Избор на семейно комби: 10-15к

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Karaboev » Нед 03 фев 2019 22:03


Както каза някой преди мен истината е някъде там. Незнам какво сте се наплашили от тези "мильонници"
Казах че аз губя от каско и разходи (данъци и стандартно обслужване) максимум 5000 хил годишно, ами я изчислете загубите на новата кола всяка година губиш по 30%пропорционално до 3 тата година после по 20% до 5 тата и накрая от 35 след 5 години даваш 15 20 на вятъра, а да видя кои сметки са по верни. И още нещо с тези измислени двигателчета 1.6GDI (бензин с директно впръскване) кажем както е при Кия че аз немога да си помисля да изпреварвам 2 камиона ако има да не говорим че живота му след гаранцията е съчетан със приятелство с майстора в сервиза и както каза ще имаш кола на 5 години с проблеми на 15 годишна. Не казвам че и при премиум колата няма да има но в един момент разходите се изравняват аз карам Ауди а 8 за същите пари като човека който си е купил чисто нова Кия а разликата е несравнима.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19148
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот stefan4o » Нед 03 фев 2019 22:09


Аз с бус Транзит 2.2 ТДЦИ съм изпреварвал и по 4 камиона. Не е само до двигателя... а до много други работи. Все едно всички дето карат коли под 150 коня са потенциални мъртъвци, като тръгнат на извънградско да карат. Запрете се малко :eek Още малко и ви подпуквам с картоните :Mr Green Fun

Последна промяна от stefan4o на Нед 03 фев 2019 22:10, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот silent » Нед 03 фев 2019 22:11


Mishonti написа:
silent написа:Айде бе от къде пък занеш какво съм купувал и на какъв одър ли нар ли или русенско легло е бил...ти ти си най умния ..чудех се кога ще изпълзиш да ръсиш умнотии от първа и последна ръка....карай си бараката и не се прави на умен не....ти се удава...като почнеш да караш нови коли ма не за по кръгче от приятел тогава можеш да имаш мнение по въпроса с новите коли...аз не съм центъра на вниманието на темата просто изказах мнение но реакцията показва колко съм бил прав....


Много трудно ми е да ти чета мненията, винаги са толкова неграмотно написани, 7 клас имаш ли завършен?
И не ми намесвай бараката, струва колкото една чисто нова Дачия с всички екстри.

Поредния комплексиран бг потник...знаеш ли колко ме интересува колко ти струва кочината...ти спиш в нея не аз...а ако струва колкото нова Дачия това си е твой проблем и твоя минавка....


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Mishonti » Нед 03 фев 2019 22:35


Явно те интересува и то доста, за да я намесваш в темата :)
Комплексиран може да си ти, не аз :)
Не разбирам как никога нищо не съм написал за ЦЛКто и всички като няма за какво да се хванете по някоя тема, почвате с личния ми автомобил абсолютен хейт...
Комплекса е лично ваш, за да смятате че хората с 20 годишни коли мутреят или се показват. Звучи адски несериозно.
За някои от вас автомобилът е купчина желязо, с която да се предвижваш от точка А до точка Б. Е, за мен не е така. Едва ли някога ще ме разберете, Дачия фенове.


paczo911
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 1:44
Автомобил: VW Golf 3 GTI
Двигател: AGG + ABF + AUM
Местоположение: София

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот paczo911 » Чет 07 фев 2019 11:28


Колеги,

Дайте ако искате да се придържаме към темата на човека, че взеха да се израждат нещата... Темата ми е интересна и защото мен също може да започне да ме касае след някоя друга година. В момента за семейна караме октавия 1.8Т, и съм доволен от нея, но вече е старичка, хубаво е да обсъждаме някакви варианти.

Аз, честно казано, просто си разсъждавам за следния вариант - Опел Астра комби 2011-2014 година, 1.4 турбо 140 коня, мисля че е на заводска газова уредба. В немското мобиле има читави между 6 и 8 хиляди евро. Не съм проучвал как са като здравина, поддръжка, вътрешно пространство и прочие. Просто на пръв поглед ми се струват приличен вариант.


VidolNikolov
Мнения: 60
Регистриран на: Сря 15 авг 2018 7:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот VidolNikolov » Чет 07 фев 2019 12:08


Спести си мъките и главоболията, липсата на комфорт и сигурност.
Заложи на нещо малко-па старо, но много по-качествено.
Така и така купуваш кола на 10 години минимум, дали е на 15 няма значение. Важното е, как е поддържана.

2005та М54Б25 E60/E61 бензин с 6 степенна ръчна кутия. Това е правилният избор.

192коня/240н.м. Не е самолет, но осигурява нужното за да се движиш достатъчно бързо и да изпреварваш, без да се чудиш Тира отсреща близо ли е или не.
Газифицира се безпроблемно. Бутилката в резервната гума е 55л.
Среден разход извън града от 8 до 12, ако решиш да караш 180+
Градско 15-16 зависи от града и стила на шофиране

Предимства---стар, изпитан и изключително здрав агрегат. Труден за убиване. Дори и да се наложи отваряне на мотора, биелни лагери и салтанати не са 3 чанти с пари, какъвто филм се наблюдава при много от коментираните модели.
Не гние- за разлика от Мазда 6 и мотора и е в пъти по здрав и на пасата и от на маздата. Изключително тихо работи.
Повечето екземпляри за цена от около 6-7к евро са с реална история в БМВ и пробег до и под180к, което ти гарантира поне едни 60-80 без да бараш нищо.

Багажникът особено на 61цата е огромен, няма нищо общо с багажниците на разни там псевдо мини ванове с устойчивост на градски автобус.
Само, който е карал Шаран знае каква каруца и безподобна кочина е/не че Дачията е по-добра.Лашка се като магаре на лед. Да не говорим за интериора. Седалките са правени от някой луд в час по трудово.
Ергономия-нула

Разход 1.8Т ...великия мотор в Шаран 15 градско....525 литър надолу или аналогичен. В пъти по-здрав.

Кутията на 60ката е вечна и автомата и ръчкана, но ако теглиш нещо, или просто искаш ръчка това е машината.
Има го и в 4х4, ако ти трябва.

В заключение-достъпен, евтин за поддръжка и обслужване автомобил, предлагащ комфорт и прилично ниво на сигурност и достатъчен обем.Идеална е за семеен чавек с две деца.
Не мисля, че има аналог при немците.

Минус е ел рейката - тя едно от най скъпите неща в тази кола. Ако тя е наред няма кво да стане.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8385
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот samo_pechka » Чет 07 фев 2019 12:13


paczo911 написа: Опел Астра комби 2011-2014 година, 1.4 турбо 140 коня,
Не ти трябва, имат един проблем със "звънтене" , самозапалва се сместа преди да постъпи в цилиндрите. Проблема е ясен , ползват се и специфични масла. Дано не се бъркам нещо и да те подведа.
Турбо и/или директно впръскване , е добре да се избягват. Атмосферен и да е предкамерно впръскването, с по-голяма кубатура , това аз ценя при бензинов мотор. Мое мнение и не ангажирам никого. Успех.


paczo911
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 1:44
Автомобил: VW Golf 3 GTI
Двигател: AGG + ABF + AUM
Местоположение: София

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот paczo911 » Чет 07 фев 2019 12:49


samo_pechka написа:
paczo911 написа: Опел Астра комби 2011-2014 година, 1.4 турбо 140 коня,
Не ти трябва, имат един проблем със "звънтене" , самозапалва се сместа преди да постъпи в цилиндрите. Проблема е ясен , ползват се и специфични масла. Дано не се бъркам нещо и да те подведа.
Турбо и/или директно впръскване , е добре да се избягват. Атмосферен и да е предкамерно впръскването, с по-голяма кубатура , това аз ценя при бензинов мотор. Мое мнение и не ангажирам никого. Успех.


Благодаря за мнението за астрата, полезно е да се знае.
100% съм съгласен за голям атмосферен с предкамерно впръскване, просто не знам кои фирми все още предлагат такива в съвременните коли. Авенсис имаха ли в по-новите предкамерно впръскване на бензина, или се лъжа?
Аз преди да взема 1.8Т четох много за него. Мисля, че успях да намеря сравнително читав екземпляр и съм доволен засега. Но неслучайно за евтина "бегачка" си взех Голф 3 АБФ. :)


bongoo
Мнения: 153
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот bongoo » Чет 07 фев 2019 15:13




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Stivi » Чет 07 фев 2019 16:41


VidolNikolov написа:2005та М54Б25 E60/E61 бензин с 6 степенна ръчна кутия. Това е правилният избор.
Повечето екземпляри за цена от около 6-7к евро са с реална история в БМВ и пробег до и под180к, което ти гарантира поне едни 60-80 без да бараш нищо.
Багажникът особено на 61цата е огромен, няма нищо общо с багажниците на разни там псевдо мини ванове с устойчивост на градски автобус.
Разход 1.8Т ...великия мотор в Шаран 15 градско....525 литър надолу или аналогичен. В пъти по-здрав.
Кутията на 60ката е вечна и автомата и ръчкана, но ако теглиш нещо, или просто искаш ръчка това е машината.
Има го и в 4х4, ако ти трябва.
В заключение-достъпен, евтин за поддръжка и обслужване автомобил, предлагащ комфорт и прилично ниво на сигурност и достатъчен обем.Идеална е за семеен чавек с две деца.
Не мисля, че има аналог при немците.

Не напразно е казано че BMW не е просто марка...а диагноза :mhihi


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот milmar » Чет 07 фев 2019 16:42


bongoo написа:https://www.kia.bg/second_hand/view/511/1_6_crdi___3101/

Нова, хубава и тясна кола :smile !


bongoo
Мнения: 153
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот bongoo » Чет 07 фев 2019 17:08


milmar написа:
bongoo написа:https://www.kia.bg/second_hand/view/511/1_6_crdi___3101/

Нова, хубава и тясна кола :smile !


Тясна в сравнение с Пасат може би, но в класът си категорично не.Имал съм за кратко и модела 07' и този.Препоръчвам го от опит, а не от чужди мнения.Здрав и безпроблемен автомобил.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Lupender » Чет 07 фев 2019 20:52




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 07 фев 2019 21:14


Много яка пластмаса.
П. П. Много неграмотна обява.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 07 фев 2019 21:32


Stivi написа:
VidolNikolov написа:2005та М54Б25 E60/E61 бензин с 6 степенна ръчна кутия. Това е правилният избор.
Повечето екземпляри за цена от около 6-7к евро са с реална история в БМВ и пробег до и под180к, което ти гарантира поне едни 60-80 без да бараш нищо.
Багажникът особено на 61цата е огромен, няма нищо общо с багажниците на разни там псевдо мини ванове с устойчивост на градски автобус.
Разход 1.8Т ...великия мотор в Шаран 15 градско....525 литър надолу или аналогичен. В пъти по-здрав.
Кутията на 60ката е вечна и автомата и ръчкана, но ако теглиш нещо, или просто искаш ръчка това е машината.
Има го и в 4х4, ако ти трябва.
В заключение-достъпен, евтин за поддръжка и обслужване автомобил, предлагащ комфорт и прилично ниво на сигурност и достатъчен обем.Идеална е за семеен чавек с две деца.
Не мисля, че има аналог при немците.

Не напразно е казано че BMW не е просто марка...а диагноза :mhihi

Е 60/61 според моето скромно мнение е най красивото БМВ, но за евтината подръжка и ниския разход, според моето все така скромно мнение, абсурд. 1000 лева два фара втора ръка, щото бмб отзад ударено нема, носачите са като кашкавал, дискове и накладки прескъпи, джанти с безумен офсет и скъпи гуми за тях. За разхода на масло на бензиновите мотори не искам да говоря
За да не съм офтопик, я каква хубава нова /почти/ колица https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=9r7juy
Фокусите вече ги бях предложил в темата, но колегата не им е обърнал внимание https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... r7mo6&f1=1



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 222 госта