Съвети избор на нов автомобил

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Съвети избор на нов автомобил

Мнениеот Rat Fink » Пет 29 мар 2019 17:47


Здравейте, пиша тук, а не по други форуми, защото форумът ми е помагал през годините с много полезна инфомрация и компетентни мнения, а и е един от най-големите и активни такива, и имащ потребители с широки познания не само върху ФВ.

Предстои ми да ми вземат служебния автомобил Тойота Корола 2014 1.6vvti 132 и ще ми осигурят т.н. car allowance някаква сума от порядъка на 500-600 на месец (все още не знам каква ще е), като пред мен стои избора да ходя по командировки ежеседмично из страната с опел корса ц 1.3cdti на 230к км, с късото междуосие и ниската сигурност + карта за пътна помощ и една торба ядове, напрежение, спасителни акции, висене по майстори, както е било досега с автомобилите ми втора употреба или да закупя нов автомобил от бюджетен клас, който да ми осигури спокойствие и съхранение на нервната система за няколко години напред. Планирам да го задържа за в бъдеще и да си остане мой като му изтече лизинга. Не ме притеснява обезценяването, като знам че аз съм си го пипал, превключвал, обслужвал и карал.

Харесал съм на първо място Peugeot 301 1.2 VTi 82hp или 1.6 blueHDi 100hp. Разликите в цените според оборудването, което искам е към 2000лв повече за дизела (26000/28000лв). Имате ли опит с тези двигатели, на служебни автомобили и нещо друго? Аз каквото успях да намеря в интернет за двата е че са на PSA надеждни са, дават ниски разходи, реално от спритмонитора бензина средно 5,5-6л/100км смесен, дизела 4,5-5л/100км смесен. Единствено за дизела ме притесняват системите подобряващи екологията - FAP, DPF + Adblue, турбина, демпфер+ съединител, като потенциални проблеми (скъпоструващи. Имате ли представа колко километра пробег горе долу издържат тези системи без да създават ядове - ако е над 150к то ме устройва (съединителя го изключвам - когато свърши тогава)? На 1.2 става газова.

На второ място съм харесал Skoda Rapid Spaceback 1.0 TSI 110hp - цена на оборудването, което искам е 28500лв. За нея също този еднолитров "миксер" ме притеснява от това какво съм чел във форума за предните поколения двигатели - дали е потенциално проблемен? Разхода ще е пак 5,5-6л/100км смесено, не става газ (става ама от мн. скъпата :mhihi ) Като комфорт съм чел, че тази шкода си вози твърдо и стегнато, а аз търся доколкото е възможно по-мека и приятна возия - ще е на 15ки джанти задължително с гуми с по-голям балон.

Мислих и вариант за нещо втора употреба като VW Golf 1.6 bifuel на към 120к км за към 12-14 000лв ама не знам какво ще уцеля и да не се почнат пак едни филми. Също ме притеснява останалия ресурс на двигателите на употребяваните автомобили. Среден и висок клас автомобили втора ръка (пасат, бмв-та 3ки, 5ци, Екласи, и т.н.) не ме интересуват, защото няма да мога да ги обслужвам качествно и с части на ниво.

Да кажа сега за динамиката и изпреварванията - каръл съм и много мощни автомобили и много слаби, спокоен водач съм и ако трябва да поизчакам зад някой повечко време ама хич не ме притеснява. Карам с 90км/ч основно, по магистралата със 115-120км/ч. Обичам да карам икономично и да постигам ниски разходи :smile

Годишния ми пробег е към 10-20к км (зависи) за служебни нужди и към 10-15к км за лични, като ако взема нов то ще се започне едно обикаляне по европата :biggrin

Та ако споделите нещо по темата ще съм благодарен! :love.vwclub




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Съвети избор на нов автомобил

Мнениеот Stivi » Пет 29 мар 2019 18:03


Rat Fink написа:Харесал съм на първо място Peugeot 301 1.2 VTi 82hp или 1.6 blueHDi 100hp.
На второ място съм харесал Skoda Rapid Spaceback 1.0 TSI 110hp

Доколкото разбирам ще пътуваш много ,а няма да въртиш предимно градски,в такъв случай за мен единствения разумен избор е дизеловото Пежо,с толкова извънградско няма да има драми с ЕКО системите за поне 150 000км ! Правилно си се ориентирал че втората злоупотреба не е оферта,особено при твоите нужди ! Само да вметна че обезшумяването на това Пежо хич го няма,но до 120 магистрално ще го преживееш.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Съвети избор на нов автомобил

Мнениеот hooligan_sk » Пет 29 мар 2019 22:34


В класа към който си се ориентирал, бих ти препоръчал да погледнеш и Fiat Tipo. За цената си е доста сносен автомобил и са го "поръсили" с малко блясък. :th_up


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвети избор на нов автомобил

Мнениеот silent » Съб 30 мар 2019 11:04


Аз имам Шкода Спейсбек 1,0 95к.с. най-високото ниво на оборудване. В момента е на 5х.км. Доколкото съм чел по руските форуми двигателите 95/110/115к.с се различават единствено по софтуера. А разликата в цената е заради 6ст. скоростна кутия на по-мощните двигатели.
Към момента не съм забелязал някакви съществени недостатъци, освен че можеше да е малко по-добре обезшумена но в този клас и бюджет и този показател е на ниво.Двигателят е много нервен в добрият смисъл на думата. Предавките са добре подбрани. На 5-та при 90км двигателят е на 2000об. При 120км на 2750об. на 3та на 6000об е на 150км. Шофирането е много приятно. За моят стил на шофиране мощноста ми е предостатъчна.
Интериора ми допада. Разликата във вътрешното пространсво с Октавия не е особено голямо въпреки че на ширина са доста различни. Тук чехите са се постарали в оптимизацията. На външен вид също е добре моят е с ксенон и лед дневни, макар че ако изгори някой лед вероятно ще е драма.
Окачването е наистина твърдо и стегнато за сметка на това прост макферсон. Тук е можело малко по-меко но специално за мен не е проблем. А и аз карам с малко по напомпани гуми. За мен ако стои в момента драмата с избор на автомобил бил повторил. Разхода ми основно градско в София основно без час пик е малко под 6/100км.
Извън градско магистрално на темпомат 140км -6/100км.
Сравнявайки шкодата с пасата ми 5,5 1,8Т автомат, мога да кажа че динамиката е сходна вероятно заради автомата който доста спъва пасата. Като возия пасата е по добре но всеки знае че там и окачването е по-друго а като обезшуменост не мога да преценя, така че в общи линии сравними са с всички останали предимства на новият автомобил.

Последна промяна от silent на Съб 30 мар 2019 11:12, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Съвети избор на нов автомобил

Мнениеот hooligan_sk » Съб 30 мар 2019 11:10


Рапида в най-високо ниво не отива ли на цената на по-базов Леон? 31-32К? :gruebel


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвети избор на нов автомобил

Мнениеот silent » Съб 30 мар 2019 11:13


27800 с ДДС струваше моят.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Съвети избор на нов автомобил

Мнениеот Stivi » Съб 30 мар 2019 11:29


Специални модели /само на склад/ - РАПИД СПЕЙСБЕК ** Цена с отстъпка
бензин, TSI / 70 kW / 95 к.c., 5M, EU6 Edition /топ нивото/ 26 760
бензин, TSI / 81 kW / 110 к.c., 6M, EU6 Selection 26 242
Най-евин е седан Selection с 95кс - 24 990


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съвети избор на нов автомобил

Мнениеот Vlad777 » Съб 30 мар 2019 11:43


За толкова много пътуване не бих избрал кола по-малка от Голф. В този бюджет и предвид многото километри път, които предстоят, аз със сигурност бих си купил Golf 7 1.6 TDI на малко километри (<30К). Дефакто нов автомобил, на който все още не му е направена първата смяна на масло най-вероятно. Например този.

Кола на под 2 години, все още в гаранция, икономичен дизел и голямо количество екстри и удобства, които няма да намериш в гореизброените. Да не говорим за комфорта и усещането, което доста се различава от сапунерка.


Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвети избор на нов автомобил

Мнениеот technopolis » Нед 31 мар 2019 11:29


За нов също може да погледнеш и фокус. Аз от моя съм доста очарован спрямо екстри,цена съотношение спрямо на VAG.
И типото спрямо цена не е зле.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Съвети избор на нов автомобил

Мнениеот forski » Нед 31 мар 2019 17:53


Рапида бих го заменил с Монте Карло комби ... :smile
Има доста обширна тема в Шкода форума за 1,0 tsi 110 к.с. и мненията са повече от положителни, и от към вървене и от към разход.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвети избор на нов автомобил

Мнениеот silent » Нед 31 мар 2019 19:23


Да колегата може да погледне и фокус...дилемата при мен беше фокус или рапид .....на мен не ми допадна фокуса на тест драйва и избрах рапид така че е удачно да се огледаш и във фокуса...на теб може да ти хареса.....
Рапида определено е по голям от фабиата макат и монте карло какар и комби...но дет се вика въпрос на вкус..има хора които си харесват шаренкото ...


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Съвети избор на нов автомобил

Мнениеот hooligan_sk » Нед 31 мар 2019 19:40


Фокуса е по-висок клас и с по-висока цена. За 28К, макс до Рапид.


Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвети избор на нов автомобил

Мнениеот technopolis » Нед 31 мар 2019 20:08


Фокус има бройки от преди няколко месеца за под 28000лв екобуста. Този, който излезе 4 серия преди месец е по скъп да. Но имат жестоки отстъпки за предишната версия която на мен лично по ми допада карах и последната нарочно да пробвам.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Съвети избор на нов автомобил

Мнениеот hooligan_sk » Нед 31 мар 2019 20:31


Фокус 3 на такава цена си струва всяка стотинка, но няма да допринесе към тази тема. Автора е на етап чуденка, надали ще хване прИмоцията. :th_up


bongoo
Мнения: 153
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: Съвети избор на нов автомобил

Мнениеот bongoo » Вто 02 апр 2019 11:50


https://www.motopfohe.bg/bg/new-cars/pr ... a-9-lv-den

И аз подкрепям офертата за Форд.Много кола за тия пари.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: anger, ViceroyF16 и 125 госта