семейството” за да поставяте толкова тъпо нещата - “Не си купувай кола, отиди на почивка със семейството...” Боже Боже...


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот silent » Нед 03 фев 2019 17:24


Айде бе от къде пък занеш какво съм купувал и на какъв одър ли нар ли или русенско легло е бил...ти ти си най умния ..чудех се кога ще изпълзиш да ръсиш умнотии от първа и последна ръка....карай си бараката и не се прави на умен не....ти се удава...като почнеш да караш нови коли ма не за по кръгче от приятел тогава можеш да имаш мнение по въпроса с новите коли...аз не съм центъра на вниманието на темата просто изказах мнение но реакцията показва колко съм бил прав....


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот milmar » Нед 03 фев 2019 17:33


Русенското легло си е твой избор.
Но на русенския въпрос за морето не отговори, а това е част от философията. Не е нужно да се нервим толкова, просто попитах. Отговорът ще потвърди дали си прав наистина, поне за себе си.


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Karaboev » Нед 03 фев 2019 17:40


Аз немога да разбера кой ЛУД би предпочел чисто нова бричка наречена не знайно защо Дачия пред 5 или 10 годишна коЛа висок клас. Vivacom са ми клиенти всички бяха с Дачия едвам изкараха 150 к км добре че са на оперативен лизинг и ги връщат една по една и сега са със Ситроен доста по добре. Да казвам ли че Дачийте бяха шурдисали по праговете като 20 годишен Опел и пушеха като чипосано 1.9 от Бай Ганьо на око
Едит: Имам чувството че някой ще спомене и Лада Нива чисто нова OMG


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот silent » Нед 03 фев 2019 18:03


Бих отишъл защо да не отида..последно ходих до Сърбия и по надалеч съм ходил с точно с Дъстър...не е върха на сладоледа но си върви прилично ...
Относно последното включване на Карабоев - ми не ти вярвам .... нашите служебни Дачии пък са на по 150 и не само че ги изкараха и продължават да въртят километри а и не са влизали в сервиз за нищо повече от регулярното Т.О...и даже съвсем прилично си изглеждат ....и затова ги купуват хората ...като си купиш висок клас кола за същите пари колкото една нова Дачия но на 10г...в общия случай взимаш в котка в чувал....и в общия случай започваш да вкарваш...единствено разбирачите по форумите и оня бургаския хитрец винаги си купуват безпроблемни коли защото разбират и леф не дават- само карат...останалото простолюдие вкарва пари и виси по сервизи...а по-умното простолюдие си купува Дачия Шкода Рено Тойота Киа например и още доста други нови коли до 30х. лв могат да се намерят и поне 5години си свирка ....и кара ....
Не карам никого да си купува нова кола...това е моето мнение..всеки сам да си преценява какво иска от живота, но и не искам на мен някой да ми дава тон в живота. Един много по-велик човек от мен и от вас е казал че най-хубавата кола е новата....


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Karaboev » Нед 03 фев 2019 18:18


Разбира се че от новото по добро няма. Ако може човек да си позволи да губи 50% от стойността на колата на всеки 5 години то той никога няма да влезе в този форум да си чеше езика (пръстите) а отива в магазина избира си цвета и готово. Вземам за пример едно Ауди А8 Д4 което е струвало 245 000 лева, даречем че в момента излиза понякога на 30 35 000, аз както знаете работя е Кия, та за 30 хил с е сещам само за Ceed, а как аджеба тоя смотания Сиид ще има возия комфорт и ще изпитам аз някъкво удоволсвие от шофирането спрямо "старото" ауди. Аудито почти няма да загуби от цената си докато този Сиид ще го продавам след 5 години под 15 хил....


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот silent » Нед 03 фев 2019 18:29


И колко пари ще си вкарал за 5 години в тази А8ца за да я държиш в кондиция през следващите 5-10години колкото една нова Кия със сигурност ще изкара....колко ще висиш по сервизите колко ще си без кола и колко волно и неволно ще те лъжат по сервизите което е още пари...колко ще му трепериш на аудито дали няма да се прибираш отнякъде без багаж с обществен транспорт и колко ще се съобразяваш къде точно да го паркираш...Колко от комфорта му ще усетиш ако ежедневно ходиш с него на работа и 2пъти в годината или айде 5 -10 пъти го изкарваш извън града на дълго пътуване...всичко е много относително....всеки си има потребности и приоритети...аз искам нова не скъпа кола с прилична возия и комфорт и ниски експлоатационни разходи(ниски застраховки данъци малък разход) купувам нова кола...ти искаш гъзария пестин коня... не те интересуват катализатори дпф махаш режеш ...купуваш 2ра ръка гуми щот нови са скъпи можеш да си позволиш да работиш половин ден ежедневно за колата - купуваш втора ръка кола най-висок клас... хора различни интереси различни потребности различни...избор различен...

Последна промяна от silent на Нед 03 фев 2019 18:38, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот forski » Нед 03 фев 2019 18:30


Да се чуди човек как все още продължават да съществуват автомобилни производители различни от Ауди и Мерцедес :rolleyes


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Karaboev » Нед 03 фев 2019 18:41


silent написа:И колко пари ще си вкарал за 5 години в тази А8ца за да я държиш в кондиция през следващите 5-10години колкото една нова Кия със сигурност ще изкара....колко ще висиш по сервизите колко ще си без кола и колко волно и неволно ще те лъжат по сервизите което е още пари...колко ще му трепериш на аудито дали няма да се прибираш отнякъде без багаж с обществен транспорт и колко ще се съобразяваш къде точно да го паркираш...Колко от комфорта му ще усетиш ако ежедневно ходиш с него на работа и 2пъти в годината или айде 5 -10 пъти го изкарваш извън града на дълго пътуване...всичко е много относително....всеки си има потребности и приоритети...аз искам нова не скъпа кола с прилична возия и комфорт и ниски експотационни разходи(ниски застраховки данъци малък разход) купувам нова кола...ти искаш гъзария пестин коня не те интересуват катализатори дпф махаш режеш ...купува 2ра ръка гуми щот нови са са скъпи половин ден работиш за колата купуваш втора ръка кола висок клас...това хора различни интереси различни потребности различни...избор различен...

Аз бях пред същия избор и не съжелявам че взех Аудито в случая S class то е същото. Ами колкото и да се чудя какви дивиденти в полза на Кия или Дачия да намеря просто НЯМА. Ами само като я дигна на подемника тази Кия и то гледам Опел Корса или Форд фиеста, носачите каточели правени от капачки за буркани амортисьора е дебел колкото плажен чадър биалетки сменяме постоянно за тампони на носачите думи нямам че ще е неприлично. Ами то не струва и 30000 а даже и 10. Сега като гледам с патрулките какво става направиха по 140 150 к км и тракат отвсякъде. Тук говоря само за окачване, ами комфорта вътне там въобще няма нужда да се говори


Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Zinoto » Нед 03 фев 2019 18:52


Истината е някъде по средата, в смисъл, че който има километри да върти по работа може да си вземе и нова или почти нова кола и от евтина марка, който има време да обикаля с луксозна кола /не по работа/, той явно има и пари. Общо взето чергата определя марката, а километрите, които се въртят определят колко нова да е. Аз например нямам излишни пари за много разходки, а по работа почти не ми се налага да пътувам, но пък ми трябва кола за семейството и затова си търся 10 годишна кола, по възможност на по-малко километри и естествено я търся среден клас, а не Дачия примерно.


MMM1
Мнения: 176
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 20:43
Автомобил:
Двигател: Petrol

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот MMM1 » Нед 03 фев 2019 20:59


Karaboev написа:Ами колкото и да се чудя какви дивиденти в полза на Дачия да намеря просто НЯМА.


Дачията има много плюсове. Това е идеалния служебен автомобил, който да връчиш на служителите си.
НО да возиш вътре близки хора - никога. Колкото пъти и затварям вратите и се сепвам от мисълта, че при удар ще е страшно. Особено задните врати са все едно направени от боядисан картон. То и затова двигателчето 1.5 дизел се справя прилично.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Stivi » Нед 03 фев 2019 21:07


Karaboev написа:Аз немога да разбера кой ЛУД би предпочел чисто нова бричка наречена не знайно защо Дачия пред 5 или 10 годишна коЛа висок клас.

Аз пък бих задал въпроса обратно - кой ЛУД ще си купи милионник ,на който всяко светване на някоя лампа може да го върне назад с четирицифрена сума,има разход 9-10/100,а консумативите му за година са 2 средни заплати !? Далеч съм от мисълта че Дачия е нещо повече от средство за придвижване,но с ръка на сърцето мога да кажа че едно много запазено X5 3.0Д 2006г. /без въздушно/ друса колкото Лоджи-то ми,двигателя се чува много повече в купето ,а кръста ме заболя на кожените седалки с всякакви реглажи още след 100км докато с дачията си пътувам Поморие-Правец без никакви некомфортни усещания в тази област. За разликата в разхода няма да споменавам че ми настръхва косата ! Е няма сила която да ме накара да взема такъв премиум и да наливам постоянно в него само за да съм гъзар или за да имам N на брой екстри. Искам да давам веднъж в годината 300лв за обслужване и после само да си карам без да треперя какво ще изтропа и да имам в телефона номерата на 5 вида майстори при които да вися за отстраняването на поредния "дребен" проблем струващ 200 кинта ! Имам приятел който караше дърт ML в София,понеже нали трябва да се види че е патрон. Та същия този приятел отиде да живее в Испания, и като го питах каква кола си е взел там отговора беше ....нов Citroen C-Elysee /което като качество и комфорт е същото като Дачия Логан примерно/ ,понеже както каза той "..тук на никой не прави впечатление каква кола караш..." . Само две думи за избора на кола в България и свършвам с тази тема- сбъркана народопсихология :a045


MMM1
Мнения: 176
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 20:43
Автомобил:
Двигател: Petrol

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот MMM1 » Нед 03 фев 2019 21:24


Stivi написа: Аз пък бих задал въпроса обратно - кой ЛУД ще си купи милионник ,на който всяко светване на някоя лампа може да го върне назад с четирицифрена сума,има разход 9-10/100,а консумативите му за година са 2 средни заплати !?


Прав си по принцип. При мен май се върти около 16л./100км. но това е друга тема.
Както се оказва автомобила е продължение на мъжкото достойнство. Не можеш да обясниш на млад мъж на който му гори кръвта, че трябва да си купи малолитражка на малко километри и с евтина поддръжка. Всеки да си мине по реда и ще осъзнае нещата. Аз мога да изтърпя всякакви несъвършенства в един автомобил .. Но само да има двигател. "Охлюв" е ужасна мъка да се кара и е доста опасно според мен.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Mishonti » Нед 03 фев 2019 21:53


silent написа:Айде бе от къде пък занеш какво съм купувал и на какъв одър ли нар ли или русенско легло е бил...ти ти си най умния ..чудех се кога ще изпълзиш да ръсиш умнотии от първа и последна ръка....карай си бараката и не се прави на умен не....ти се удава...като почнеш да караш нови коли ма не за по кръгче от приятел тогава можеш да имаш мнение по въпроса с новите коли...аз не съм центъра на вниманието на темата просто изказах мнение но реакцията показва колко съм бил прав....


Много трудно ми е да ти чета мненията, винаги са толкова неграмотно написани, 7 клас имаш ли завършен?
И не ми намесвай бараката, струва колкото една чисто нова Дачия с всички екстри.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта